Nejste přihlášen/a.
Prosím, nevíte někdo náhodou co se léčí lžičkou skořice rozmíchané ve šálku horké vody.
Děkuji
Já jsem o skořici nedávno četla, ale zatím jsem si nevzpomněla - tak alespoň toto:
Skořice jako lékNedávné studie nás informovaly o možném boji s cukrovkou typu 2 pomocí skořice, která pomáhá reprodukovat činnost inzulinu. Více známé jsou však její antibiotické účinky. Proto už ve středověku skořici používali proti nachlazení a horečce. Obecně známým faktem je, že skořice působí vnitřně: na střevní potíže, proti nadýmání a dodává chuť k jídlu. Zvláště pak ženy ocení skořici jako účinný prostředek proti bolestivé menstruaci a problematickému klimakteriu. Dokonce se tvrdí, že skořice je výborným přírodním afrodiziakem. Nedoporučuje se však těhotným ženám, u kterých by se mohla objevit nepříjemná alergická reakce.
doplněno 07.03.09 14:31:A zde přidávám odstavec z mých babských rad:
skořice: uvolňuje napětí:2-3 kapky skoř.oleje(lékárna) smíchejte se lžíci slun.oleje a promasírujte ztuhlé partie,bolavé klouby:rozdrťte 1 tyčinku a přelejte 100 ml horké vody, nechte vychladnout do vlažna,namočte šátek, ještě omotat suchým ručníkem a nechte působit min.20min.,cukrovka-snižuje krev.cukr-skořic.extrakt(Unilakt se skořicí ařasou chorella) vhodný i pro dlouhodobé užívání (i při redukč.dietě a snižuje cholesterol), průjem-nastrouh.jablko s 1 lžičkou mleté skořice, krev.oběh-čichejte vůni eter.skoř.oleje
Také jeden z prastarých odkazů: Skořicovník [skoř/...
Skořicovník (Cinnamomum) roste v Indii co strom až na 25 st. vysoký. Kůra jeho tenká jest známé vůbec koření (skořice). Do obchodu přichází sice několik druhů, avšak nejlepší skořice jest cejlonská a javanská. Dobrá skořice musí býti tenká, pružná, žlutočervená, vonná, kořenná. Působí na žaludek, čivy, na krev a na materník. Osoby krevnaté nesnesou ji tak snadno. Potřebuje se k sílení žaludku, proti nadýmání, dávení a pod., proti krvotoku, a působí vůbec prospěšně na slabé tělo. Dává se jako voda skořicová, třeba smíchaná s jinými. Také s líhem se může upraviti; dále tinktura z 1 části skořice a 5 částí líhu, červená dává se při slabosti a krvácení matky. Proti čmýře užívá se skořice s muškátem ve víně neb žloutku, s kandisem a vařeným vínem, což smíchá se, nechá ustát a pak po lžíci se užívá.
[dr. V. K.: Český herbář, nakladatelství Alois Hynek, Praha, 1899
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.