Struny na akustickou kytaru?

Od: Datum: 17.08.13 16:43 odpovědí: 9 změna: 28.08.13 16:50

Ahoj, už by to chtělo nové struny, tak mě zajímá na jaký se vám hraje nejlíp. Mám kytaru Nashville. Je to typ "dreadnought". Takže určitě kovový...Jenom si nevím rady s tloušťkou strun. Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.13 17:26

Zdravím...já používám struny ...fy. Martin...střední tvrdost...je to takový dobrý kompromis ceny s výkonem...stojí kolem 120,- dejte si je do vyhledáva struny Martin. Neberte to jako reklamu jedné firmy, ale jsou opravdu dobré.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 17.08.13 18:15

Martin je také dobrá značka, já mám na dvanáctistrunce "adárka" a jsem spokojen...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.13 18:10

Záleží na tom, jakou máte sílu stisku, jestli dobře udržíte baré i po delší dobu a opakovaně nebo neudržíte.

Z toho důvodu jsou pro holky lepší měkké struny. Radím, zajděte do obchodu, nechte si ukázat pár kytar a vyzkoušejte na jaké struny se vám bude dobře hrát..

Od: olaf71*
Datum: 17.08.13 19:02

myslíš, že by Helena Fibingerová neumáčkla tvrdší struny? a je to holka ;)

Datum: 17.08.13 22:55

Ahoj. Olafe, ty jsi přesvědčen, že Helenka Fibingerů někdy byla holka?

Datum: 17.08.13 20:05
Za mě Martin, D Addario nebo Everly. Optimální tvrdost je tak .011 - ani moc měkké, ani moc tvrdé. Případně jsou určitě výborné struny zn. Monday, které mám sice doma, ale nevím jak zní. Na kytaru je nikdy nenatáhnu, neboť původním majitelem onoho balíčku strun byl sám velký Tommy Emmanuel (ten používá .012) :)
doplněno 17.08.13 20:09: Abych nezapomněla, Monday zřejmě v ČR nebude nejspíš ani k sehnání, nikdy jsem je tu nikde neviděla...

Datum: 17.08.13 22:52

Ahoj. Mě v 75tom nějak podobně poradil kámoš tím, že mě vzal do hudebnin v Liberci a pár druhů jsem si omákl. Nejlepší mi seděly hlazenky Zlatý lišky. Taky proto, že miň vrzaly při přehmatu. Radím, nemejt nádobí, to pak měknou mozolky.

Od: host
Datum: 18.08.13 20:10

Podívej se na stránky obchodů prodávajících kovové struny na akustické kytary a zjistíš, že kromě názvu firmy a dalších vlastností, například jádra struny a materiálu ovinů (fosforbronzový drátek a jiné), mají číselné označení síly strun.

Kytaristé pro jednoduchost říkají, že používají desítky - tenčí a s truchu slabším zvukem, dobře se mačkají, až po třináctky - silné se silným kovovým zvukem, které lze ale bez tréninku a posilování hodně těžko stisknout tak, aby akordy dobře zněly.

Síla ostatních strun v sadě je vypsaná u jednotlivých sad v katalogu na internetu.

Od: libor44*
Datum: 28.08.13 16:50

Pro holku / slečnu bych také doporučil spíše něco měkčího, něco kolem .011... Ze značek mohu doporučit, stejně jako @coteda výše, produkty Martin. Je možné je koupit kolem 150,- Kč - http://kytary.cz/kytary/strun…tickou-kytaru/sady-strun-011/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.