Přecitlivělost, úzkost, deprese

Od: Datum: 29.08.13 23:35 odpovědí: 15 změna: 10.09.13 22:07

Dobrý den,
mám takový problém.. Tak před 2 roky jsem byla naprosto v pohodě, vyrovnaná a chlapy jsem neřešila. Měla jsem to tak - buď chceš se mnou být a bude to takhle nebo si trhni.. Jenže jak jsem trošku zestárla a začala chodit s přítelem (jsme spolu 2 roky a kousek) změnilo se to. On pořád slibuje a pak to nesplní, je mu vše přednější, podváděl mně, mě má až na posledním místě, každý bydlíme zvlášť (u svých rodičů), jeho rodiče mu mě zakazují a on je respektuje takže se skoro ani nevidíme. A mně to dohnalo k tomu, že když něco slíbí a pak mi přepošle sms "dnes nepřijedu" tak už brečím.. Brečím skoro každý den,noc.. Několikrát mně dostal, že jsem brečela i před ním :| a prosila ho ať s tím něco udělá.. Snažím se s tím něco dělat ale nejde to. Vždycky když udělá něco špatně tak mi vynadá, že jsem vlastně ta špatná já. Prostě to nezvládám a nevím co s tím, nikdy jsem taková nebyla. Hodně se s ním na tohle téma nervuji a tak jsem měla problémy s žaludkem (vředy) a s menstruací ale jemu to nevadí. Nevím zda bych neměla začít brát nějaký doplněk stravy třeba železo? Aby tahle přecitlivělost ustala. Je mi 18 a jemu 23. Prosím o pomoc a předem děkuju za jakoukoliv odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 23:42

Ahoj,

z vlastní zkušenosti doporučuju - pokud si sama nevíš rady tak navštívit psychologa!

Můžeš taky zkusit přečíst nějaký knížky : výborná např. Nenechte sebou manipulovat od Nazare- Aga

Nebo Jedovatá slova...

Mohlo by ti to pomoci...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.13 00:33

Patris, Váš "přítel" Vás má až na posledním místě, respektuje rodiče, kteří mu Vás zakazují Vy se kvůli němu nervujete a trápíte, máte zdravotní problémy, které jsou Vašemu "příteli" jedno, a chcete je řešit potravinovými doplňky?

Změňte přítele! Tím nemíním jeho chování či jednání, ale osobu.

Najděte si přítele skutečného, takového, který Vás bude respektovat, který si Váš bude vážit, a kterému na Vás i na Vašem zdraví bude záležet.

Od: davidp*
Datum: 30.08.13 00:45

Ahoj, na takovou situaci je jasný lék a to okamžitě se s dotyčným rozejít.

David

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.08.13 06:49

Vašemu příteli je bližší dětský pokojíček a rodiče v Mamahotelu, než vy. Nechová se jako dospělý, samostatný mužský, který by byl pro vás pevným bodem na zemi. Smiřte se s tím a poohlédněte se jinde. 18 let, to sice není mnoho, ale přichází doba, kdy byste měla vybírat mezi mužskými i podle toho, jestli bude dobrým otcem vašich dětí. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.13 07:31

"Jenže jak jsem trošku zestárla.." Já až do konce muslel, že je vám tak 35 a tikají vám hodiny a proto ho chcete uhnat za každou cenu. :)

Za sebe nevidím důvod proč udržovat vztah s člověkem, kterému na vás zřejmě nezáleží a dokonce vás i podvedl. Vy pak dokonce ještě hledáte chybu v sobě a snad i uvažujete jak to "zapráškovat" .. To teda koukám. Co vás u něj drží? Láska? Peníze?

Od: patris002
Datum: 30.08.13 20:21

Co mně u něj drží.. To je to co nevím. Vždy když jsem se chtěla rozejít dostala jsem vynadáno a přednášku o tom jak za nic nemůže

Datum: 30.08.13 15:39

ahoj, holka neblbni a rychle od něj pryč nebo se zničíš..a věř že by mohlo být hůř, usuzuji že jsi byla ( a v hlouby duše ) stále jsi sebevědomá holka a tenhle chlap tě jen ubijí směřem dolů. byla jsem ve stejné situaci jak jsi teď ty-tím že ti vyčítá i svoje chyby tě vlastně zdrcuje -přesně vím jak se cítíš a je to hrozné člověk si přiadá jako nicka ALE TO NENÍ PRAVDA. udělej pro sebe to nejlepší co můžeš a dej mu kopačky,nebude to lehké vypadá jako pěkný manipulátor ale vydrž,nedej se a když se ti to povede a já pevně věřím tomu že ano,zdravé sebevědomí se ti vrátí velmi rychle a budeš zase taková jako dřív.držím ti všechny palce.kdyby sis chtěla popovída tvíce stačí mi napsat do pošty.

doplněno 30.08.13 15:53:

jen doplním, já byla s takovým manipulátorem 5 let.. první 2 roky super nádhera prostě vztah snů pak se to obrátilo a ty další ani radši nepopisuju, dodnes nevím proč jsem si tak ubližovala a zůstala s ním tak zatraceně dlouho...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 30.08.13 20:23

Vždy když jsem se chtěla rozejít dostala jsem vynadáno a přednášku o tom, že on za nic nemůže.. Jednou jsem to udělala a po dvou hodinách jsem ho vzala zpátky. Bojím se, že to nedokážu a když ano tak, že zůstanu úplně sama..

