Zrušení trv.bydliště,ale nemám kam nově

Od: Datum: 24.08.13 14:14 odpovědí: 10 změna: 25.08.13 08:20

Dobrý den.

Prodávám byt, kde mám dosud trvalé bydliště. Musím trv. bydliště zrušit (kvůi prodeji, zaneseno v kupní smlouvě). Ale protože se budu s přítelkyní stěhovat do nového bytu, který si teprve koupíme, mám problém, kam si dát trvalé bydliště "mezitím". Přítelkyně bydlí v nájmu, k ní se přihlásit nemůžu (nejsem ve smlouvě).

Když půjdu na úřad - zrušit si trvalý pobyt, určitě po mně budou chtít novou adresu (a oprávnění tam bydlet), ale já nemám co zadat.

Je to takový problém, být na úřadě jako na "ohlašovně", třeba jen na 30 dní? Nebo můžu být ten měsíc "bez trvalého bydliště"? Trv. bydliště je jen evidenční údaj, ale úřad ho po mně bude určitě chtít.

Znám pojmy trv. pobyt či trv. bydliště, a znám bohužel z praxe, jak úřady tyto dva pojmy slučují. Ale na občance musím mít trv. pobyt a když si trv. pobyt půjdu zrušit, tak mi zřejmě znehodnotí občanku ustřihnutím...

Poradí mi někdo, jak mám jednat? Co mě čeká? Jestli jde tedy zrušit trv. pobyt a následně být bez trv. pobytu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrpetr*
Datum: 24.08.13 14:21

Ještě se chci zeptat, jestli si můžu zrušit tvr. bydliště ve městě, dejme tomu, A, ale nahlásit se na ohlašovně ve městě B, přestože ve městě B zatím nebydlím, ale chci si tam koupit ten byt. Je přihlášení trv. bydliště na ohlašovnu ve městě B podmíněno tím, že bych tam bydlel, nebo ne? Jako kdybych se odhlásil z Prahy, ale nahlásil se do Ostravy, přestože jsem na ni neměl nikdy předtím žádnou (smluvní, nájemní smlouva...) vazbu.

Datum: 24.08.13 20:36
avatar

Nemůžete. V městě A odhlásíte trvalý pobyt (doložíte zmíněnou smlouvou). Protože nebudete moci nahlásit jiné bydliště (nemáte žádnou nájemní smlouvu), změní Vám město A trvalý pobyt na svou ohlašovnu (sám se na ohlašovnu přihlásit nemůžete).

Po koupi bytu se přihlásíte do nového bytu již v městě B, vlastnictví bytu doložíte výpisem z katastru nemovitostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 14:49
avatar

Me to pripada jednoduche trv.bydliste zrusite,ale v O.P. vam zustane zapsane dokud plati O.P.myslim ze po dobu nez si koupite byt se nic nedeje.Znam takovy pripad,ze mu zrusili trv.bydliste v O.P.mu ale zapsani trv.byd. zustalo zaridil si P.o.box a nic nedeje a proc take?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpetr*
Datum: 24.08.13 15:31

Dost by mě také zajímala skutečnost, která nastane, když vlastním malé pole (vedené v Pozem. katastru, kde je i adresa mého trv. bydliště) a zruším si trv. bydliště. Co tam bude za adresu, když je evidence obyvatel provázaná s Kat. nemovitostí ( a Pozemk. katastrem)... Co tam budu mít za údaj?

Datum: 24.08.13 18:27
avatar

nechapu?Ja mam 1.dum v meste X pak mam byt v Praze a chatu na venkove take jinde u vsech je moje trv.bydliste co mam v O.P. nekdo ma nekolik domu a kazdy jinde...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrpetr*
Datum: 24.08.13 19:39

Ano, ale na Katastru nemovitostí je právě na Listu vlastnictví "trvalé bydliště". Když si zruším trvalé bydliště, tak co se na Listu vlastnictví ukáže?

Datum: 24.08.13 20:38
avatar

Nejsem si jista, ale domnívám se, že změnu trvalého pobytu budete muset na potřebných úřadech nahlásit sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 20:25

vy sám si trvalé bydliště nemůžete zrušit, můžete se pouze přihlásit do nového. pokud nové nemáte, tak zůstáváte pořád hlášený v místě původního bydliště. pokud to bude novým majitelům vadit, tak oni vás mohou odhlásit, a potom budete mít jako místo trvalého bydliště ohlašovnu (úřad) a to až do doby, než si přihlásíte bydliště nové.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skye*
Datum: 25.08.13 00:15

Řešili jsme podobný problém, ale věděli jsme to už před podpisem smlouvy, že to bude nutné řešit. Takže jsme se s kupujícím dohodli tak, že nás odhlásí na úřadě on - začalo běžet správní řízení ve věci zrušení trvalého bydliště a mezitím jsme se přihlásili jinde. Úřadu jsme pak na jeho výzvu již odpověděli, že jsme přehlášeni a řízení skončilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.08.13 08:20

Pravdu má lesi2311 a skye. Tahle nevolnická praxe u nás bohužel přežívá. Nesmíte se sami odhlásit z trvalého pobytu. Jediná možnost je nový trvalý pobyt, nebo zrušení ve správním řízení, majitelem nemovitosti. Vítejte v "demokracii".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.