Sága o Zaklínači, Zaklínač

Od: Datum: 17.08.13 11:51 odpovědí: 5 změna: 17.08.13 21:36

Zdravím, nedávno jsem od svého známého dostal knihu Sága o Zaklínači: Krev elfů (1994 tuším), nyní čtu na mobilu Čas Opovržení a chtěl bych se zeptat, jaký je vlastně rozdíl mezi Sága o Zaklínači a knize se jménem pouze Zaklínač. Pokud jsem dobře pochopil, Čas opovržení je druhý díl ságy, ale na internetu je publikován jako 4. díl Zaklínače... Mám v tom trochu guláš a čtení na mobilu mně není moc pohodlné, proto bych si chtěl pořídít 3. díl jako knižní vydání (Čas opovržení již dočtu na mobilu), ale vlastně nevím, jak to s těmi díly je... Sága o Zaklínači se již neprodává a její další díly vychází pod jménem : Zaklínač: ...,. Pokud je tu někdy, kdo by mi to dokázal nějak jednoduše osvětlit, byl bych moc rád. DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ane
Datum: 17.08.13 13:51

Existují dva soubory povídek s názvem Zaklínač I - Poslední přání a Zaklínač II - Meč osudu. V těch se čtenář seznámí s Geraltem, Yennefer, Marigoldem a také už se tam vyskytne Ciri. Tyto knihy je většinou dobré číst jako první, i když je pravda že se v nich pojednává také o tom, co bude po skončení příběhu který je v Sáze o Zaklínači, ale je tam hlavně o tom, co bylo před Ságou o zaklínači.
Sága o Zaklínači je ucelený soubor 5 románů, které na sebe přímo navazují a sledujeme v nich společný osud Geralta a jeho Dítěte osudu - Ciri. Jdou po sobě takto
1. Krev elfů
2. Čas opovržení
3. Křest ohněm
4. Věž vlaštovky
5. Paní jezera

Zmatky s tím, co číst jako první, vznikli jednoduchým způsobem; v novém vydání Zaklínače spojili první dvě knihy obsahující jednotlivé povídky dohromady s románovým cyklem, takže z toho vznikl trochu guláš, když se to tak vezme. Pokud člověk zamíří do knikupectví, budou tam knihy označeny a seřazeny takto:
Zaklínač I - Poslední přání
Zaklínač II - Meč osudu
Zaklínač III - Krev elfů
Zaklínač IV - Čas opovržení
Zaklínač V - Křest ohněm
Zaklínač VI - Věž vlaštovky
Zaklínač VII - Paní jezera

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edems23
Datum: 17.08.13 13:57

Moc děkuji za vysvětlení a pokud jsem pochopil, tak už vlastně není uplně nutné vracet se k prvním dvou dílům : Zaklínač I - Poslední přání,Zaklínač II - Meč osudu pokud mám jiź za sebou Krev Elfů a část Času opovržení... Akorát doufám, že bude ještě v následujících dílech zmínka o mutaci Geralta, nebo je ji věnována nějaká čast v prvních 2 knihách?

Od: ane
Datum: 17.08.13 14:46

V prvních knihách se dozvíte jak se setkal s Yennefer, něco víc o původu Ciri a jak se stalo jeho Dítětem osudu. O mutacích tam nic podrobného vlastně nikdy není, jen je tam víc popsaný ten běžný zaklínačský život, který v Sáze o zaklínači prakticky vůbec není.
Jestli uznáte za nutné se k nim vracet nebo ne je jenom na vašem rozhodnutí. Pro pochopení děje v Sáze si myslím není znalost souborů povídek absolutně nezbytná, ale jako dovysvětlení některých detailů určitě důležité povídky jsou. Každopádně, jestli už máte ságu rozečtenou, asi by pro celistvost děje nebylo zrovna šťastné se vracet k povídkám, takže doporučuji dočíst ságu a v případě nejasností nebo chuti se k povídkám vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edems23
Datum: 17.08.13 21:35

Dobře, dobře, budu se řídit instrukcemi zde popsanými :) Každopadně moc děkuji za objasnění :)

Od: edems
Datum: 17.08.13 21:36

Špatně napsaný nick *

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.