Korfu - Acharavi - vila Pelagie

Od: Datum: 16.08.13 11:30 odpovědí: 10 změna: 18.08.13 17:41
avatar

Dobrý den, asi za 10 dní máme jet na Korfu , městečko Acharavi, ubytování vila Pelagie. Doposud jsme nikdy v Řecku nebyli a manžela začíná chytat nějaká ta "cestovní horečka". I když mi jeden ze zdejších rádců už moc o Řecku poradil a samé užitečné věci, /díky, Jerry! *palec*/ děda pořád naléhá, abych se prý zeptala, kdo byl přímo v Acharavi a ubytován v Pelagii. Prý by věděl ještě víc. I když si o tom myslím své, všude si člověk vybere pro sebe to, co mu vyhovuje a s čím je spokojen, přesto se ptám. Byl někdo z vás v Acharavi, přímo ve vile Pelagie? Pak bych vás vyzpovídala víc. *slunce*Děkuji, Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.13 11:42

Bude se vám tam líbit nemějte strach , hotýlek je hned u moře a městečko je klidnější , je tam vše co potřebujete . Zařízení hotýlku skromné ale čisté . Řecko je moje srdeční záležitost - nikdy mne nezklamalo.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.08.13 11:51
avatar

Díky, nejsem náročná, mně se líbí všude, jsem odkojená tábory a různými dovolenými, třeba od ROH /kdysi/ či pod stanem, ale děda má najednou strach. A když mu navrhnu, že ho tedy nechám doma, tak to zase nechce! A přitom do Itálie jsme jezdili bez problémů. A najednou se necítí ve své kůži. Tak dík za podporu, Hahanaj! *placni* Jaga.

Od: mowla*
Datum: 16.08.13 12:00

..."když mu navrhnu, že ho tedy nechám doma"... *smich* Tedy, to jsi Babuško Jaguško, drsňačka... *smich*

Já v Řecku ještě nebyl (takže konkrétně neporadím) - neláká mne ani horko, ani moře - a na Olymp kamarády zatím ´lámu´ marně :-D, ale tak nějak se domnívám, že v turistických letoviscích je to ´v pohodě´ v podstatě kdekoli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 12:32
avatar

*placni*

http://hotel.invia.cz/recko/korfu/vila-pelagie/

doplněno 16.08.13 12:33:

Řecko fakt nezklame, všude je krásně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.13 23:16
avatar
My byli hned vedle - městečko Roda . S ubytováním vám tedy neporadím, ale v Řecku je to všude podobné, všude mají podobný standard, záleží na hvezdickach . V Itálii člověk ale za stejné peníze dostane podstatně více, i prostředí je v Itálii alespoň pro mě přívětivější. Je vidět, ze je v Řecku krize a na ostrovech to platí ještě víc. Jinak moře je ciste , písečná pláž, jak kde, pozvolný vstup do vody a hlavně tam pofukuje vánek, takže je to tam fajn . Doporucuju si zajet autobusem do Cassiopi, je to kousek, nádherné útesy, oblázky a průzračná voda. Taky bych doporučil výlet na Rajskou pláž, lodí, je přístupná jen z moře. Nekupujte přes delegáta, ale někde přímo, vyjde to dost levněji. Jinak je to tam klidnější než na pevnině, na odpočinek ideální místo. Málo lidí, prostě klid. Jo a vemte si neco na komáry. Útočí po západu a hlavně jsou otravni v noci. Když tak se mrknete na fotky. Je tam i Cassiopi a pak po lodi Rajská pláž. http://stirecek.rajce.idnes.c…orfu_-_cervenec_11.-22._2013/
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.08.13 17:25
avatar

Teda Štírečku, jestli to tam bude jen zpoloviny tak hezké, jako na Tvých obrázcích, tak vážně není čeho se bát. Díky. *pusa* Jaga.

Datum: 17.08.13 19:44
avatar

Pokud bych chtěl srovnávat Řecko a Itálii, vyhraje to Řecko na celé čáře, ne náhodou jsme tam byli už víc než dvacetkrát. Naopak si myslím, že řecké ostrovy jsou té největší krize hodně ušetřené a vládne tam pohoda. A v turistických centrech v Itálii jsem si v obchodě připadal jak u nás na vesnici v konzumu před čtyřiceti lety. Řecko je prostě stále své a pohodové.

