SPAM od LinkedIn

Od: Datum: 18.08.13 23:45 odpovědí: 36 změna: 24.02.16 10:19

Odesílatel: Králová Petra
--

Česká republika

Chtěl(a) bych si vás přidat do své profesní sítě na LinkedIn.

Králová
Toto bylo napsáno v mejlu, to je drzost nad drzost od cizí osoby. Pod textem bylo napsáno: "zrušit odběr", tak jsem dala zrušit odběr. Doufám, že už mně ta osoba nebude nebude otravovat. Také se vám to někomu rádcové přihodilo? - pt

Odesílatel: Králová Petra

--

Česká republika

Chtěl(a) bych si vás přidat do své profesní sítě na LinkedIn.

Králová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 23:47

Paní si třeba spletla e-mailovou adresu, to hned musí být "drzost nad drzost"?

doplněno 18.08.13 23:49:

To stejné přišlo taťkovi, ale od jeho známého.

Někdo se jmenuje stejně jako Vy, místo "centrum" napíše "seznam" a hned to přijde špatné osobě, ani si toho odesilatel nevšimne. Rozhodně bych se nad tím nerozčiloval, chodí mi denně horší věci :)

Ohodnoceno: 3x

Od: ria®
Datum: 18.08.13 23:48

Zrovna včera mi taky přišlo "pozvání" na Linkedln.. sice od známého, ale on mi prý nic neposílal, tažke se tyhle pozvání generují sami.. :/

doplněno 19.08.13 00:30:

...on ten LinkedIn asi nebude až tak špatný.. taková "pracovní vizitka".. asi spíš pro obchodníky, živnostníky, pracovní partnery atd... ale obecně nikam žádné své údaje psát nehodlám.. nejsem blbá :D...

Ohodnoceno: 2x

Od: laik
Datum: 19.08.13 00:34
LinkedIn uz je proflaknutej. Kdysi to byla pro prefesionala prakticky nutnost, dnes se to povazuje v kategorii "taky ma".
Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 18.08.13 23:54

Tak vám rádcové děkuji za uklidnění. - pt

Od: laik
Datum: 18.08.13 23:59

Ani nebudu psat, kolik mi chodilo pozvani na pripojeni k Facebooku, kdyz se zrejme nekdo zaregistroval a asi si me pridal do nejakych kontaktu neco co. Sam na Facebooku ucet nemam a ani ho tam mit nehodlam.

Mohla se u vas ale take jednat o nejaky podvodny pokus a tim, ze jste klikla na cokoliv, jste dala vedet, ze existuje, ze dana emailova adresa existuje, jestli jste byla presmerovana na nejakou webovou stranku, tak mohli stahnouti vice informaci z vaseho PC.

Ja podobne maily rovnou mazu, pripadne detailne studuji jejich strukturu (HTML kod), kam me presmerovavaji.

Datum: 19.08.13 00:01

"laik", já FB také nemám a nikdy nechci, s PC tolik neumím, tak si nezjistím, to, co Vy, ale snad mi dají pokoj. - pt

Od: hop®
Datum: 19.08.13 00:05

Někdy stačí, aby Váš e-mail měl určitý člověk ve svém adresáři a jednorázově ho zpřístupnil nějakému SW. Je to klasický případ, kdy svůj adresář (včetně hesla) zpřístupníte facebooku a on rozešle pozvánky všem "přátelům" podle Vašeho adresáře...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.13 10:11

Hope, díky za vysvětlení. - pt

Datum: 19.08.13 00:16

Tebe tohle fakt rozčílilo? Takových věcí putují internetem tisíce a často si žijí svým životem. V tichosti smáznu a ani se nad tím nepozastavím. Holt taková malá daň za internet.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 19.08.13 16:23

"ladine", přece si nerozmlátím nový PC, tolik jsem se na těšila...*sok*:(:D, s tím obrázkem si laškoval, viď? - pt

Od: mowla*
Datum: 19.08.13 00:15

Podobné maily mi na ´spamovou´ adresu chodí také - domnívám se, že jsou to automaticky generované maily, které mají do oněch sítí nalákat další ´ovečky´ - jakoby osobním přístupem.

