Nevyplacená mzda

Od: Datum: 15.08.13 19:45 odpovědí: 3 změna: 16.08.13 11:11

Dobrý veřer. V podniku kde jsem pracoval méně jak 1rok ale byl jsem již po zkušební době zrušil výrobu nebyly zakázky atd mne a ostatní propustil ale nezaplatil mi poslední mzdu. Ukončení bylo k 19 květnu. Podnik není ještě v insolvenci Jak vymáhat mzdu jak postupovat kde se hlásit? Nebo je již pozdě? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 15.08.13 20:52

Nejjednoduší je se zeptat na uřad práce Tam vám poradí jak postupovat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.13 21:31
avatar

Dobrý večer. Písemně vyzvěte zaměstnavatele k vyplacení dlužné mzdy do tehdy a tehdy. Pokud svoji platební povinnost vůči Vám nesplní, pohrozte mu insolvencí a dalšími potřebnými kroky... Pokud je vás více, chce to potom zajít na ÚP a tam vám s tím pomohou a poradí. Písemnou výzvu pošlete s dodejkou, kopii si schovejte. Ale nejdříve musíte dlužníka vyzvat písemně k zaplacení. Já osobně se domnívám, pokud nechce mít problémy, že Vám mzdu vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 11:11

Zkusil bych jej ještě jednou písemně požádat o vyplacení mzdy a následně postupoval takto: http://www.mesec.cz/clanky/pr…tele-urad-prace-vyplati-vice/

Postup jsem osobně vyzkoušel, funguje, ovšem pozor na rozhodné období a další podmníky, které jsou zmíněny v článku a musíte je splnit. Počítejte ovšem s tím, že takto dostanete vyplacenou pouze nárokovou složku mzdy (tedy bez odměn apod.).

doplněno 16.08.13 11:12:

V tom dopise bych se zmínil o insolvenci. Pokud dobře chápu, tak zaměstnavatel stále existuje a insolvenční řízení by mu mohlo docela zkomplikovat život.

doplněno 16.08.13 12:06:

Aha, omlouvám se, špatně jsem četl. Podnik zatím není v insolvenci, ale asi tam směřuje. Tak to byste mu měl se svými kolegy rychle pomoci a nároky uplatnit u Úřadu práce.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.