Propuštění z práce - jak postupovat?

Od: Datum: 26.08.13 13:46 odpovědí: 11 změna: 26.08.13 18:07

Našla jsem si part-time na poloviční úvazek v červnu. Byla jsem na začátku upozorněná, že neshánějí někoho pouze na léto a jen dlouhodobě, proto po mně chtěli, abych řekla narovinu zda to hledám jen prozatím nebo na dýl. Včera jsem při příchodu do práce zjistila od šéfky, že budou chtít víc jak 20 hodin týdně, spíš přes 30 a zda to není problém. Řekla jsem, že ne. Načež po práci mi šéf oznámil, že příští týden bude můj poslední a pak už chodit nemusím, z důvodu snižování kapacity zaměstnanců. Řekl mi to na chodbě, před odchodem domů, před všema zaměstnancema, jen tak jakoby mimochodem. A že ve středu podepíšu výpověď. Absolutně neprofesionální a nekorektní jednání. Rozhodla jsem se, že tam již nepůjdu, dva zaměstnanci mají dovolenou a vím, že jim tím způsobím problémy. Je mi 23, možná jsem horká hlava. Rodiče si myslí, že bych měla ten poslední týden odchodit... jak byste reagovali vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 26.08.13 13:51
avatar

Nedělejte to, mohla byste skončit s paragrafem pro porušení kázně a nedostala byste popřípadě podporu v nezam. Raději pokud Vám není dobře nechejte si vystavit neschopenku. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jilkovam
Datum: 26.08.13 13:51

Zapomněla jsem dodat, že nežiju v ČR, pracuji pro Čechy, ale v UK.

Datum: 26.08.13 14:24

Drobný detail.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 26.08.13 13:54

No, jsi mladá, lze říct jen jedno - vítej ve světě dospělých. Ani nemáš tušení, kolik zaměstnavatelů se takto prasácky chová a zvláště jejich nohsledů, kteří se na pozici vyšší než parťák nedostali vědomostma, ale provozováním anální turistiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 26.08.13 13:55

Pokud jsi ve zkušebce, můžeš skončit na hodinu bez udání důvodu. pokud už ne, pozor na to, mohli by po tobě vymáhat náhradu škody, ale vzhledem k tomu, že i oni ti hodlají dát výpověď na hodinu, předpokládám, že ve zkušebce jsi, jinak by ti museli dát odstupné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 26.08.13 13:56

Aha, tak to si musíš zjistit, jaké jsou zákony ohledně pracovního poměru v UK. Podle nich se musí chovat zaměstnavatel i ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 26.08.13 14:26

Dobrý den,

asi je to z jejich strany nekorektní chování, ale nemá smysl se mstít. Přijdete o mzdu i příležitost získat pozitivní reference pro získání práce jinde. Možná se taky ještě mohou vzhledem k jejich aktuální situaci rozhodnout, že Vás vlastně potřebují a čistě teoreticky se Vám ještě mohou i omluvit. Zkuste se nad tím vším ještě zamyslet.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.13 18:07
avatar

Souhlas s davidem. A navíc nikdy nevíte, když někoho posíláte plna oprávněného rozhořčení do nenávratna, kdy ho na své cestě životem zase potkáte a na jaké bude pozici. Kromě toho - když budete slušná, budete lepší než oni, za ten pocit by Vám to mohlo stát. Mě to baví, když mluvím s buranem nebo hulvátem, čím je protivnější, tím jsem milejší - dělá to divy, zkuste to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.13 15:02
avatar

Absolutně neprofesionální a nekorektní jednání. Rozhodla jsem se, že tam již nepůjdu, dva zaměstnanci mají dovolenou a vím, že jim tím způsobím problémy.

Ano, souhlasím, že je to absolutně neprofesionální a nekorektní jednání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.13 15:05
avatar

Reagovat jste měla hned. Třeba jde jen o nedorozumění. Já bych mu hned vpálil jestli si ze mě dělají blázny. Nejdřív mi řeknou, že chtějí víc hodin a pak vyhazov? Braňte se, nejsme ovce. Šel bych do práce a požadoval vše dle ZP. Pitný režim, ochranné pomůcky, přestávky aj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.13 15:24
avatar
Neco podobneho, udelali kamaradce..vedeli, ze stoji o castecny uvazek a chteli se ji "zbavit" tak doufali, ze kdyz reknou, ze potrebuji na plny uvazek, tak to sama vzda.. Rekla, ze na to pristoupi..tak si vymysleli jeste dalsi veci, vsechno by prekousla..tak nakonec rekli, ze ma smulu a jeji pozici rusi..dostala odstupny..ale sprostarna to byla velka. Ten tyden bych dochodila a nesnizila se na jejich uroven.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.