Prostě takové fťákoviny mažu.

;)

Od: bmbx®
Datum: 19.08.13 07:51
Pt:
To je k nevíře co všechno dokážete považovat za drzost a co všechno vás rozčílí.
A ještě se s tím prezentujete na poradně
Ohodnoceno: 4x

Datum: 19.08.13 14:55

Pro "bmbx"

- nenadávejte hned a zamyslete se nad tím, že starší člověk si všechno více tzv. "bere" - a my ještě považujeme za slušnost odpovědět, když nás někdo kontaktuje - a bojíme se neznámých kontaktů na PC - v řadě případů to mohou být viry. Ahoj.

doplněno 19.08.13 14:59:

- a pokud vím - paní nás prosila o radu - a vy jako mladší a zkušenější máte poradit a ne nadávat.

doplněno 22.08.13 20:13:

pro "bmbx"

- už mi admin nepovolí další odpověď - proto doplňuji - jak si mám tedy vysvětlit Váš příspěvek? - já jej jednoznačně chápu jako výtku.

Ohodnoceno: 3x

Od: bmbx®
Datum: 21.08.13 12:36

culdabulda:

já někde nadávám? *haha*

Vy mladší...:D...děkuji *hi*

Od: jirbar*
Datum: 21.08.13 13:59

Pro culdabuldu. Odpovídat na cizí mail to není slušnost, ale pouhá děsná zvědavost. A s tím se počítá. Proto je tolik "ubrečenejch" důchodců které každý lituje že si chtějí půjčit 10 000 Kč a protelefonují 40 000 Kč a stejně půjčku nedostanou. Nebo si koupí šmejdy za 100 000 Kčkteré mají stejně ve skříni protože byli zvědaví co dostanou zadarmo k obědu.

Chápu že potřebují nějaký kontakt se světem či nějakou aktivitu. NO ALE DĚLAT TAKOVÉHLE BLBOSTI. A pak ještě "brečí" na obrazovce TV, všichni je litují až se musí zákony kvůli nim měnit.

Jedna rada. Ať se zapojí do U3V (Universita třetího věku), budou mít náplň a ji tady přestanou fňukat a psát nesmysly.

Datum: 22.08.13 20:06

Pro "jirbar" - jenom tak ...

- je fakt, že jsem taky děsně zvědavá! - a cizí, nebo i zajímavé mejly "provokují"! - škoda, že jim nemůžu věřit. Samozřejmě ihned mažu a na žádné nabídky neodpovídám. To bych musela být milionář - ale milionářem bych nebyla, kdybych "naletěla" každému podvodníkovi. Tak ahoj. Marcela.

Datum: 21.08.13 16:44

Marcelko kdybys trošku BMBX znala věděla bys, že nenadává. Nevyžádaných mejlů mi chodí spousta, poslední týden mě nějaké mladé dívčiny nabízí v sexu poznat nepoznané, normálně to naházím do spamu ale toto chodí vždy z jiné adresy a jména dívčin jsou různá (kdyby to byl aspoň chlap). A také jsem opět vyhrála i když jsem nehrála, stačí jen potvrdit SMSKOU, za kolik to pro jistotu nepíší. Omlouvám se za tykání už se mi to nechce přepisovat.

Od: rv
Datum: 19.08.13 08:38

No a teď si vemte, že tím, že jste klikla na "zrušit odběr", tak jste jim poslala potvrzující zprávu, že vaše emailová adresa je pravá a že emaily čtete. Očekávejte více podobných zpráv.

Datum: 19.08.13 09:30

Linkedin si tohle nedovolí. Odhlášení je odhlášení.

(pokud to je od linkedin a ne nějaký phishing a odkazy vedoucí na viry a podobně)

Datum: 19.08.13 10:10

"dzordz" a "mowla", děkuji i vám za objasnění a za odpovědi. - pt

Datum: 19.08.13 11:53

zdravím, také se mi o občas stává.. zrušit odběr a označit jako spam, jinak nevím co s tím, na mě se zase lepí emaily typu ,, píše ti Honza rád by se s tebou seznámil" samozřejmě po rozkliknutí reklama na seznamku*smich* nebo tuhle taky pěkný email typu jakoby od normálního uživatele seznamu, píše se v něm návod jak získat zaručenně nezpečnou a rychlou půjčku od jisté firmy,s upozorněním že se jedná o novinku na trhu ať ro raději nikam dál nešířím *smich* psychologie jak cip ..

