2 bytove jednotky 1 dum

Od: Datum: 16.08.13 12:56 odpovědí: 3 změna: 16.08.13 15:27

Potrebuji poradit je 1.r.dum ma prizemi tam je 1.byt a 1.patro tam je 2.byt oba byty maji sve kuchyne,wc a veskere prislusenstvi kazdy byt ma svuj elektromer a plynomer jen vodomer je 1 a horni byt ma namontovany odpoctovy vodomer-byty jsou to 1+3 ale oficalne nejsou v dome 2.bytove jednotky hlasene.*nevi*Vchod se spolecny do haly pak ma dvere dole do bytu v prizemi a po schodech na hore jsou dvere do druheho bytu.-zamceny kazdy svuj byt.Co to obnasi a jak postupovat,aby byly v dome oficialne hlasene 2.bytove jenotky?Jde o to,ze obyvatel jednoho bytu zrejme dela dluhy...dum je na 1/2 majitele jsou oba bratri proste jeden bydli dole a druhy nahore-dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.08.13 14:35
avatar

Dobrý den, nyní se tedy jedná o spoluvlastnictví RD. Jsou dva spoluvlastníci a každý vlastní tzv, ideální polovinu nemovitosti. Základem úspěšného rozdělení je souhlas a dohoda obou majitelů.

Musí být písemná dohoda (nejlépe sepsat u notáře) o rozdělení RD na byty, dohodnout prostory, které zůstanou společné a tato "Dohoda o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví" se potom vloží na KN. Další možností je rozhodnutí o tomto soudem - pokud není možná dohoda a souhlas. Tam je ten výsledek komplikovanější a může skončit i prodejem nemovitosti. Takže, dohodnout se. Zdravím!

doplněno 16.08.13 15:59:

Není zač. Ta dohoda je vždy lepší varianta.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 16.08.13 14:47

K tomuto kroku budete potřebovat prohlášení vlastníka budovy (tedy Vás obou spolumajitelů) o rozdělení domu na bytové jednotky a společné prostory. Náležitosti prohlášení obsahuje § 4 zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů. Toto prohlášení podáte ve čtyřech vyhotoveních (pokud jste dva spolumajitelé) na katastr nemovitostí. Minimálně jeden z těchto návrhů na katastr musí mít úředně ověřené podpisy.
Doporučuji informovat se na místně příslušném katastrálním úřadě, vzhledem k místním specifikům jednotlivých katastrálních pracovišť.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ddasa*
Datum: 16.08.13 15:27

Dekuji Vam obema za dobre rady vytisknu jim to myslim,ze u nich je dohoda mozna zatim,protoze ten 1.bratr zacina byt problemovy bude dobre,kdyz to udelaji nez se to vsechno vyhroti-dekuji *jasne*

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.