Kde zjistit přečíslování parcel

Od: Datum: 28.08.13 04:56 odpovědí: 2 změna: 28.08.13 08:21

Dobrý večer,

prosím, neporadili byste mi? Potřebovala bych někde zjistit přečíslování parcel, neboť mám nějaké staré dědické řízení a nesedí mi tam parcely, je to kolem roku 1948 a poté mám zápisy parcel až z r. 1990, takže v totmo širokém období se to mělo stát, jedná se o Jižní Moravu.

A potom mám takový dotaz. Neboť u parcel, které nebyly přečíslované mi neodpovídají rozměry, čili asi tehdy probíhalo nějaké přeměřování. Jenže u některých mi to nesedí o hodně veliké rozdíly. Myslíte, že je možné u 32parce tyto rozdíly- 10 arů, 30 arů?

Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: johnyfalco*
Datum: 28.08.13 06:59

Odpovím vám jen na část vaši otázky. Co se týče historie parcel, zavolejte si na váš nejbližší katastr a zeptejte se, do kterého data mají informace o parcelách. U nás mají jen třeba od roku 1960 po současnost. Pokud bych chtěl hledat hlouběji v historii, tedy co se dělo s parcelou do roku 1960, musel bych se vydat na patřičný katastrální úřad, a zajít na patřičné oddělení, kde by mi udělali kopie a výpisy dané parcely z POZEMKOVÉ KNIHY. Do pozemkové knihy můžete jen nahlížet, nesmíte si ji fotit, a toto nahlídnutí je za stálé přítomnosti zodpovědného pracovnika. Nevím jak je to s cenou, já zjišťoval toho více a vyšlo mě to cca na 600kč ale já pátral až do 17. století po 1960 a několik parcel...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.08.13 08:21

Odpovědi Vám poskytne jen a pouze katastrální pracoviště pod jehož působnost spadá katastrální území, ve kterém se inkriminované parcely nacházejí.

Na tomto pracovišti totiž budou mít operát, který se týká případného přečíslování, digitalizace (jiné rozměry) atd. Nikde jidne tyto informace neseženete.

doplněno 28.08.13 08:24:

Co se týká těch rozdílů... V rámci digitalizace se vždy na nějaké nesrovnalosti přijde, ale rozdíly jsou v řádu metrů až desítek metrů (dle velikosti parcely). Rozdíly které uvádíte mi přijdou poněkud velké. Může se ale stát, že zaměňujete parcely původního katastru a parcely evidence nemovitostí. I když mohou mít stejná čísla, nejedná se o totožné parcely a rozdíly ve výměrách mohou být značné. Jak už jsem psal předtím. Ptejte se na příslušném katastrálním pracovišti.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.