Jsem na dně - na jak dlouho?

Od: Datum: 28.08.13 20:38 odpovědí: 4 změna: 28.08.13 23:52

Dobrý den, před rokem se mi stala jedna hrozně nepříjemna věc a následkem toho se mi začaly dít ve škole hrozně nepříjemné věci (nebudu psát co, ale to co jsem zažíval, bych nepřal nikomu). Byl jsem do te doby normální a měl jsem zdravé sebevědomí a prostě jsem se normálně dokazal bavit cizími apod.

Dělo se mi to asi 6 měsicu věci , které mě v 16 letech poznamenali natolik, že nevím kdy se z toho vzpamatuju, uzavřel jsem se na tolik, že jsem hned ze školy šel a seděl jsem v pokoji a nechtěl nikde vyjít, teď už to je lepší asi 2 měsice, ale pořád někde v sobě mám ten strach. Možna, že je to lepší, ale já jsem na ,, pořád na dně" nemám žádne sebevědomí, sice mám svůj koniček, který mi dobře pročistí hlavu, ale nedokažu se pořád bavit s lidma a teď jsem takový ten .. nevím jak to popsat. Dříve jsem byl takový docela jakože ,,veselý vtipálek" , teď se bojím podívat lidem do oči a když s někým mluvím chvěje se mi hlas a stal se ze mě takový zakřiknutý kluk.

Za jak dlouho se to vráti do normálu, jak to urychlit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: davidp*
Datum: 28.08.13 20:44

Ahoj, bohužel neexistuje univerzální období, které si člověk odkroutí v krizi a pak se to vrátí do normálu. Pokud cítíš, že se situace zlepšuje, pak je velká šance, že čas ti pomůže. Urychlit návrat do normálu může návštěva u psychologa, což není žádná ostuda. Vyhledej na webu někoho v tvém okolí a domluv si schůzku.

David

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.13 21:59
avatar

Šikana? Nebojuj s tím sám, navštiv psychologa!

doplněno 28.08.13 23:50:

Hope, on už se tu ptal myslím 1x nebo 2x ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.08.13 23:52
avatar

Odkaz?

doplněno 28.08.13 23:53:

Jo, má pár dotazů, ale většinou na jiná témata...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.08.13 22:34
avatar

Hele, kamaráde, jsi tu registrovaný skoro dva roky, před rokem jsi zažil něco špatného. Nebudu Ti říkat, že ses měl svěřit dřív, možná jsi této poradně nedůvěřoval, možná jsi neměl vůbec sílu něco rozumného napsat...

Opravdu nechci vyčítat, spíš se Tě snažím pochopit.

Nevíme, co se Ti stalo, čím jsi trpěl, ale fakt to nepodceňuju! Jsi ještě mladý kluk, psychika u zdravého člověka se časem srovná sama, u nemocného se nesrovná vlastně nikdy, potřebuje pomoc psychologa, v těch závažnějších případech i psychiatra a podporu chemií, léky.

Nepopisuješ svůj strach, nemluvíš ani o tom jaké máš koníčky, zkus si tady popřemýšlet trošku "nahlas", zaprvé svěřená bolest bolí míň, zadruhé tu můžeš potkat někoho s podobným a už vyřešeným problémem, a zatřetí když se trošku "rozkecáš" tak Ti spíš poradíme nějaké rozumné řešení Tvých problémů.

A drž se, kámo!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.