Jak na klidný spánek u batolete?

Od: Datum: 13.08.13 22:49 odpovědí: 6 změna: 14.08.13 10:41

Poradíte, jak zlepšit spánek u 16ti mesíčního dítěte? Dnes jsem přes noc hlídala synovce a musím říct, že jsem z toho protivného, ukňučeného ufňukance celkem na nervy. Protiva je to od té doby, co vylezl na svět, což připisuju velmi špatnému porodu, který byl zakončen akutním císařským řezem i špatnému prenatálnímu vývoji, kdy se velký plod nevešel do malé matky, takže se dítě narodilo se spasmy a od narození snad do třičtvrtě roku se s ním musela cvičit vojtova metoda.

A teď k problému, v noci se neustále budí a vyžaduje pozornost, dříve spával s matkou v posteli a byl kojen xkrát za noc, nyní musí spát s flaškou vody, z které po celou noc upíjí, ale ani to nezabrání v tom, aby třeba několik hodin neprořval. Nemá to nic společného třeba s růstem zubů, zkrátka se zdá, že řve jen tak. Nepomůže ani braní do postele, které u mého syna v určitém věku na řvaní zabralo a přitom si nevypěstoval žádný návyk na spaní v posteli rodičů. Tohle dělá všem, i svojí matce, která však kupodivu vše zvládá s obrovskou láskou a tolerancí.

Tohle chování vůbec neznám, můj syn prospal celou noc (8 hodin) od svých tří měsíců a od asi 7,5měsíců spí v noci opravdu celou noc, tedy asi těch 10-12 hodin. Když pominu, že asi 3x v noci plakal kvůli zubům, což byl asi jen hodinový pláč, nemá se spánkem žádné problémy a je to sice vzteklé a neposlouchající, ale veselé a pořád se smějící dítě. Kdežto synovec, tomu by člověk mohl snést modré z nebe, pořád bude kňučet a bude nespokojený.

No zkrátka za dva týdny ho mám hlídat celý víkend, 3 noci a přemýšlím, co dělat. Mohl by pomoct na klidnější spánek čaj z meduňky? Přiznám se, že nejsem příznivcem nechat dítě vybrečet a myslím, že potřeby dítěte by se měly vyplnit hned, tak se mi to aspoň vyplatilo u syna, který byl kojen kdykoliv si řekl a neměla jsem nikdy problém vzít ho do postele, ale u synovce mám neskonalou touhu nechat ho vyřvat přes troje zavřené dveře. Tuhle možnost náš dům skýtá, kdežto sestra bydlí v paneláku a tolik se bojí negtivních reakcí sousedů, že od narození tráví většinu času venku a reaguje ihned na jakýkoliv pláč.

Také mě napadá, jestli dítě není přestimulované, protože já říkám, že líná matka = líné dítě, hyperaktivní matka = hyperaktivní dítě. Dítě staré skoro rok a půl by snad už mohlo mít nějaké návyky? Tedy můj syn je měl, věděla jsem, kdy zhruba bude spát, kdy asi bude jíst a vše funguje, ale nevědět, jestli mi dítě večer usne v osm nebo v půl jedenácté či jestli nebude spát v noci vůbec? To by pro mě bylo hodně stresující.

Odmítnout hlídat nepřipadá v úvahu, protože i sestra mi pohlídá kdykoliv potřebuju a už jsem musela být pracovně i na noc mimo domov nebo se vracet v noci a ráno zase pryč, no a nyní zas musí být kvůli práci pryč ona. Jenže ono se jinak hlídá samoobslužné dítě, které neřve a usíná tak, že se dá večer do postýlky a ráno se jde v půl deváte vzbudit, aby tedy milostivě vstávalo a po obědě spí další 2-4 hodiny a jinak se hlídá uječenec, který celý den kňourá a v noci nespí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.13 23:26
avatar

Dobrý den, omlouvám se, že jsem to nepřečetl celé. Možná by pomohlo toto - viz odkaz. Zdravím!

http://www.uspavac.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 14.08.13 06:10

Dobrý den.

Synovec má špatné usínací návyky, které zavinila matka. Nenaučila dítě usínat samotné bez pomocných berliček (braní do postele, časté krmení, flaška s vodou ...). Obávám se, že během občasného hlídání se synovcem nic nenaděláte. Chce to pevnou vůli a hlavně čas. Promluvila bych o tom právě s matkou. Jinak synovce bych asi chvíli plakat nechala, ale nijak bych to nehrotila. Upřímně - snažila bych se ty hlídací dny nějak přežít a výchovu bych nechala na rodičích.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.13 07:03
avatar

S Ron souhlasím úplně ve všem. Budete muset ty noci přežít. A vlastně i ty dny. Bojím se, že to bude i o kapku horší, protože se připojí smutnění za maminkou. Separační úzkost. ;) No, co už! Heslo toho času: PŘEŽÍT!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 09:19

Studená sprcha.

Zní to drasticky, ale tuto praktiku doporučila jedné známé lékářka v nemocnici. Dvě osoby to aplikovali, mají klid. Pomáhá to u dětí, které si řvou, řvou, řvou... a vyžadují pozornost i během noci. Je to ovšem poslední možné řešení, kdy všechno ostatní nezabírá. Je nutné si být jist, že brekot není důsledkem strachu, a nebo projevem nějaké nemoci... Není to mířeno na vás, spíše na samotkou matku. Může si přečíst třeba něco zde: http://www.emimino.cz/diskuse…hysterie-49641/strankovani/2/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 10:00
avatar

repty vás bych studenou sprchou omývala 3x za noc. Snad lze toto použít u dětí které se vztekají tak, že sebou prásknou na zem a ječí a i zde je voda vlažná a je to ta poslední možnost. Pokud dítě vyvádí je to většinou selhání matky, otce. Ať se to rodičům líbí nebo ne, chce to důslednost, ať je svátek nebo pátek musí mít děcko zažitý režim, na chalupě je v 19h klekání a vnučka maže sama ze dvora, navečeřet, vyčůrat,, umýt a do hajan. Chceme -li jít na pivo, jeden zůstává doma a ne, že ještě ve 22h lítá děcko po hospodě. A´t je léto nebo zima, prostě ve 20h jsou děcka v posteli a pak bez problémů v 7h ráno odpočaté vstávají do školky nebo do školy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 10:41

pb. Nesmíš vše posuzovat svým dítětem. Každé dítě je jiné, A to Tvoje líné dítě- líná matka, hyperaktivní dítě - hyperaktivní matka , je taky hloupost. Dcera má holčičku (velice klidnou, rozumnou, tichou) a pak kluka (to je pravý ďábel, divoký, nezkrotný). Výchova je na oba stejná a přeci jsou oba naprosto jedineční.;) Teď jsem jen zvědavá, kterým směrem se bude ubírat ten nejmenší, ani ne roční. *modla* se , aby byl klidnější, páč mít doma dva takové divochy, to bude na blázinec *ee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.