Datum: 19.08.13 14:45

Ahoj "pt"

- ani nečtu ostatní odpovědi - mě takových mejlů chodí spousta - i v angličtině. Tyto mejly neotevírám a ihned je mažu jako spamy. No a zatím se nic neděje. Pokud odesilatele neznám - mažu. Zdravím. Marcela.

Datum: 19.08.13 15:00

Ahoj "culdo", občas se mi také objeví nějaký cizí mejlík a mažu to a házím do spamu. Tentokrát tam byla ještě drzá poznámka, abych si tu osobu přidala do přátel a to mně namíchlo. Ale jsem ráda, že jste mně všichni uklidnili, tak moc díky i za zastání. - pt

Datum: 19.08.13 16:15

no Pavlínko - a nejste na facebooku? - tam se občas takové vzkazy od spousty neznámých lidí objevují. Marcela.

doplněno 25.08.13 16:21:

Ahoj "pt"

- už mi admin nepovolil další odpověď - tak reaguji alespoň takto - poslední dobou mi začaly chodit mejly typu - "máte zájem o delší a hrubší penis?" - škoda, že se tyto mejly bojím otevřít!.

jinak - samozřejmě se neposmívám mužům s tímto problémem, - ale nevěřím, že se to dá nějak jednoduše vyřešit - jsou s tím, podle mých přátel, spojeny velké problémy. Muži by to asi věděli.

Datum: 19.08.13 16:17

Ne, Marcelko, nejsem. Mně nesmí Facebok do chalupy. :D - pt

Datum: 25.08.13 16:26

Marcelko, tak mi zde mužský i ženy poradily, ať mejly smáznu a hodím do spamu, tak to dělám. Ale mně toho zase tolik nechodí, téměř nic, proto jsem byla rozhořčená, že paníchtěla, abych si ji přidala do přátel. Žádný FB nemám a přátele nesháním po všech čertech, řekni, no né? Že mám pravdu. - pt

doplněno 25.08.13 16:27:

Marcelko, pokud už nemáš odpověď, tak mi napiš do vnitřní pošty, papapa...

Datum: 19.08.13 15:13

maily OD cizích osob mě už dávno nepřekvapují... ale často mi chodí i maily PRO cizí osobu, tj. mají jako adresáta úplně jinou mailovou adresu, než je moje - tomu už vůbec nerozumím - jak se to ke mně mohlo dostat? *nevi* můžete mi to někdo, prosím, vysvětlit? *ee*

Datum: 19.08.13 16:07

"minda" a "kytička777", děkuju za odpovědi. Také mi není jasné, jak se toto může dít. Třeba nám to někdo vysvětlí. - pt

Datum: 19.08.13 16:10

No, "mindi" - taky se divím - ale vysvětluju si to tím, že jsme všichni "podchycení" - protože máme účty v bankách, kreditky, každý z nás už asi platil platební kartou, atd...

Opakuju - prostě na žádné mejly nereagujte - však - když to bude pro Vás důležité - tak se to určitě dozvíte. Alespoň si to myslím - nemám bankovnictví v mobilu. Marcela.

Od: davidp*
Datum: 19.08.13 16:18

Dobrý den,

to je jen jiný druh spamu, který se jen tváří, že není určen Vám a přesto přijde do Vašeho mailu. Rozesílatelé spamu vymýšlejí různé metody, jak upoutat Vaši pozornost, tak předstírají cokoli.

V každém případě platí, že na takový mail byste neměla odpovídat, ani nijak reagovat, ani ho přeposílat. Jediná doporučená manipulace s takovým mailem je jeho smazání.

