Zlepšení sluchu

Od: Datum: 18.08.13 19:46 odpovědí: 6 změna: 20.08.13 06:41

Ahoj, nevím jestli si to vsugerovávám(snad jo), ale čím dál tím víc mám pocit ,že méně a méně slyším, ale vážně nevím ,jestli se mi to zdá a nebo je to fakt. Ale nerada bych něco zanedbala. Takže myslíte, že se dá sluch nějak zlepšit? A čím vším se dá předcházet zhoršení sluchu? Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 20:00
avatar

Pokud máš pocit, že špatně slyšíš, tak zajdi k lékaři. Mnohdy stačí si nechat uši pročistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 20:44
avatar

Taky jsem měl pocit, že se mi sluch zhoršuje. Až jsem jednou odpoledne ve spánku na gauči spadnul na zem hlavou dolů. A najednou jsem měl sluch jak netopýr. Ale nebyla to žádná slast, všechno bylo moc nahlas, všichni strašně řvali.

Jsem rád, že se vše vrátilo do starých kolejí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 18.08.13 21:41

Zajdi na ušní, uši ti vyčistí a změří sluch. Čištění bývá někdy nepříjemné ale vyplatí se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dary®
Datum: 20.08.13 05:03

Ahoj, Taky jsem se na to kdysi ptal, nejvíc mě zaujala odpověď že proplém nemusí být přímo v uchu. Ať tě prošetří neurolog. I když já sem se k němu ještě nedostal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 06:28
avatar

Možná nevíte, že u lidí skutečně existuje jev, kterému se říká selektivní hluchota. Vzniká tehdy, když se neustále a pořád dokola opakují stejné hlasité zvuky. Přestanete je vnímat, protože váš mozek je utlumí. Lidi pak neslyší projíždějící auta nebo rámus letadel.

Další možný problém vzniká při trvalém pouštění příliš hlasité hudby do sluchátek. Sluch sice opět nemusí být poškozený, ale posunete si práh citlivosti. Platí skoro to samé, co v prvém případě. Slabší zvuky slyšíte, ale nevnímáte.

No a pak je třetí možnost, že máte sluch poškozený. V tom případě radím zajít ke svému lékaři, ať vám napíše žádanku o vyšetření u specialisty. První co vám udělají, bude vyšetření na audiometru. Tak neváhejte a šup k doktorovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 06:41
avatar

skocte na ORL muze to byt obycejny mazovy spunt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.