Krádež motorky - víme kdo to byl

Od: Datum: 22.08.13 23:37 odpovědí: 4 změna: 27.08.13 17:51

Dobrý den, mám prosím dotaz. V říjnu 2011 bratrovi ukradli cikáni motorku, šlo o jawu 250 panelku po kompletní rekonstrukci. Věděli jsme na 99% kdo ji ukradl, ale policie po týdenním "vyšetřování" případ uzavřela s důvodem pachatel neznámý. Nedávno se však bratr bavil s jiným cikanem, který mu potvrdil, že ji ukradli ti, o kterých jsme si to mysleli. Prý to byla pomsta za to, že jsme s bratrem ty cikány zadrželi při větší krádeži a předali PČR, prý ji prodali překupníkovi, který ji prodal do německa. Dotyčná motorka se ztratila necelé 2 týdny po tom. Mimochodem ti zloději byli v červnu roku 2012 za krádeže, při kterých jsme je přistihli, odsouzeni ke 2 letům nepodmíněně. Záhy ale byli amnestováni hodným panem prezidentem. Dotaz zní, jak má bratr s informací o té motorce naložit? Říká, že když to půjde ohlásit policii, tak ta stejně nic vyšetřovat nebude a zloději zůstanou nepotrestaní. Sdílím sice stejný názor, protože s PČR také nemám žádné dobré zkušenosti, ale měli by s tím něco udělat! Přeci si je neplatíme proto aby se zašivali za keřem a vybírali jen pokuty...děkuji za odpovědi

doplněno 22.08.13 23:44:

omlouvám se za umístění možná ve špatné rubrice.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 26.08.13 10:47

No ale mimo P ČR kdo? Máte-li důkazy můžete k soudu o náhradu škody.

Ohodnoceno: 0x

Od: lukasp*
Datum: 26.08.13 11:29

Jak jsem psal, máme pouze výpověď jednoho cikána, ale pochybuji, že ten bude u soudu vypovídat proti dalším cikánům. Navíc, proč bysme měli nahrazovat práci policie? Ona musí sehnat důkazy, vyslechnout toho cigoše a obvinit tu zlodějskou bandu...jde mi o to, že policie je líná aby vyšetřovala trestné činy, to radši bude někde vybírat pokuty. To je totiž mnohem jednodušší, než se řídit svým heslem pomáhat a chránit...dotaz zní, co má bratr s touhle informací dělat? Co udělá, nebo musí udělat policie.

Od: jen*
Datum: 26.08.13 11:36

no jo, tady si zase někdo plete jablka s hruškami!*smich* důkazy předkládáte u občanského soudu a ne v trestním řízení! Ste pane úplně mimo, tak neraďte nesmysly!

Předpokládám tedy, že škoda byla více jak 5tisíc a jednalo se o tr. čin. V tomto případě důkazy shromažďuje Policie a státní zástupce, který je pak předkládá soudu! Tuto informaci předat policii a ta at dál koná.

Dále mě zaráží, že případ byl uzavřen? Případ byl odložen do doby zjištění pachatele nebo zjištění dalších informací k případu! Ale to Vám měli sdělit policajti a jestli ne, tak nemít línou hubu a zeptat se.

Ohodnoceno: 0x

Od: lukasp*
Datum: 27.08.13 17:51

Ano, byl odložen, ne uzavřen. Jenže já nevím jak toho vola dokopat, aby to těm policajtům šel nahlásit. Říká, že oni si toho cigoše, kterej mu to řekl vyslechnou ale on vše popře a zase z toho nebude nic. Přeci od něj ví i všechny jména těch, co mu tu motorku ukradli, ale mě to říct nechce. Je to vůl, motorku, do který vrazil za rok a půl skoro 70000 nechá cigošům...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.