Živnostenský list - na jak dlouho pozastavit?

Od: Datum: 15.08.13 15:43 odpovědí: 7 změna: 15.08.13 21:10

Dobrý den. dnes jsme se v práci s kolegyněmi bavili o pozastavení živnostenského listu,jelikož jsme v minulosti měli živnost a došla řeč na pozastavení a nebo zrušení živnosťáku. Já říkala že před 20ti lety kdy kolegyně pozastavila živnost,tak to bylo na 2 roky a poté musela jít obnovit a nebo dále pozastavit.jinak naběhne samo jakože podniká a je vedena jako podnikatelka. Ona si už nebyla jistá jak to bylo a tak jsme se k ničemu nedobraly.Můžu se tedy zeptat jak to je když by živnost před 20ti lety znovu nepozastavila ...jestli se to automaticky naběhne jako podnikání a nebo se jí zrušilo podnikání...popřípadě jestli by to rokem 2010 kdy jde živnost mít na delší roky pozastavenou automaticky naběhlo na pozastavení...děkuji jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.08.13 15:53

Dobrý den, pozastavení ŽL bylo skutečně na dva roky. Potom by se muselo žádat o obnovení.

Myslím, že bez této žádosti (a k ní doložené bezdlužnosti) se to nemůže automaticky obnovit a ještě bez předchozí písemné informovanosti majitele ŽL. Takže bude stále přerušeno. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: xart®
Datum: 15.08.13 16:47

Nevním přesně jak to je, ale asi před půl rokem mi psal kamarád, že měl též pozastavenou živnost (protože jel makat do Anglie), ale tu mu pozastavili jen do určitého data (že to nejde pozastavit na neurčito) ... když se vrátil, tak zjistil, že je opět živnostníkem, bez jediného dopisu nebo jeho vlastní žádosti. Následně měl snad problém se zdravotním pojištěním, protože jako živnostník musel platit alespoň minimální zálohy a protože to nevěděl a neplatil, tak se mu tam udělal pěkný dluh. *nevi*

Od: namik
Datum: 15.08.13 17:52

ano přesně to si myslím že to tak je ...jak se opět nepozastaví,tak automaticky jej obnovují...bez jakéhokoli upozornění

Datum: 15.08.13 17:50

děkuji za odpověď,ale já jak jsem si šla poprvé po dvou letech pozastavit opět na další roky živnost,tak mi bylo řečeno, že jsem už měsíc překročila a že mě berou jako živnostníka automaticky...ale nakonec jsem si to vyřešila s pracovnicí na úřadě a už je to v pořádku.proto se ptám,jestli ta kolegyně když nebyla za další dva roky živnost pozastavit,jestli jí to taky automaticky nenajelo na živnost jako mě tenkrát...bojí se toho děkuji

Od: axus®
Datum: 15.08.13 18:25

Pokud mela pozastavenou zivnost na dva roky, tak po teto dobe se zrejme skutecne automaticky obnovila.

Nicmene pokud byla a je v zamestnaneckem pomeru, tak predpokladam, ze odvadela a odvadi zdravotni pojisteni jako jakykoliv jiny zamestnanec a pokud nemela z podnikani zadne prijmy, tak ani neprekrocila rozhodnou castku pro platbu socialniho pojisteni.

Jedinou chybou je, ze se na zdravotni pojistovne i SSZ melo toto nahlasit jako vedlejsi cinnost a byla by placeni zdravotniho zprostena.

Nyni je v situaci, kdy pojistovna vidi, ze odvadi zdravotni, ale zaroven vidi, ze je podnikatelka. A je otazka, jak s tim ve zdravotni pojistovne nalozili.

Vzhledem k tomu, ze se ale ani po dvaceti letech neozvali, nevidel bych to snad tak cerne.

U socialky je situace obdobna.

-

Neodkadal bych to zbytecne a na stav se informoval.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.13 18:48

děkuji moc za odpověd.zítra ji to řeknu v práci, spíše ji vytisknu tuto odpověd a taky i ty ostatní,protože bych ji to uplně stejně asi nezopakovala ...bude i šokovaná nejspíš...určitě to bude na zjištění na úřadech...děkuji moc Jana

Od: buss®
Datum: 15.08.13 21:10

A není nejlepší si přečíst z.č. 455/1991 Sb.?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.