Naberu váhu posilováním?

Od: Datum: 25.08.13 11:55 odpovědí: 3 změna: 25.08.13 14:05
Ahoj, jednou jsem zde položil otázku, zda můžu začít posilovat, i když jsem hodně hubený a moc nevazim. Lidé odpovídali, že když naberu svaly, tak na váze stejně nepriberu. Takže se chci zeptat, jestli je to skutečně pravda, já myslím že ne, protože svaly také přece něco váží, ne?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.13 13:05

Osobně si myslím, že to pravda je, jelikož jsem to vyzkoušel na sobě, od doby co jsem chodil posilovat uběhlo pár let, já nabral 15kg a nyní si připadám "akorát", začínám si doma dělat malou posilovnu, dneska jsem zrovna sestavil posilovací věž. Každopádně si vyrýsuješ svaly, které máš a budeš se minimálně po zdravotní a kondiční stránce cítit líp, nebudou tě třeba tak bolet záda. Základem je cvičit rozumě, nechat si poradit, dobře se stravovat. Pokud chceš výsledky, jíst pravidelně vyváženou a zdravou stravu, omezit nebo úplně odbourat přepalována jídla (hranolky, hamburgery, smažáky dále alkohol a cigarety). Základem jsou sacharidy, bílkoviny, proteiny a vitamíny. Ideálně vše ve formě jídla, jelikož potravinové doplňky jsou dle mého názoru pro vrcholové sportovce a normálnímu člověku bez odborné pomoci mohou spíše uškodit než pomoci.

doplněno 25.08.13 13:06:

Ještě bych chtěl říct, pokud chceš cvičit, tak samozřejmě můžeš, ale nečekej, že během 14ti dnů budeš vypadat jak nějakej nabušenec. Je to běh na delší trať, každopádně když budeš cvičit dobře, tak se budeš i cítit dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 25.08.13 13:11
avatar

Hele, sportovče-teoretiku, chceš se věnovat vymýšlení lékařských hypotéz, nebo chceš se sebou něco udělat? Jestli svou tělesnou schránku dosud zanedbáváš, tak klidně začni cvičit, ono ti to neublíží. A po čase sám uvidíš, jak to dopadne a co se změní.

Ale abych taky trochu odpověděl, tak já myslím, že když jsi hubený a hubený zůstaneš (tzn. svaly nic moc), tak ani moc nepřibereš. Ale když ti povyrostou svaly, k čemuž budeš potřebovat cvičení a jídlo, tak zkrátka nabydeš. A když nabydeš, budeš těžší. Nabydeš tím jídlem. Rozdíl je jen v tom, jestli nabydeš bez cvičení (do tuku), nebo se cvičením (do svalů).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.08.13 14:05
Neřeš začni cvičit a pořádně jíst. Tvaroh, maso, vejce. Něco určitě naberes. Svaly jsou samozřejmě těžké.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.