Problémy s vysýcháním v ústech a rtů

Od: Datum: 17.11.12 15:26 odpovědí: 5 změna: 18.11.12 12:44

Dobrý den,

mám diabetes II.typu 25 let.Poslední rok mě velmi trápí velké sucho v ústech.Tak velké,že nemohu polykat,jazyk se mi přilepí na patro a jen stěží ho odlepuju,totéž je se rty,nemohu je od sebe odlepit.Musím se stále svlažovat vodou.To ale způsobuje,že musím často na WC,i když toho v podstatě moc nevypiju.Nejhorší je to večer a v noci.

Měl nebo má někdo stejný problém a umí poradit?

Děkuji,rujet.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 16:24

Zdravím-mám taky diabetes asi tak 5 roků .sice to nesouvisí s touto nemocí ,ale již hooodně dlouho jsem pociťoval suché rty (asi ta 10? roků),řeším to jelením lojem a mažu je třeba i v noci když jdu na WC.Sucho v ústech platí jen v noci (možná díky tomu že spím s otevřenými ústy) a když čtu nahlas a řešení je opět v tom ,že si alespoň ovlažím ústa vodou.na jiné řešení jsem nepřišel,ani neřešil s lékařem.

Od: kareljeden
Datum: 17.11.12 18:02

Doporucuji se s uprimnym nasazenim venovat spravne zivotosprave,navic s ohledem na Vas diabetes. Neni to nic snadneho.Kontaktujte profesionalniho dietologa,ktery Vam postavi jidelnicek tzv. ¨na miru¨.

Od: kareljeden
Datum: 17.11.12 18:03

A jeste dodam...NECEKEJTE ZMENY PRES NOC...priroda ma stale na vse dost casu...;)

Datum: 17.11.12 20:44

Děkuji.Já radu opravdu tuším,snad jsem potřebovala to postrčení.

Hezký večer,rujet

Datum: 18.11.12 12:44

Napadlo mě... mít u sebe malý rozprašovač, v něm pitnou vodu a kdykoli použít na rty nebo do úst. Tak nebudete polykat větší objem tekutin.

doplněno 23.11.12 14:30:

Náhodou jsem se dověděla, že na vysychání úst je lepší vincentka než voda. Vincentka prý podporuje tvorbu slin.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.