David

Datum: 19.08.13 16:24

"davidp", už mažu vše a nemilosrdně, tak děkuju...:) - pt

Datum: 19.08.13 19:45

Jeden ze svých četných e-mailů mám na Sezbnamu.cz. Od zavedení "nového e-mailu" mi začala chodit spousta spamu (Seznam mi zrušil nastavené filtry).

Vyřešila jsem to dvěma filtry (nechtělo se mi nastavovat znovu asi 15 filtrů): (1) smazat všechny zprávy od odesilatelů, které nemám v kontaktech ... (2) přeposlat ostatní e-maily jako SMS

Datum: 19.08.13 20:00

Děkuji "ivzez", já teda zatím mažu a házím do spamu. Já toho tolik s PC neumím, jako nějaké nastavení, ale když by mně to moc obtěžovalo, tak si asi řeknu pánovi, co mi šteluje PC. - pt

Od: pavlinka
Datum: 28.08.13 17:48

Re pt:

tohle je opravdu úplně normální, neděste se LinkedIn je profesní síť, asi máte v profilu napsáno, že děláte něco, co ta paní dělá taky. Byznys běží jenom když se lidi znají a předávají si nabídky a zboží - a dneska se lidi seznamují přes internet stejně často jako osobně. Paní nejspíš hledá kšefty nebo zaměstnance nebo zaměstnání nebo je z personální agentury (to bývá nejčastější - personalisti nálezají firmám vhodné zaměstnance za provizi a LinkedIn je většinou první místo, kam jdou hledat).

Jste-li z generace, která považuje za slušnost na emaily odpovídat, tak jí normálně slušně napište, že se s ní ráda elektronicky spojíte, ale ať Vám napíše, jak Vás našla a proč se s Vámi spojit chce. Bez urážek, bez útoků - v klidu a s nadhledem. Já jsem se takhle seznámila s několika výbornými lidmi a vyplatilo se mi to i finančně.

Ať se Vám daří!

Pavla

Od: buss®
Datum: 28.08.13 17:58

Kdybych se měl rozčilovat nad každým nevyžádaným majlem, nabídkou tak kde bych skončil... sem tam je pošlu do řiti, ale robotům to nevadí.

doplněno 28.08.13 18:19:

Právě mi přišlo od Mr.D. Mackson Organizace spojenэch nбrodu Komplexnн E9 2YP, Londэn Spojenй krбlovstvн s pozdravem od Ms.Tulisa hnedб oznámení českoruskyanglicky, že jsem byl vybrán na cenu 1,600,000 GB, no kdo by odolal být v balíku?

Od: renatasukova
Datum: 24.02.16 10:19

Dobrý den, právě to řeším, ozvalo se mi několik lidí, že se omlouvají, ale že mé pozvání nepřijímají, neboť nechtějí -z mnoha důvodů být účastni další blbosti ala Facebook - kvůli svému soukromí atd.
Já nikomu nic neposlala, taky jsem přesvědčena, že "to samo" a vůbec nevím, jak s tím bojovat, dělá mi to ostudu, jednou jsem zahlédla (neumím to moc), seznam lidí, které jsem jako oslovila, byli mezi nimi i celebrity, s kterými jsem, coby soudní znalec měla pracovní korespondenci a v životě bych si nedovolila je s tím nesmyslem oslovit.
Zavřela jsem to , protože jsem věděla, že jsem nikoho nepožádala, s tím, že je to nějaká blbost. Bohužel asi není.
Dnes už jsem se naštvala a rozhodla se L. úplně zrušit. Našla jsem si , že musím si na L. najít na své domovské stránce vpravo nahoře svou fotku, najet na ní, a vybrat Nastavení. Že budu pravděp. vyzvána, abych se znovu přihlásila do svého účtu.
Pak klik na boční záložku Účet vedle ikony štítu vlevo na stránce.
V sekci Užitečné odkazy klik na odkaz Zavřít účet
Zatím moc nevím, jak na to, napište mi,prosím, zjistíte-li něco nového. Vy asi nechcete zcela zrušit, ale já po ničem jiném netoužím, protože strašně a denně opruzují a navíc , jak píšete, dělají podrazy. S pozdravem Suková

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.