Vypovedni lhuta

Od: Datum: 26.08.13 20:11 odpovědí: 4 změna: 26.08.13 21:47

Dobry den chtela bych podat vypoved ze strany zamestnance do konce mesice,ale dnes mi bylo receno ze vypoved musi byt podana do tri dnu pred koncem kalendarniho mesice.je to tak?Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.13 20:23
avatar

Není to tak. Zákoník práce žádnou takovou lhůtu nezná. I když předáte výpověď z pracovního poměru poslední den v měsíci, výpovědní lhůta začne běžet první den měsíce následujícího.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: janamiklasova*
Datum: 26.08.13 20:27

Děkuji

Datum: 26.08.13 20:30
avatar

Dobrý den. Výpovědní doba počíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé straně. Takže dát výpověď můžete, jak píše správně Bruno, poslední den v měsíci, ale musí být doručena druhé straně. Jen připomínám, že výpovědní lhůta činí ze zákona dva měsíce a výpověď musí být písemná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.13 21:47
avatar

3 dna před koncem měsíce je podle mne nejzazší doba, kdy byste mohla výpověď zaslat poštou, aby byla zaměstnavateli do konce měsíce doručena.

Je ale dobré si ohlídat data.

Pracujete-li např. od pondělka do pátku, a chcete-li pracovní poměr ukončit 31. října, musela byste výpověď předat osobně nejpozději v pátek 30. srpna (kvůli víkendu).

Osobní předání doporučuji pouze proti potvrzení převzetí na kopii výpovědi, jinak je lépe výpověď zaslat doporučeným dopisem s dodejkou.

___ Pro úplnost: Výpověď musí být druhé straně doručena nejpozději poslední den v měsíci, (nestačí ji v ten den odeslat). Bude-li výpověď doručena v následujícím měsíci, skončí pracovní poměr o měsíc později.

doplněno 26.08.13 21:56:

Pro případ, že by zaměstnavatel nechtěl výpověď převzít, nebo odmítl potvrdit její převzetí: Odešlete-li výpověď poštou během zítřka nebo ve středu, měla by ji pošta stihnout doručit do pátku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.