Datum: 31.08.13 09:13

Patris není to lehké vím stojí před tebou silný manipulátor ale ty se nesmíš nechat dát, mysli na sebe dobudoucna. ono obyčené už tě nemiluju,ničíš mě-nejsem s tebou šťastná k rozchodu bohatě stačí. pořád to mel dokola. hlavně se ho snaž hodně rychle vylifrovat odtud kde budete, třeba když se s ním rozejdeš u vás doma opakuj že žádáš aby ihned odešel, prostě típnout ho..čím dýl s ním v takové chvili budeš tím víc hrozí že ho zase vezmeš zpět. nenech do sebe lít ty jeho připitomělé přednášky( vsadím se že ti v těch 2 hodinách stačil říct takových hovadin typu musíš být vděčná že semnou seš protože žádnýho jinýho bys nenašla) Patris sama nezůstaneš! okolo je spousta hodných kluků kterých by si tě vážilo.. tenhle s tebou jen pohrdá. nezvedej mu mobil, neodpovídej na zprávy(ani je nečti,rovnou je maž) prostě ignorace!

Datum: 31.08.13 17:21

To, že s ním nejsem šťastná mu říkám dokola už 2. měsícem. Je mu to jedno.. Dneska opět.. Včera tu měl spát - samozřejmě nespal a odjel v 7hodin domu (máme to od sebe 2km). A dnes jsme měli jít bruslit (nikam nechodíme už rok a půl) radši nepřijel a zítra má fotbal.. Je to těžký to udělat i když ho nemusím a chová se takhle.. To chování mi hrozně vadí, furt si říkám a co kdyby.. :(

Datum: 01.09.13 09:02

vykašly se na nějaké ,,co kdyby" sama víš že se nezmění, to chceš čekat až se k tobě bude chovat ještě hůř? nebo až se bude před vaším barákem promenádovat s jinou holkou? očividně o tebe nestojí .. PROBER SE! Patris ( myslím to s tebou dobře) máš přece taky nějakou důstojnost

Datum: 10.09.13 22:07

Ach jo.. nejradši bych byla kdybych tohle vůbec řešit nemusela.. Je fakt, že když bych si na jednu stranu měla napsat + a na druhou - tak nenajdu žádné plusko :/

Od: pt®
Datum: 30.08.13 15:44

"patris", vedle Vašeho přítele Vám padá sebevědomí na bod nula. Zvažte vše pro a proti, podívejte nežijete spolu, jeho rodiče Vás nemusí, on Vám dělá brikule, tak proč si dělat násilí. Dva roky nejsou celý život, nemáte k sobě žádné závazky, žádné děti, tak to s ním skončete než Vám mládí uteče. Budeto asi chvíli bolet, ale po každé operaci je člověku líp, no, né? - pt

Datum: 30.08.13 16:33

pro "patris002"

- pokud není Váš přítel osobnost, kterou bezmezně obdivujete - chytrý, hezký , inteligentní, vyjímečný - a vždy, když potřebujete - Vás "podrží" - a pokud si nedokážete najít lepšího - tak utíkejte, seč Vám nohy stačí. Jinak budete celý život nešťastná.

- asi je to zrovna teď, hned a okamžitě, - těžké rozhodnutí - ale v budoucnosti Vás s Vaším přítelem zřejmě čeká více problémů, nežli teď.

No přemýšlejte. - i když chápu, že je to dost těžký - ale stejně se tomu v budoucnosti nevyhnete. Nic Vám neradím, - takové kiksy jsem si intenzivně prožila - a vždy jsem "dostala na držku" - Ahoj. Marcela.

Datum: 30.08.13 17:26

Dobrý den. Nervovat se, litovat se a brečet do polštáře, nemá smysl. Vaše psychika si potřebuje odpočinout a Vy si potřebujete odpočinout od takového přítele. Pokud se na něj nemůžete spolehnout a jste pro něho na posledním místě, sráží Vám sebevědomí, pak mu na Vás nezáleží tolik, jako Vám na něm. Zamilovanost odezněla, myslím, že sama v duchu moc dobře víte, že takovýto vztah nemá žádnou budoucnost. Jen si to odmítáte naplno připustit a přiznat. Jste příliš mladá na to, abyste nemohla navázat vztah s někým, kdo bude vědět co chce a bude Vás mít upřímně rád. Na koho se budete moci spolehnout, komu budete moci důvěřovat a kdo si Vás postaví na první místo. Neztrácejte čas, žijete jen jednou a je škoda každého dne, který člověk probrečí a každého dne, kdy se trápí pochybnostmi a utápí se v sebelítosti. Hlavu vzhůru, hodných chlapců je na světě dost a věřte tomu, že potkáte toho pravého, který si Vás bude vážit a bude Vás mít rád takovou, jaká jste. Vy se potřebujete vztahu, který nyní máte, co nejdříve zbavit a odpoutat se od toho, kdo Vám vlastně ubližuje. Pokud je to pro Vás hodně těžké a sama to nezvládnete, nestyďte se vyhledat pomoc odborníka - psychologa a probrat svůj problém blíže i s ním. Je to jen můj názor, Váš je to život. Tak hodně štěstí přeji.

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.