Dovolená na Djerbě

Od: Datum: 18.08.13 14:03 odpovědí: 3 změna: 18.08.13 21:36

Zanedlouho letíme na Djerbu, nikdy jsme v Tunisku nebyli, proto žádám o rady. Dá se tam platit dolary, nebo pouze jejich dináry? Dočetla jsem se, že se dináry nesmí vyvážet ze země a ani dovážet. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Jinak jsem hledala informace pro turisty, ale našla jsem jenom o Tunisku obecně, o Djerbě jako takové jsem toho moc nenašla. Může mi dát někdo nějaké rady a tipy, popřípadně vlastní zkušenost s tímto ostrovem? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 14:29
avatar

Na dovolenou na Djerbě vzpomínám velmi ráda.

S penězi je to tak nějak, jak píšete, jestli jsem měnila eura nebo dolary, už nevím, ale ke konci pobytu je vhodné už počítat a také si na konec pobytu šetřit menší bankovky.

Personál hotelu, vybavení, strava - všechno na jedničku. Ale na druhou stranu právě tam jsem od Čechů zaslechla, že jídlo je hrozné, protože nikde žádný knedlík, žádný řízek...

Město s obchody a tržišti leží asi 15 - 30 minut od pobřeží, hotely tam organizují i své výlety, případně lze taxíkem.

Přímo na pobřeží můžete kromě koupání jezdit na koních, podle schopností sama nebo jako spoujezdec. Vzpomínám na výlet autobusem na pevninu do pouště. Mnoho zajímavosti - způsob života původních obyvatel, květena, vádí... Výlet na velbloudech se zajímavou informací - velbloud si vybírá svého jezdce mezi turisty sám. Vybral si mě velbloud s nejhezčím Tunisanem. Milé zjištění:).

Opatrně v místních hospůdkách, myslím, že ze šálku ibiškového čaje jsem měla obrovský problém, naštěstí jen jednorázový.

Celkově se mi to tam zdálo klidnější a vlídnější než v Egyptě, a tím myslím Egypt minulých let.

Přeju příjemný pobyt!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miserable*
Datum: 18.08.13 15:01

Děkuju za info. Už se moc těšíme, ale přece jenom je lehká nervozita, když jsme v této destinaci nikdy nebyli a nevíme přesně, co očekávat.

Od: abc*
Datum: 18.08.13 21:36

My platili eurem i dináry. Jídlo bylo skvělý, lepší jak třeba v Řecku. Na trzích doporučuju smlouvat. Např. za původní cenu jedné kabelky jsem pak ve finále měla tři . Jen jediný mínus- letěli jsme v září a chytli začátek období dešťů, tak vám přeju ať jste na tom líp.

Jo a ty dináry co vám zůstanou se dají utratit na letišti a nebo tamtéž opět vyměnit. My si dali kávičku a zákuseček a nezbylo nic .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.