Zaměstnanecký poměr a podnikání současně

Od: Datum: 15.08.13 16:41 odpovědí: 6 změna: 16.08.13 09:22

Zdravím,

Poslední dobou řeším otázku zaměstnaneckého poměru a současného podnikání (ič, s.r.o). Bohužel nikde nemohu najít odpověď - lze to? Za jakých podmínek? Jak se to pak daní? Dokázal byste mne někdo alespoň nasměrovat, kde tohle vše v přehledné formě najít?

Díky moc, JF.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 16:44
avatar

Ano...lze to...pokud Vám to zaměstnavatel povolí..a hlavně, pokud to budete časově stíhat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jf*
Datum: 15.08.13 16:52

Prima, ale potreboval bych to trochu podrobneji. Da se to najit alespon v nejakem zakoniku nebo vestniku,...? Diky.

Datum: 15.08.13 16:54
avatar

Záleží na tom, v jakém oboru chcete podnikat.

Pokud by šlo o stejný obor, ve kterém působí Váš zaměstnavatel (to zjistíte v rejstříku), musel byste si předem vyžádat jeho písemný souhlas. Jde-li o jiný obor, nemusíte zaměstnavateli své podnikání vůbec oznamovat.

Po skončení roku si budete muset od zaměstnavatele vyžádat potvrzení o příjmech a o odvedených zálohách na daň a sám si podat daňové přiznání (zaměstnavatel Vám nebude moci provést roční zúčtování daně z příjmu).

___ Více informací najdete na webu JakPodnikat.cz.

doplněno 15.08.13 16:58:

Další zaměstnání nebo podnikání v oboru zaměstnavatele se řídí zákoníkem práce, konkrétně jde o § 304.

doplněno 16.08.13 10:09:

Stejná činnost jako v zaměstnání to být může, musí jenom být v jiném oboru, než ve kterém působí zaměstnavatel.

Ale např. učitelé či lektoři předchozí souhlas zaměstnavatele nepotřebují (mohou v průběhu zaměstnání klidně pracovat pro další školu).

Mám dojem, že něco podobného je možné i u lékařů. Zaměstná-li je nemocnice na 0,1 úvazku, je jasné, že je takový úvazek neuživí ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 15.08.13 16:57
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz. Tam jsou nějaké informace a můžete se tam i podívat jinam pro větší přehled. Zdravím!

http://www.ipodnikatel.cz/Pod…podnikani-pri-zamestnani.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jf*
Datum: 16.08.13 07:27

Prima, díky moc všem.

Od: buss®
Datum: 16.08.13 09:22

Jistě že to jde, co by tomu bránilo, jen aby to nebyla stejná činnost jako v zaměstnání, popovídat si o tom.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.