Životní minimum vs příspěvek na bydlení

Od: Datum: 24.08.13 21:30 odpovědí: 6 změna: 25.08.13 11:03

Ahoj, byla jsem na sociálce a paní mně sdělila, že mám nárok na životní minimum ve výši 3140 a příspěvek na bydlení 1500. Mám pocit, že příspěvek na bydlení v plné výši nejen doplatek do minima. Je to tak? Díky za odpoved.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 24.08.13 21:51

Částky životního minima v Kč za měsíc - http://www.mpsv.cz/cs/11852

pro jednotlivce 3 410
pro první osobu v domácnosti 3 140
pro druhou a další osobu v domácnosti, která není nezaopatřeným dítětem pro nezaopatřené dítě ve věku 2 830
do 6 let 1 740
6 až 15 let 2 140
15 až 26 let (nezaopatřené)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.13 01:09

Budete muset uvést více informací, takhle není možné situaci posoudit. Co míníte obratem "příspěvek na bydlení v plné výši"?

Příspěvek na bydlení se odvíjí od toho, kolik osob má v bytě hlášen trvalý pobyt (jejich příjmy se posuzují společně).

Od počtu osob, od velikosti obce a od typu vlastnictví bytu se pak odvíjí normativní náklady na bydlení.

U příspěvku na bydlení nejde o částku, která by se jednotně vyplácela všem žadatelům. Vyplácí se ve výši rozdílu mezi 30 (v Praze 35) % příjmů a normativem. Doplníte-li chybějící informace, mohu Vám zkontrolovat propočet příspěvku na bydlení (i když si myslím, že Vás pracovnice informovala správně - alespoň vzhledem k dodaným podkladům).

Viz: Příspěvek na bydlení

Ohodnoceno: 1x

Od: majanova
Datum: 25.08.13 08:47

Šlo mi o to, jestli dostanu příspěvek na bydlení 1500 + 3xxx nebo mi dají 1500 na bydlení a dorovnají do částky 3xxx. Jestli dostanu oba příspěvky nebo oba dokopy hodí celkem max 3xxx.

Datum: 25.08.13 08:55

Dobrý den. Jsou to dvě rozdílné věci. Tudíž dostanete příspěvek na bydlení ve výši, kterou Vám vypočítali a přiznali a dostanete životní minimum ve výši, o které píšete.

Ohodnoceno: 2x

Od: wogoos*
Datum: 25.08.13 09:14

Pokud jste bílá, tak víc nedostanete. V opačném případě plnou částku /třeba i 10 000/.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.13 11:03

Toto jsou dvě různé věci a mám pocit, že i dvě různá okénka, jiné tiskopisy na úřadu práce. ;) Ale na co máte nárok, to mjusí určit právě tyto pracovnice.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.