Péče o osobu blízkou

Od: Datum: 18.08.13 14:30 odpovědí: 2 změna: 21.08.13 08:43

Ahoj, máme v péči babčku(první stupeň bezmocnosti). Její mentální schopnosti se zhoršily, chtěli jsme proto k doktorovi babičku v sanitce doprovodit. Paní doktorka nám oznámila, že nám doprovod se sanitkou nenapíše, neb je od druhého stupně bezmocnosti. Je to tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.13 21:04
avatar

Eufrozinko, babičku v sanitce nedoprovodíte.

Já už mám zlobení a zjišťováni za sebou, je to tak.

Moje maminka má 2. stupeň. Na pravidelné kontroly jezdíme taxíkem, případně v poslední době s místními sociálnimi službami. Nedávno měla úraz, vezla ji rychlá, já se synem před sanitou osobním autem. Domů pak už jsme si ji vezli sami.

Místní sociální služby mají pěknou nabídku, mimo jiné i odvoz k lékařským kontrolám. Co jim tam bude sama povídat? A co o ní bude povídat šofér auta? Samozřejmě nic. Nedala jsem se a sama si vyřídila, že jsem "v péči" místních sociálních služeb. Jsem asi nejčipernější ze všech opečovávaných důchodců, ale do auta už mě jako spolucestujícího berou. Jako klient sociálních služeb jsem totiž pojištěná. Pro případ dopravní nehody.

Možná dopravní nehoda je hlavvní důvod, že se do sanity nedostane nikdo "zbytečně".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eufrozinka
Datum: 21.08.13 08:43

Díky za reakci ale stejně jsem z toho tak trochu jelen. Píšete, že má moje doktorka pravdu..Vy ale máte druhý stupeň a stejně jste jezdila taxíkem, místo s maminkou? Nebo jsem to špatně pochopila?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.