Je to myš nebo krysa?

Od: Datum: 31.08.13 00:15 odpovědí: 7 změna: 31.08.13 20:47
Prosim Vás,jaké vydává myš zvuky? Je možné,že tak piští?(celkem hlasite).Nebo je to spíše krysa? Mame doma něco z toho a je to dost nepříjemné.Doufám teda v tu první variantu.Past mam nastavenou,přesto furt "to něco" nám hlodá nábytek a občas pískne.
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.13 00:23

Krysu bych pravděpodobně vyloučil, ty jsou u nás velice vzácné. Mnoho ,,znalců´´ totiž říká krysa čemukoliv, co vypadá jako velká myš, přičemž jde povětšinou o potkany.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Krysa

vs

http://cs.wikipedia.org/wiki/Potkan

Ale v domácnosti se vyskytují opravdu spíše myši - ale nějak se mi nezdá, že by hlodaly nábytek - to spíše nějaké potraviny. A skutečně dokáží dělat slušný rámus a pištět.

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 31.08.13 00:38

Něco nám kdysi lečelo v "konstrukci" v domě,tak jsem odtahala nábyek ode zdí a když to začalo pišět, připravila jsem se s kýblem a velkou sklenicí - odhodlaná, že to chytím... jekot se zvyšoval a pak vylezl čtyř centimetrový rejsek.. :D Nikdy nepochopím, jak tak malé zvíře dokáže dělat takovej rámus :) Byl jen vyhozen do lesa : )- nicméně nevím, co to může být u Vás. : )

doplněno 31.08.13 01:14:

lečelo = ječelo... *ee*

Ohodnoceno: 0x

Od: missi
Datum: 31.08.13 07:45

Je možné, že tam máte i potkana. Ty dělaj pěkný randál, babička je měla v bytě a bála se tam vůbec být. Nedoporučiji to trávit pak se Vás nebudou bát a mohl by to sníst třeba pes nebo jiný domácí mazlíček. Jinak my tu máme v zimně taky rejzky - bydlíme na venkově v novostavbě, takže dost blízko poli. Ale, že by nějak pyštěli jsme nepostřehli. Občas proběhnou podél stěny a někde se schovaj. Ale do pastičky se jim nechce :D. Přeji hodně štěští při lovení divé zvěře :)

Od: fribble*
Datum: 31.08.13 10:29

Na talířek odpočítat pár granuli Noratu nebo Laniratu, aby bylo poznat, zda návnada zabrala. Zastrčit někam pod skříň, i když pes ani kočka to nežerou, je úmyslně děsně hořký, ale myším ani potkanům to nevadí.

Datum: 31.08.13 13:48

ano tak jsem to udelal ja :) a je klid (nicmene to trvalo cca mesic nez umrely, az jsem si myslel, ze ten jed je slaby) koupil jsem pak pasticky a dal tam slaninu a uz nikde nikdo, kdo by to chtel snist :)

Datum: 31.08.13 12:09

Také si myslím, že to bude rejsek. Když se přemnoží, tak se na podzim stahují i do lidského obydlí. U nás v 7. patře otevřeným oknem za bílého dne lezli do bytu. Měla jsem jich tehdy doma více, odchytit do pastiček nebylo zrovna lehké.

Od: arwi®
Datum: 31.08.13 20:47

Zkuste dát do pastičky kousek vlašského ořechu.Na to se chytí myš i rejsek.Potkana mít doma nejspíš nebudete.Ještě se podívejte pod nábytek a pod radiátory,jak velká hovínka najdete.pak spíš odhadnete,co se k vám nastěhovalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.