Psychiatr? Manželská poradna?

Od: Datum: 28.08.13 08:22 odpovědí: 10 změna: 28.08.13 20:23

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Můj manžel je na mě velmi citově závislý. Řekla jsem mu, že by jsem se chtěla rozvést, ale špatně to nese. Kdo by to nenesl..Chápu. Jenže nejen že si chtěl vzít život a zachránila jsem ho za minutu 12, teď už je ve stavu, že prý není schopen chodit ani do práce-prý má třesy a nespí. Nejdřív mu obvodní doktorka napsala léky na spaní, teď mu už napsala neschopenku. Neschopenka mu byla vydána druhý den po té, co jsme byli v manželské poradně, prý to špatně nesl. To, že já hulákám ze spaní, že ho pořád vidím, jak tam leží skoro k.o,atd. to ho asi nezajímá. Nebo spíše tvrdí, promiň, byla to blbost, ale vrátit se to nedá, odpusť mi. Nějak mi to nejde. A hlavně se na něj zlobím, že ho mohl najít syn a měl by trauma celý život. Chtěla jsem se odstěhovat, ale nemám kam. Ale-chtěla jsem mu pomoct. Přijde mi ta nechopenka blbost, na týden si doma odpočinout. Já bych ho nějak zalékovala, třeba by se mu ulevilo. Jasně, problém to nevyřeší, ale aspoň by nebyl tak psycho. Nevíte další postup kdo by mu mohl pomoct? Přijmou na psychiatrii na lůžkové hned nebo jen v afektu? Nebo..TO SE PODDÁ? :) Děkuji za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 28.08.13 13:26

To už si může zavolat kartářce. Stejný výsledek. Hodně utracených peněz za telefon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 28.08.13 09:41
avatar

Ano,na psychiatrické lůžkové oddělení ho mohou přijmout hned,ovšem po doporučení jeho psychiatra.Pokud si chtěl vzít už jednou život,udělá to zřejmě znovu!Nenechte ho jen tak "plácat",on potřebuje odbornou péči...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 11:29

Není mi jasné, jak jste ho mohla zachránit za minutu 12. To musel mít velkou smůlu, nebo to bylo demonstrativní.

Jak to popisujete, tak se to spíš nepoddá. On je v situaci, že s tím sám moc nenadělá. Prakticky už uvnitř částečně umřel. Buď s ním zůstanete z lítosti (ale o tom zřejmě neuvažujete, podle toho, jak o něm mluvíte), nebo (pokud to sám neukončí) se bude zbytek života trápit a nejspíš i vás dál "obtěžovat".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: carmen*
Datum: 28.08.13 20:23

Asi jste nikdy neoživoval někoho s páskem kolem krku, co má červenofialový obličej, oči v sloup...bezmoc, vztek, čas běží, nevíte jak povolit nebo raději telefonovat na záchranku, neboť než se vykecám, tak mi zmodrá :( a umře pod rukama, syn vedle v klidu hraje na pc.. Uf..supr zážitek. Jestli to byla demonstračka, tak to nedomyslel. Nemusela jsem tam vůbec přijít.

Od: ron*
Datum: 28.08.13 13:33

Řekla bych, že čas vše vyléčí, ale nebude to hned. Jen nechápu, že jste se chtěla rozvést a nemáte se kam odstěhovat. To jste tedy počítala, že se odstěhuje on? Pokud je na tom psychicky špatně, tak v tom tedy vidím další zásadní problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 13:59
avatar

Pro "carmen"

- není to rada, ale spíše zkušenost.

Před ca 35-ti lety jsem se ocitla v situaci Vašeho manžela - tj. byla jsem opouštěna mužem, na kterém jsem byla citově velmi závislá - takže Vašeho partnera dokážu velice dobře pochopit.

S takovou situací se nedá nic moc dělat - leda oddálit konečné řešení tak, aby si manžel na novou skutečnost stačil zvyknout - a byl schopen se za čas sám rozhodnout, co je pro něj lepší.

Asi se mnou nikdo nebude souhlasit - všichni mají rádi jasno teď, hned a okamžitě - ale pokud jde o manželství s dětmi, tak si to nemyslím. Ahoj, Marcela.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.13 17:23
avatar

tedy to je dotaz. Promiňte, ale jestli s ním mluvíte stejným stylem, jakým píšete sem a jestli on je trochu citlivější a měkčí povaha, pak mu není co závidět. Chce s vámi žít, vy s ním ne. Omlouvá se vám, neberete to. Páchí sebevraždu, jste na něho zlá, protože by ho mohl najít syn. Chcete ho šoupnout na psychiatrii a na jeho názor se neptáte.

Vy nechcete pomoci mu, vy hledíte jen na sebe.

Radu pro vás nemám, jen upozornění, že tvrdší chlap by vám nařezal.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davidp*
Datum: 28.08.13 17:32

Dobrý den,

já bych paní tak přísně nehodnotil. Nevíme o jejich společném životě nic, takže nemůžeme soudit. Každopádně její manžel má psychické problémy, protože běžný chlap se kvůli rozvodu nesebevraždí. Rozvod může bolet, ale nejde o život. Paní je možná v položení dotazu na Váš vkus příliš pragmatická, ale za sebe bych řekl, že aspoň někdo v tom vztahu uvažuje racionálně, bez žiletek, bez plynu nebo skákání z mostu.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 28.08.13 17:53

Kdo si chce vzít život opravdově, udělá to tak, aby jej nikdo nemohl zachránit. Vy mu můžete pomoct jedinně tím, že jej nasměrujete na lékaře specialistu. Jistě máte důvod k rozvodu a nerozhodla jste se určitě v jednom týdnu. Neshody musí být delší dobu. Tohle chování manžela je záměrné oddálení problém vyřešit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.