Rozvod - majetkové vyrovnání

Od: Datum: 03.11.13 19:20 odpovědí: 8 změna: 10.11.14 17:02

Zdravím, chtěla bych se zkušených zeptat, jak je to se majetkovým vyrovnáním u nesporného rozvodu. Konkrétně teda jak mám napsat, že jsme se manželem na všem domluvili předem a každý si vzal co si vzal. Musím tam všechno rozepisovat nebo stačí prostě napsat jednou větou, že jsme domluvení mezi sebou?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 19:21
avatar

U nesporného soudu ANO, stačí oboustranně podepsané, že jste se o vypořádání dohodli a že si nečiníte další nároky. Předpokládám, že děti němáte.

doplněno 03.11.13 19:28:

Už jsme od sebe rok a přijde mi fakt hloupé tam vypisovat, kdo si nechal sedačku a kdo vysavač jiný majetek jsme ani neměli, než jen základní vybavení domácnosti.

Pokud máte soudně vyřešené děti, tak už je to rychlovka. Sepisovat každou kravinu můžete ale taky nemusíte. I když se rozvádíte, musíte už svého partnera znat natolik , abyste věděli zda se bude za pul roku hádat o pulku televize, nebo zda plati, že ty máš televizi a ty radio a reprobedny. Muzete to rozepisovat, ale zaplatíte za další pravniky..

Stačí napsat, že to máte rozdělené, že majetek je malé hodnoty. Samozřejmě dum, chatu, auto, zahradu, bych řešil právně

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.13 19:23

Děti máme, péče a alimenty už máme soudně vyřešené.

Datum: 03.11.13 19:31

No tak jelikož jsem manželovi nechala všechno a vzala si jen věci své a dětí a vysavač, tak opravdu stačí jen ta jediná věta, je to tak?

Datum: 03.11.13 20:04
avatar

Také zdravím. Píšete - jelikož jsem nechala manželovi všechno...Ona i dohoda by měla splňovat určité právní náležitosti. Ne každý soud se s jednou větou spokojí. Určitě by tam mělo být napsáno a vyjmenováno, co vše tvoří vaše SJM a následné řešení jak jste si jej rozdělili ve všech směrech (tzn. ohledně bydlení, účtů, popř, úvěrů a další majek). Pokud SJM u vás tvoří jen vybavení bytu, pak není nutné vypisovat, kdo si vzal váleček na nudle a kdo lednici, to je jasné. Ale z dohody by mělo být vždy zřejmé, že nebyla uzavřena za nápadně nevýhodných podmínek pro jednoho z manželů. Mít tuto dohodu sepsánu dobře je pro vaše dobro do budoucna po rozvodu, aby nedošlo ke konfliktu, kterému se tímto snaží lidé předcházet. Takže když oba dva podepíšete, že dohoda byla sepsána a podepsána z vlastní vůle obou účastníků, ne pod tlakem a oba s ní souslasí, přidejte ověřené podpisy (ověří vám je na poště, či městském a obecním úřadě) a mělo by to být dostačující.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 19:22
avatar
my jsme se domluvili.sepsali ..vyrovnani spolecneho jmeni manzelu.. a rozepsali. stacilo pak potvrdit u notare.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 19:24

Už jsme od sebe rok a přijde mi fakt hloupé tam vypisovat, kdo si nechal sedačku a kdo vysavač ;) jiný majetek jsme ani neměli, než jen základní vybavení domácnosti.

Datum: 03.11.13 19:29
avatar
ja jsem ten papir nekolilrat musela pouzit.nepamatuju si presne na co.ale nekde to po me chteli (jestli nejaka pujcka.nebo co...) meli jsme tam taky lednici atd...
jo vlastne vim.musela jsem to mit i od notare kvuli uveru na byt...ktery jsem kupovala v rozv.rizeni.nebo kratce po tom...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: renata87*
Datum: 10.11.14 17:02

Dobrý den,

ráda bych se zeptala zda k tomu notáři musíme oba pro ověření podpisů,nebo stačí když mi to on podepíše a já to pak za oba dojdu nechat ověřit? Manžel jezdí s kamionem a nikam se nedostane. Děkuji předem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.