Film Počátek/Inception nechápu

Od: Datum: 18.08.13 14:30 odpovědí: 11 změna: 19.08.13 11:31

Ahoj...
Mnozí z vás, myslím, že většina viděla film počátek. Já ho viděl 4x a ať se snažím, jak se snažím.. Nemůžu ten film zaboha pochopit...:D...Ne film, ale spíš ten zamotaný konec..
Díky kačence a dětem oblečeným stejně jako v Coobových snech mipřipadá, že se vlastně do reality nedostal... Ale zase...No prostě nevím...
Je tu někdo schopný mi to vysvětlit?...:D
Díky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 15:28

Ahoj, jaký počátek, čeho počátek?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.13 16:38
FILM počátek

Datum: 18.08.13 15:33

Zdravím, konec je otevřený, aby si každý mohl domyslet, jak to dopadne. Spadne, nebo nespadne? Osobně mám na tento typ filmů spíše depresivnější pohled, takže bych řekla, že se do "reality" nedostal.

Otázka je ovšem i to, zda mu nebude lépe s dětmi v této realitě.

Datum: 18.08.13 15:40

V tompřípadě, jestli tohle není realita, tak až umře tak se do té reality stejně vrátí...:D

Datum: 18.08.13 16:31

Tak jsou různé úvahy.. že na konci zůstal ve snu, nebo že komplet celý film byl snem a z reality tam nebylo nic..

Z těch zajímavějších teorií:

- film začíná tím, jak je na pláži zajat vojáky a mluví se Saitem. Totéž na konci. Saito ve vrtulníku říká, že "existuje způsob, jak mu to splnit" - "to" = návrat k dětem. Detaily neuvádí. Je možné, že Saito s Cobbem oba zůstali v limbu a spolu vystavěli celý svět (včetně osob), ve kterém se z letiště vrátí k dětem atd.

- káča není jeho totemem, protože patřila Mal. Je pro něj pouze vzpomínkou na ni. Jeho skutečným totemem je snubní prsten - v reálném světě je rozvedený a nenosí prsten. Ve snu je stále spolu s Mal a prsten vždy má. V poslední scéně, kdy vejde do domu a roztočí káču na stole, prsten na ruce údajně nemá, tedy to je realita. (až moc pozdě jsem zjistil, že ten screenshot, s kterým tohle koluje, je z jiné scény - film jsem si nepauzoval a nebádal jeho levou ruku, je to jen zlomek vteřiny, kdy je vidět v záběru, takže nevím, jestli to tak je, nebo ne)

- po tom, co uvidí děti, nečeká na výsledek, jestli spadne, protože mu to už je jedno. Rozhodl se, že bude věřit. (čemu? to je fuk.) Celým filmem se prolíná téma, že každý člověk musí někdy "take a leap of faith". Konec filmu jako uměleckého díla je tím pádem meta (přesahuje jeho rozměr/rozsah) - režisér nás, jako diváky, taky vyzývá k "leap of faith" dle svého rozhodnutí.

---

Jinak mě by spíš zajímalo, proč po probuzení a vystoupení z letadla Fischerovi nebylo divné, že vlastně Cobba zná ze snu jako šéfa své ochranky ;) Nebo jestli ten sen v letadle přikládal tomu, že před usnutím s Cobbem mluvil, ten mu projevil soustrast a byl sympatický, proto šéf ochranky, který byl jen myšlenkovým výtvorem a neměl základ v reálné osobě, na sebe "vzal" jeho podobu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.13 17:58

To nebylo nic filosofického, Inception je Eternal Sunshine of the Spotless Mind pro méně chápavé (a/nebo netrénované v tomto druhu filmů). Prostě to ukončili tak, že nevíš, jestli spadne nebo ne. Což je všechno. Prostě to udělali tak, aby člověk z kina odcházel jakoby s nějakou otázkou, která je přitom prvoplánovaná a plochá. Zrovna tak mohli ukončit ten film slovy "Proč jsou Tom a Jerry neustále nazí, ale na pláž si berou plavky?" Prostě otázka, na kterou není odpověď a odpověď ani nikoho nezajímá, protože přemýšlí nad tou otázkou. Nebyl tam žádný smysl ani nic pro pochopení. Buď to spadlo nebo ne. Nazdar, doplň si sám.

Datum: 18.08.13 20:26

Mnozí z vás, myslím, že většina viděla film počátek.

Tak to já teda nejsem většina, a vůbec nevím, že něco takového je, film z názvem Počátek, proč si uživatel palacký myslí, že ho většina viděla?

Datum: 18.08.13 20:51

A není to úplně šumák?:) Třeba se spletl, třeba si to fakt myslí, protože je to film zajímavý a poměrně rozšířený. Nebo se snad cítíte nějak dotčen/a, že jste zahrnu/a mezi většinu? To snad ne:)

Připadá mi to jen jako zbytečné popíchnutí.

doplněno 19.08.13 11:18:

V tom případě máte přece možnost ingorace:) Zvlášť u FB, o kterém vím, že mnoha lidem leží v žaludku.

Holt někdy lidi nenapadne, že "většina" nemá stený pohled a koníčky;).

Datum: 18.08.13 21:48

Je to ,,šumák,, Martino, jen mi dost vadí názory některých lidí že co se líbí jim, tak to se musí líbit všem, nebo o tom musí vědět ostatní, ať je to již nedávno zmiňovaný facebook, jak bez něj dokážete žít? a nebo teď tohle, nějak jsem cítil potřebu se vyjádřit.

Datum: 19.08.13 01:46

Tento film byl natočen před třemi lety...Zatím jsem se nesetkal s člověkem, který by ten film neviděl..;)...Proto Většina ... A chlape, slovo většina naznamená všichni...Tak se uklidni, ty patříš k tej menšině a taky proti tobě nic nemám...

Od: axus®
Datum: 19.08.13 11:31

Na Christophera Nolana film nic moc, ale to neni dulezite.

Konec je samozrejme otevreny a nikdo nedokaze rict, jestli spal a nebo ne. To nemusi nakonec vedet ani Christopher Nolan, pac scenarista muze napsat oba konce. Ze kaca spadne a nebo, ze nespadne. Ale napsal to tak, ze film skonci pred tim, nez se jedno z toho stane.

Ale.

Jaka je pravdepodobnost, ze deti budou na zahrade presne tak, jak se mu o nich drive zdalo?

Ok. Mozna spi. Co se stane, az si pohraje s detma a vrati se do kuchyne a uvidi kacu, ze se porad toci? Ok. Mozna to odmitne prijmout.

Tak nakonec umre ve snu seslosti vekem a stejnak se nekde probudi.

A nebo se probudi, az s nim nekdo zatrese, az letadlo pristane, nebo kdykoliv drive, pokud mel spat delsi cast filmu, nebo dokonce cely film.

Tak jako tak, nakonec by se stejne probudil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.