Rekvalifikace úp

Od: Datum: 29.08.13 14:51 odpovědí: 3 změna: 29.08.13 16:52

Dobrý den,

neví někdo zda má úřad práce nějakou lhůtu na vyjádření se k rekvalifikaci? Již před měsícem jsem žádala o rekvalifikaci - masérský kurz a od té doby se nic neděje. Zprostředkovatelka mi řekla, že se ozvou doporučeným dopisem, ale do kdy?

Děkuji Barča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 16:29
avatar

Ono to není tak jednoduché. Úřad práce nemá žádnou lhůtu k vyjádření proto, že záleží na poskytovatelích rekvalifikačních kursů, na počtu účastníků a na financích, které na kursy ÚP má.

Já jsem kvůli rekvalifikaci chodil na příslušného referenta téměř rok, než se něco rozeběhlo.

Takže být vámi, nespoléhejte na nějaký doporučený dopis, ale buďte aktivní a choďte se ptát, jak to vypadá. Ze mne už byli na odboru rekvalifikací skoro nešťastní, ale zase bylo jasné, že na mne nezapomněli.

A ještě na okraj. Konkrétně o masérský kurs jsem měl zájem také, ale nepochodil jsem pro to, že bylo nutné předložit podnikatelský záměr, zajistit si předem prostory k činnosti a taky klientelu. Vysvětlili mi, že ten kurs je natolik finančně náročný, že jej nemůžou poskytnout jen tak.

A proto, nechoďte ke své zprostředkovatelce, která má spoustu jiných starostí, ale najděte si referát rekvalifikací a buďte tam co nejčastějším hostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 16:45
avatar

U nás se na rekvalifikační kurz dostanete když doložíte, že vás aspoň na půl roku někdo na tu udělanou rekvalifikaci zaměstná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 16:52
avatar

Ono je to na každém Úp jinak, bývaly doby, kdy se rekvalifikace rozdávaly na počkání a byli borci, co jich dělali pět za sebou. Obvykle nyní existují jen rekvalifikace na VZV, ty dají často. Ale podmínky přituhly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.