Jak donutit lékaře k vyšetření zobr.metodami?

Od: Datum: 27.08.13 19:12 odpovědí: 7 změna: 02.09.13 10:43

Dobrý den,

mám napohled jednoduchý problém, který je ve výsledku zásadní.Od r.2011 navštěvuji lékaře v souvislosti s úrazy a nemocemi z povolání.

V současnosti klinika pracovního lékařství začala NzP překvapivě řešit.Nemoc z nadměrného zatížení končetin byla lékaři určena jako proběhlá a stabilizovaná, což je jaksi málo.

Potřeboval bych průkazné vyšetření např.magnetickou rezonancí, aby byla nemoc potvrzena nebo nepotvrzena.Ale jak k tomu mám mafii v bílých pláštích donutit, když jsou další vyšetření lékařského pohledu pro léčení nepotřebná?

Nemoc se prý léčí klidem a Voltarénem v čase. Je pravděpodobné, že odesílání pacientů na průkazná nákladnější vyšetření jsou pro pacienty dostupnější začátkem roku.

Mám požádat o řešení pojišťovnu?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.13 13:39
avatar

Milý čerte, dřív magnetická rezonance, cétéčko a neví co ještě všecko nebylo vůbec a i tak se diagnoza určila. Pokud lékař nazná, že je vyšetření důležité tak vás na ně jistě pošle, zkuste si s ním o tom promluvit. Vaše nemoc jak píšete je již stabilizovaná, nechápu co chcete víc zjistit. Vy asi chcete ID, na základě lékařských zpráv o něj zažádejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cert®
Datum: 31.08.13 17:05

Klinika pracovního lékařství diagnózy neurčuje a požaduje lékařskou zprávu.Ty co mám dosud jsou podle mne jen indicie.*uf*

Od: uska®
Datum: 30.08.13 15:01

Dohodnout se s lékařem, aby vypsal žádanku s poznámkou "samoplátce". Vyšetření si zaplatíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cert®
Datum: 30.08.13 17:25

Ha,ha,ha *vtip*

Milá lidus, nechci ID, protože nechci almužnu od státu.Procenta se s jednotlivými nemocemi nesčítají! V konečném důsledku je ID kontraproduktivní...nevím sice co to slovo znamená, ale chci říct, že je to možnost propuštění bez náhrady a nenalezení nové práce, teda dobře placené práce.Jde mi o to, aby odpovědnost za mé zdraví přijal zaměstnavatel.

Moje nemoc je nejen stabilizovaná a proběhlá ale je způsobena a)stářím, plochými nohami-tedy b)vrozená a taky pochází od c)zad.*bzum*

Dřív byla společnost jiná a taky byl trochu jiný přístup lékařů.Dnes je zdravotnictví o penězích, zdraví je až na druhém místě.M.j. smrt je dobře hodnocená.*sok*

Při první návštěvě ortopeda jsem měl polyartrotický syndrom, asi po stech návštěvách lékařů a padesátky rehabilitací je všechno jinak - asi pět dg.Tohle je poslední problém a magnetická rezonance nebo scintigrafie by měla potvrdit, že tenditidu nemám...ale proč mě bolí noha, když jsem zdravý?

App. jen pacient ví jak k poškození zdraví došlo, a každý, kdo se snaží zjistit svůj zdravotní stav, je předem lékaři podezříván, že chce invaliditu.

to:uska zkusil bych to jako samoplátce, ale trochu mě odrazuje ta cena - 8000Kč.

Datum: 31.08.13 18:15
avatar

Že to bylo dřív jiné zrovna mě nemusíte povídat ale i bez magnetické rezonance, lékař moji diagnozu zjistli i když šlo o ne zrovna populární a příjemné vyšetření (lumbální punkce) i to se ale dnes změnilo, já po zákroku musela ležet bez hnutí 24h a dnes se to dělá ambulantně nebo magnetická rezonance. Obtěžujte lékaře a trvejte na tom, pokud jste přesvědčen, že to něco řeší. Ano, peníze nejsou (pro nemocné) a tak se ZP brání platit některá vyšetření, pokud ale vytrváte, nakonec toho dosáhnete. Ovšem jestli dosáhnete i nějakého odškodnění od zaměstnavatele to netuším. Pokud si myslíte, že ano tak by i těch 8000Kč nemělo být přece zas tak moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: salazar333*
Datum: 31.08.13 22:10

Můžete prosím prozradit, kde bydlíte? Nemocnice a lékaři se liší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 02.09.13 10:43

Logicky - kde bych měl tolik možností vyšetření.Bydlím v hlavním městě.*bezim*

Jak říkám...zdravotní stav mám podchycený a žádné vyšetření zobrazovací metodou nebylo zbytečné.

Chybí mi poslední a byl bych spíše rád, kdyby se na magnetické rezonanci nic nenašlo a bolesti měkkých částí nártu i bérce jsem měl jen ve svých představách.

A pro ty co to neví - nemoc z povolání musí být zdokumentována i metodami, které dřív nebyli.Zaměstnavatel tyto metody totiž může použít při soudním jednání o náhradě škody a zpochybnit nemoc z povolání.

doplněno 02.09.13 11:30:

Dovoluji si připojit vyjádření pojišťovny:

Úvodem si Vás dovoluji informovat, že volba diagnostického a léčebného postupu lékaře je věcí výhradně odborně medicínskou a zdravotní pojišťovna není kompetentní do tohoto postupu ošetřujícího lékaře zasahovat.
Pokud jde o potřebu posouzení, zda zdravotní péče odpovídá postupům "lege artis", spadá toto do kompetence příslušné profesní organizace a jejich lékařů pověřených revizí _ České lékařské komoře se sídlem v Praze 4, Antala Staška 80, tel.: 261 006 406, e-mail: praha4@clkcr.cz.
Česká lékařská komora je instituce, která ze zákona posuzuje odbornou úroveň lékařské péče, její kvalitu a postupy "lege artis".

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.