Stařecká demence

Od: Datum: 15.08.13 11:59 odpovědí: 2 změna: 15.08.13 14:21

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda nemá někdo podobnou zkušenost jako já a zda-li se nedá nějakým způsobem řešit nebo alespoň zmírnit. A teď k problému.

Náš dědeček nepravděpodobněji trpí stařeckou demencí. Nejdříve to začalo tvrzením, že v domě chodí cizí lidé. Postupem času to pokračovalo v obviňování, že ho chceme vystěhovat, dokonce nám tvrdil, že jsme ho v noci odvezli na jiné místo a ráno přivezli zpět domů. Momentálně je to v takovém stádiu, kdy svoji manželku obviňuje z cizoložství, že za ní chodí spousta mužů apod. Je velmi vulgární a babička je na tom psychicky špatně. Nejhorší je na tom to, že on si pamatuje co říkal včera, předevčírem a kdykoli předtím. Zlom ovšem nastává tehdy, když jde spát, Poté se probudí a začne se omlouvat, ovšem stále si myslí své. Obáváme se, aby to nezašlo příliš daleko a babička nám neskončila někde v nemocnici. Tohle vše začalo po pádu, když se bouchl do hlavy. Po domluvě s lékařem mu nechali udělat vyšetření mozku, ovšem nic nenašli. K psychiatrovi ho nemáme šanci dostat, neboť on ani nepochybuje o tom, že by bylo s ním něco v nepořádku. Nevíte zda existují nějaké léky na tuto demenci? Dědeček má ale nemocné srdce, proto nevím, jestli by vůbec mohl nějaké prášky brát.
Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 12:25
avatar

alsheimerova demence. Moje babička si také s naším dědou užila svoje. Děda ležel ve vlastní posteli a najednou povídá : Já chci do své postele. Babička povídá : Ale vždyť jsi ve svojí posteli. A děda začal být agresivní.

Obávám se, že vás čeká nelehké období. Jestli je to opravdu alsheimer, pak žádná medecína nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 14:21
avatar

Proti věku není léku. V počátcích pomůže trénování paměti, případně léky s obsahem gingo biloby, posilující paměť, ale je to dosti nejisté. Zlomená ruka se zahojí, ale nemocná pamě´t většinou už ne. Začíná to plíživě, nenápadně, my se tomu třeba i zasmáli. Babička před lety ležela týden v nemocnici po slabé mrtvičce. Když jsme za ní přišli, ležela ve 3.patře, divila jsem se, co to mají na okně. Bylo zvenku zaneřáděné přes celé sklo. A ona mile povídá: Když oni tady pořád kolem lítají ti psi a dělají na to okno. Myslela holuby. Za ta léta se to stupňovalo. Dneska je jí skoro 89, sama si nic nepamatuje, nic nenajde, musím jí podat do ruky třeba i její noční košili. Zbytky jídel hází do koutů po místnosti, přitom nemáme psa ani kočku. Záchodovou židli si vyleje na talíře do dřezu. Když jí donesu oběd, slušně protáhne: Děkujůůů vám, pane! *ee* Takže nezbývá, než se s tím smířit, očekávat postupné zhoršování. Pokud byste péči o něho nezvládli, nebo on nějak babičku týral, byl by jediným řešením ústav. To stáří je někdy smutné a člověk na to, bohužel, přijde, až když se mu sám blíží. Jaga.

doplněno 15.08.13 14:26:

Jinak babičku máme pod dohledem neurologa a psychiatra. Bere léky EBIXA, KETILEPT a DOSPELIN na takové celkové zklidnění. Jsou to asi i částečně sedativa, DOSPELIN by měl podporovat tu paměť. Ale nic nepozorujeme. Tyto léky jsou pouze na předpis odborného lékaře, nenapíše je ani OL. Jsou prostě nutné občasné kontroly v nemocnici /asi 1 x za 2 - 3 měsíce/.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.