Nehledě na to, že sice nevím, jak jsme si to zasloužili, ale pořád nás mají Řekové hodně rádi, stačí říci, odkud jsme a jsme kamarádi a štamgasti. A Korfu je fakt nádherné místo, my byli v NIssaki a vzpomínáme dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 16:10
avatar
Já přece neříkám, ze tam není krásně a právě ten klid je tam velká výhoda proti pevnině nebo Itálii. Jenže všude tam dýchá ta chudoba nebo nedostatek peněz. Řeka neukecas na slevu, i kdyz uděláš velký nákup. Řek vysedává po barech, ma čas, klid, ale kolem domu mají nepořádek, neposeceny suchý trávník, prostě prdi na to. Je tam velká nezamestnanost 70% na ostrovech, přesto si neupraví ani svůj pozemek. To čemu řek říká hotel, je v Itálii prostý apartmán s klimou ,TV, jedničkou a teplou vodou po celý den. V našem "hotelu" TV nebyla, lednička zamčená-poplatek 3€ /den, klima 5€/ den,teplá voda ráno a večer, snídaně pořad stejné, večeře o neco lepší, ale pořád na jedno brdo. Wi-fi 5€/pobyt, která funguje jen v okruhu 5 metrů od recepce... Pritom v katalogu se o ničem takovém nepíše a člověk v domeni ,ze bude mít ledničku si veze i neco sebou,ale rek to vnímá tak, ze je třeba vydělávat. Ja to beru, je těžká doba,ale proč platit dvakrát... Tohle všechno dostaneš v Itálii v obyčejném apartmanu v ceně, bez řeči. Loni jsme byli na olympske riviéře, řekneš majitelce apartmanu ze nesvítí světlo v koupelně, urgujes to třikrát u delegátka a za celých 12 dni nebyli schopní ji vyměnit a kdovi ,jak dlouho nesvitila předtím. V Itálii jsem v deset ráno nahlásil, ze není plyn v bombe u sporáku a za půl hodiny bomba vyměněná. Tohle je pro řeka nadlidský výkon. Itálii máme projetou křížem krážem, takže neni to jen náhoda, taky pořádek si Italové udržují, i kdyz az na výjimky, ale... Jdou to sice maličkosti, kterými si člověk nenechá pokazit dovolenou, ale celkový dojem je narušený. Na odpočinek je šle Řecko ideální, tam se zastaví čas, na zážitky nebo historii je zase Itálie krásná, Benátky, Řím, Vatikán, Neapol...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 17:41
avatar

Jasně, máš pravdu v lecčems, v každém případě se ale nedá Itálie a Řecko srovnávat. Já mám s Itálií zase jiné zkušenosti, byli jsme tam taky párkrát, třeba v Kalábrii. A tam jsem zažil zase nepořádek, nezájem a otrávené majitele, když jsme po nich něco chtěli.

Počítal jsem to, v Řecku jsme byli dvaadvacetkrát, občas bylo to vybavení chudší, ale byli jsme spokojení. Od televize jsme si rádi odpočinuli, tam, kde to bylo beze stravy byla lednička k dispozici vždycky, klimatizace byla placená, ale nikdy jsme ji nepotřebovali. Teplá voda tekla vždycky, záleželo na tom, jak ji naši spolurekreanti vyplácali, protože všude se ohřívá v kolektorech na střechách. A obvykle jezdíme beze stravy, protože máš pravdu, že jídlo je na jedno brdo. Proto si omrkneme místní restaurace a dáme si, na co máme chuť a nepřijde to o moc dráž než zaplacené jídlo.

Jasně, Itálie je krásná památkami, ale ono i Řecko není nejhorší, projeli jsme spoustu památek v Řecku a courat se uličkami starých měst má taky něco do sebe.

Každý máme asi jiné preference, my prostě jezdíme do Řecka spíš jako domů a zatím nás nikdy nezklamalo.*placni*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.08.13 07:59
avatar

Do pytle, Jaguš, kdybys chtěla poradit, jaké je to v Belgii, Holandsku, Rakousku, Německu, Francii nebo v Dánsku, ale ty zrovna jedeš jinam. Hlavně si to s dědečkem užijte, z fotek "stirečka", je vidět, že Řecko je krásné a budete mít plno zážitků. Tak šťastnou cestu. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.