Rvačka psů - náhrada škody

Od: Datum: 17.08.13 14:30 odpovědí: 16 změna: 17.08.13 18:10

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně vymahatelnosti nákladů za veterinární ošetření po pokousání psa jiným psem.

Před měsícem se hraní naší feny se sousedovic fenkou změnila ve rvačku. Sousedovic fena neutrpěla až na nějaké škrábance žádné zranění. Bohužel ta naše se z toho dostala až po 14 ti denní léčbě veterinářem. Nejdříve vše vypadalo jako že se nic nestalo, nakonec hrozila sepse, nemožnost dýchání a úmrtí psa, pokud by se zranění neléčilo. Je možné, že v budoucnu bude mít naše fena i následky, ty se ale částečně eliminovali včasnou léčbou. Majitel sousedovic feny nejdříve nic neřešil, ani se nepřišel optat jak jsme dopadli, nic. To já se ptala neustále, zda se něco neobjevilo, abych případně uhradila náklady způsobené při rvačce. Když majitel pochopil, že nad tím nemávnu jen rukou, alespoň se přišel na naší fenu podívat a poptat. Narovinu jsem mu řekla, že budu žádat náhradu škody, že ať se nezlobí, ale měli by jsme se rozdělit o nálady. Jedná se sice jen o něco málo přes 3000 Kč, ale jsem rozhodnuta je získat, jelikož jsem nejdříve navhla, ať se podělíme napůl a majitel nadšeně souhlasil a přislíbil, že až bude příští měsíc brát výplatu, tak že se ukáže. Nejsem zlý člověk, tak jsem souhlasila a ještě navrhla, že se spokojím třeba i s tisícovkou (tvrdil jak teď nemá, jak si šetří na auto - no já taky šetřím a musela jsem to vzít z toho), ale že trvám alespoň na nějaké částce.

No znáte to. Neukázal se již. Uznávám, že obě feny byly bez vodítka, nicméně neuznávám, že druhý majitel dělá teď mrtvého brouka a myslí si, že nic nezmůžu.

Jak to tedy je? Je zde možnost žádat náhradu škody na městském úřadě, který by to měl ve správě? Bude to mít nějakou cenu?Mě už ani tak nejde o ty peníze, ale o princip.

Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.08.13 14:55

Neznám podmínky na vašem MÚ, ale u nás byste si nejvýš vykoledovala pokutu za psa bez vodítka na veřejném prostranství. Pokud se nechcete soudit o takovouhle částku ... Ale i pak prokazovat, který pes kterého napadl, hledat svědky - asi bez šance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 15:08
avatar

Já si myslím, ale je to jen můj názor, že jste, oba majitelé, špatně odhadli sitaci a že si za vydání a porvané psy, můžete sami, rovným dílem. Já vím, ze začátku to tak nevypadalo. Ale prostě jim ruplo v bedně a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Byla to nehoda, za kterou nikdo nemůže. *hej*Já bych vám taky nic nedala. Měla jste stejnou možnost psa odvolat, jako já. No, co už?! Stane se!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejskarka
Datum: 17.08.13 15:25

Tak to Vám moc děkuji. Takže majitel psa ztuhne u rvačky a ani nepomůže s odtrháváním a já ponesu všechny náklady sama? Nedokázal psa odtrhnout z mé feny a já jsem ta špatná? Já samozřejmě neříkám, že nenesu vinu na situaci, nesu stejně jako druhý majitel a proto by měl nést logicky stejný kus viny. To je k pláči co jste napsala, ale to něco jiného - morálka a tu já naštěstí ještě mám - já bych se takto nezachovala.

Od: fribble*
Datum: 17.08.13 15:41

A jsme u toho, čím jsem začal - zkuste pohled druhé strany. Vaše fena napadla tu mojí, ale ta se ubránila a dala jí na frak. Ještě že se té mojí čubině moc nestalo - to by se majitelka útočníka nedoplatila.

Prostě oba jste měli psi na volno, oba jste je nezvládli a připustili rvačku, viníci jste oba, ale jeden pes holt dopadl hůř.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: namyslenecek*
Datum: 17.08.13 16:08

Souhlasim s nazory, ktere jsou vyse uvedene. Ja mam taky psa a tez bych asi nechtel platit za to, ze muj pes se pri hrani porval s jinym psem. Muzete za to oba a on vam nic platit nemusi. Muze to udelat jenom z vlastni vule ale to uz je na nem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejskarka
Datum: 17.08.13 16:23

Tohle nebyla normální bitka psů, kdy si jen vyříkávají své. To se okřikne a je klid. Tady tekla docela krev, nehledě nato že ta má měla prokouslej krk a otočenou uzlinu. Ale vždyt jo, můžu si zato sama. Příště až ta má udělá něco jinému psovi, tak jen mávnu rukou a půjdu s klidným svědomím domů. Aspoň teď vím jak se zachovat a že mi vlastně nic nehrozí Dííky ;)

Od: pejskarka
Datum: 17.08.13 16:12

Já nemám slov. Vy mi tady stále tvrdíte, že můj pes byl ten útočící, kde berete tu jistotu? Já neřekla, že můj pes začal. Mám fenu vychovanou, nekonfliktní, nikdy jsem nic takového nezažila. Jasně, takže nakonec já jsem ta blbka, která si vlastně za vše může sama. Víte co? Mě o ty peníze nejde, šlo mi hlavně o to mít opět zdravého psa a o princip. Takže až se mi příště fena zase s někým serve, tak si říct : no co, bud ráda holka, že to ta má dala a nic jí není. A druhému popřát brzké udravení a at se nezlobí, že se vlastně nic nestalo. Vždyt se to může příště stát mě Tak čau... To myslíte vážně? Já jsem asi hodně hloupá, když jsem měla zato, že pes je stále braný jako věc a tudíž když mě někdo tu "živou" věc poškodí, mám nárok na náhradu škody. To neplatí? Já se ráda nechám poučit, právě proto tu jsem Existují v tomto nějaké výluky kdy toto neplatí?

