Právo na dědictví

Od: Datum: 19.08.13 15:21 odpovědí: 2 změna: 19.08.13 15:51
avatar

po smrti bratra,zůstal majetek,má jeho družka nárok na podíl,pokud on žil u ní a majetek , (který ona s ním společně neužívala ) je v jiném okrese?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.13 15:43
avatar

Předpokládám, že zústavitel nezanechal závět. Je-li tomu tak, nastává dědění ze zákona. Pak platí, že: V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý z nich stejným dílem. Nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Jestliže nedědí ani tyto děti nebo některé z nich, dědí stejným dílem jejich potomci.

Nedědí-li zůstavitelovi potomci, dědí v druhé skupině manžel nebo partner, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.

Z uvedeného vyplývá, že žena, kterou nazýváte družkou, může být dědičkou určitého majetkového podílu (pokud je splněna podmínka uvedená v předchozí větě), jestliže nebudou dědit bratrovy děti nebo vnuci. Nachází-li se majetek v jiném okrese nebo i v jiném státě, nehraje to žádnou roli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 15:51
avatar

Ano, závěť nezanechal a děti nemá, jen jeho družka. On má jen sourozence.

Děkuji,myslela jsem si to.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.