Smí revizor zahájit kontrolu mimo autobus?

Od: Datum: 29.08.13 13:16 odpovědí: 4 změna: 29.08.13 15:30

Můj názor je, že pokud revizor zahájí kontrolu uvnitř vozidla (příp. v placeném prostoru metra), může pokračovat i po vystoupení. Kontrola, kterou ale zahájí mimo dopravní prostředek (nebo dokonce mimo placený prostor metra), mi ale přijde hodně na hraně a dle mého názoru nejsem povinen se prokázat ani jízdenkou, ani předložit jakýkoliv osobní doklad nebo je dokonce nechat, aby mi bránili v opuštění daného místa. Jak to vidíte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 13:22

Např. na nádraží ČD je napsáno, že prostory nástupiště a čekárny je povolen lidem pouze s platným jízdním dokladem, toto je většinou uvnitř, takže před nádražím určitě ne, jedná se pak o veřejně přístupné místo. V metru za tím označovačem lístků ano, před ním ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 13:52
avatar

Jednou jedinkrát jsem jel metrem načerno z nějaké akce. Bylo všude hodně lidí a nikde lístky neměli. Vyrazil jsem z metra jakoby tam hořela a spěchal ke schodům ať už jsem venku. Byl jsem úplně první... nahoře stáli 3 revizoři, já prošel kolem nich, oni dokecali, zatáhli prostor a už to brali. Inu nedělňátko!

Nemá nárok kontrolovat před busem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 15:14
avatar

Tak v mém věku jezdím zadara a přímo se mne to netýká, ale muslím si, že lístek je můj, slouží sice jako doklad o zaplacení. ale v okamžiku, kdy opustím pacená prostor metra, ho mohu klidně sníst.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.13 15:30
avatar

Nikoliv, mimo placený prostor metra a mimo vozidlo DP nemá revizor nárok kontrolovat cokoliv. Jízdenku musíte mít jen od okamžiku nástupu do vozidla do okamžiku výstupu z vozidla. Jakmile stojím na chodníku, nejsem pasažér.

doplněno 29.08.13 15:31:

... a samozřejmě jí musím mít v celém placeném prostoru metra. Za sloupky už nikoliv.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.