Datum: 17.08.13 16:22
avatar

Nečilte se, oni neříkají že je to vaše vina, ale že je to vina OBOU. A že každý by si měl zaplatit svoji škodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: namyslenecek*
Datum: 17.08.13 16:24

Netvrdime, my u toho nebyli a at uz to bylo jak to bylo tak vy oba jste je neuhlidali. A tady jde o mezilidskych vztazich, kdyz pujdu jenom tak venku a porvou se mi tak se snad vzajemne omluvime a jdeme dal po svym , kdyz by to byl nekdo znamej, kamarad, pripadne soused a byli by jsme v dobrem vztahu tak jasne byl bych i ochotny "skodu" uhradit pul napul. Ale to je na tech dannych lidech jak si rozumi a jak si to domluvi. Kazdopadne on vam nic platit nemusi. Kdyby jste psa mela na voditku a ten druhy se k nemu priritil a pokousal ho tak uz by to bylo neco jineho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 17.08.13 16:25

Prvni odstavecd plny ublizenych kecu nekomentuji.

K tomu dalsimu. Narokovat nahradu skody mate, pokud na to 2. strana nepristoupi, tak se muzete klidne soudit. Pokud si myslite, ze soud mate predem vyhrany, ze Vas to nebude nic stat a je to otazka 1 odpoledne, tak smele do toho!

Dalsi dotaz ocekavam: projela jsem soud, nemam na uhradu soudnich poplatku, co mam delat?...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 16:07
avatar

Toto není fajn situace, kde se dá odvolávat na morálku. Já pořád vidím vinu na vás obou. *ee* Nedávno mi moji Dorotku napadla velká křížená čubina. Naštěstí jsem po ní praštila batůžkem s petkou plnou vody. Cizího psa to jen šmrclo a já jsem si přerazila nějakou žilku na holeni. Výron krve jako blázen, modrá boule přes půl nohy, Dorka zhmožděná zádička nad ocáskem, na konci zad, ale živá. Ani jsem babě nedadala, že nemá velkého psa na vodítku s náhubkem, protože ta moje také nebyla na vodítku a naměla tak sprostě nadávat, měla být, jorkinka pojašená, potichu a neměla provokovat. :D No, co už! Je to tak, jak to je.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.08.13 17:34

být Vaším sousedem, tak Vám to zaplatím a ještě přidám na vyšetření u specialisty

doplněno 17.08.13 19:07:

tím specialistou jsem myslem neurologa

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 17.08.13 17:38
avatar

Skoro mi to připadá...jako když se dva poperou v hospodě..vina je 50/50...a ten co dostal po čuni bude po tom druhém vymáhat škodu..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.08.13 17:50

to Ti tak nepřipadá, tak to je. akorát, že chlapi si daj pak v hospodě panáka na usmířenou a majitelé psů vymýšlejí finanční vyrovnání *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.08.13 18:00
avatar

Víte náš psíka, kterému vlčák překousl nohu pod pravým ramenním kloubem a pořádně ho pokousal, psík vypadal na umření. Náš byl na vodítku, vlčák volně a bez obojku. Jeli jsme do Horoměřic u Prahy, kde jsou veterináři téměř nonstop. Psíka nám zrentgenovali a řekli cifru 15.000.- a poslali nás domů, jelikož měli ten den opravdu operaci jednu za druhou a objednali nás na druhý den, to byla neděle. Psíkovi se ta nehoda stala na Valentýna a nebylo možné ani lehké veterináře sehnat až v těch Horoměřicích. Přesto operace proběhla, náš psík dostal dvě kovové dlahy a pět šroubů, které mu zůstaly až do smrti. My jsme částku zaplatili v hotovosti, jinak by ho utratili. Hned jsme to nahlásili na policii, psa i majitele jsme znali, byly výslechy a postoupili případ státní policii, jelikož částka převýšila 5.000,-, což se počítá, jako trestný čin. Majitel vlčáka nám vyhověl a splácel nám škodu, kterou způsobil. Myslím, že jste měla volat policii, aby byl sepsán protokol o škodě s vyjádření souseda, že se s Vámi o náhradu léčby podělí. Nyní je to jen na dobríé vůli souseda. - pt

doplněno 17.08.13 18:18:

Hope, dík. Je vždy riziko, s kterým musí pejskař počítat, když nemá pejska na vodítku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 17.08.13 18:10
avatar

Pavlo, tazatelka neměla pesana na vodítku ale volně, proto je i podle mého názoru rovnocenná vina na obou pejskařích...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.