Nahlížení do archivních soudních spisů

Od: Datum: 24.08.13 16:26 odpovědí: 3 změna: 24.08.13 22:32

Zajímalo by mě, zda mám právo nahlédnout do soudního spisu Lidového trestního soudu z padesátých let minulého století, který se týká mého dědy. Vzhledem k osobním údajům obsaženým ve spise na to prý nemám právo. Je to vůbec možné? Snasžím se jen soukromně pátrat po neznámých osudech mých předků.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.13 21:43

Starší padesáti let bez problémů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.13 22:32
bylo mi v nasem mestskem archivu receno,ze vzhledem k tomu,ze spisy obsahuji os.udaje,tak nahlizet lze jen pro vedecke ucely.potreboval bych nejaky pravni argument,nazor nekoho,kdo zna dobre zakon o archivnictvi tusim c.499
Od: pt®
Datum: 24.08.13 21:47

Naše příbuzná byla zrovna minulý měsíc v Praze, také v archivu, ohledně otce, který byl nasazený v německu, kde zakládali odpor a kamarád je udal, proběhly soudy atd. Jelikož se jedná již o zesnulého, mohla se do archivních listin podívat, dostala bílé rukavice, aby se nic nepoškodilo. - pt

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.