Kanceláře open-space - co je na nich fajn?

Od: Datum: 13.08.13 20:21 odpovědí: 16 změna: 14.08.13 14:10

Lidi, máte rádi open-spacy? Je na nich vůbec něco pozitivního?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 13.08.13 20:43

Pozitivního pro koho?

Pro zaměstnavatele to má myslím pozitiv hromadu.

I pro zaměstnance nějaká jsou, i když samozřejmě záleží na osobnosti každého člověka. Za mě třeba rychlá komunikace. Taky někdy působí jako motor to, když člověk vidí, že ostatní pracují. Obecně je člověk více v obraze - ví snáze, co se řeší i o kousek vedle, než spadají jeho přímé povinnosti. To ěnkdy pomůže vhledu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lili*
Datum: 14.08.13 10:58

Za mě určitě nee. Naštěstí jsem to nezažila. Jsem typ, který když má řešit něco složitého, tak potřebuji trochu klid a ne šveholení 15 lidí kolem, kteří telefonují, řeší mezi sebou atd. Úplný hrob jsou call centra, kde v jedné místnosti je třeba 20 i více lidí..a všichni najednou povídají do mikráku:((. fakt jak drůbežárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 13.08.13 20:45

Nesnáším OpenSpace...

Něco přes dva roky jsem pracoval v takovém něco-jako OpenSpace - kancelář pro asi 16 lidí se skleněnými stěnami (okolo chodby - v podstatě ze všech čtyř stran), naštestí byli všichni kolegové inteligentní a stejně zaměření - to se ještě dalo vydržet.

Pak ale, v rámci nějakého stěhování, jsem se ocitl v ´kanclu´ pro cca 50 lidí (okolo chodby), bez jakéhokoli fyzického oddělení byla opodál stejná a stejně osazená prostora - a to vše na tři patra, v přízemí rozlehlá hala s kavárnou - to byla´konečná´, našel jsem si ´novýho šéfa´.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 13.08.13 20:50
avatar

Jedine open space. Prace v tymu, komunikace, rychlost, kdyz je potreba klid, jsou vzdy k dispozici meetingovky, zabava, vtipky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 21:09

Rozeberme si Vaše jednotlivé odpovědi:

@askmenow člověk je víc v obraze? Ano, může se více drbat...

@mowla máš pravdu, s tebou souhlasím

@axus klid určině ne, je tam všechno, jen ne klid!

Lidi vzpamatujte se, Open-space je na h*vno

Od: askmenow*
Datum: 13.08.13 21:22

Á, další negativista.

Takže:

1. To, že něco nevyhovuje vám neznamená, že je to obecně na houby, dokonce ani na něco hnědějšího a sprostšího.

2. Být v obraze neznamená drbání. Pokud člověk pracuje na nějakém složitějším projektu, na kterém s epodílí hodně lidí, případně více oddělení, jedná se o něco mezioborového apod., je přínosné, když ví o problémech, postupech a novinkách, které se dějí v sekcích, které se ho dotýkají. A těmi novinkami vážně nemyslím to, že Mařka od páteho stolu pod oknem randí s tím divným chlápkem, co sedí u stolu v rohu a pije litr kafe denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 13.08.13 21:11
avatar

Pro šéfy určitě, pro zaměstnance je těch kladů minimum...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 21:15
avatar

Jeden pšíkne a marodí celá kancelář :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.13 21:20

david63: přesně

Datum: 13.08.13 21:19

hop: přesně

Od: davidp*
Datum: 13.08.13 21:19

Jsou pracoviště, ve kterých jsou zaměstnanci vystaveni skutečně nepohodlným, někdy i těžko snesitelným podmínkám. Jak takoví lidé mohou nahlížet na diskusi, zda je lepší pracovat v open-space nebo samostatných kancelářích. Diskuse smysl má, ale v podstatě řešíte, jestli je lepší řízek nebo pizza.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 21:21

davidp: nikdy jsem v open-space nepracoval ale věř mi, není o co stát

 

Datum: 13.08.13 22:33
avatar

Má to přínos pouze pro ta zaměstnání, kde nevadí vyrušení od práce.

Pokud po půlminutovém vyrušení trvá čtvrt hodiny, než se dotyčný dokáže opětovně plně soustředit na práci, je dost dobře možné, že za celý den neudělá vůbec nic. Nebo že za jeden přesčas (nebo večer nebo mimo směnu, úplně sám) zvládne víc produktivní práce, než za celý týden.

Jinak na komunikaci "o tom, co se v týmu děje" existujou mnohem lepší nástroje, než pořvávání po hale a smolení nějakých zápisů porad na papír.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radsianonymne
Datum: 14.08.13 01:35

Už v tom dělám několik let, tak radši anonymně.

Open space je na nic. nechci být sprostý tak nepoužiju to hnědé. To o té komunikaci, si vymysleli šéfové, aby mohli snáze buzerovat. Aby si mohli zdůvodnit k čemu open space je. Ve skutečnosti je to ratejna, kde je nemožné se soustředit na práci. Simulovat činnost, je v tom stejně lehké jako v menší kanceláři, Pokud má člověk něco vymyslet, programování apod apod. Z jedné strany kolega řeší problém s návštěvou z jiné kanceláře, na druhé straně někdo hlasitě telefonuje, a proti Vám rozebírají kolegové včerejší TV. Kdo si myslí, že se v tom dá něco vymyslet, je bláhový. Závěr? OS je doibrá tak pro tupou manuální práci, u které se nemusí přemýšlet. Ale jestli si šéfové myslí, že něčemu pomohli, tak jsou bláhoví. Je to jeden z těch výmyslů šéfů, kteří neumějí kontrolovat kvalitu a množství práce, ale myslí si, že stačí když kontrolují pracovní dobu pracovníka a jeho přítomnost na pracovišti. Kdyby totiž uměli posoudit kvalitu a množství odvedené práce, nepotřebovali by OS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 13:48
avatar

Nejen programování.. umíte si představit třeba překlady složitěji stavěných vět nebo počítání zatížení nebo sil v bůhvíčem nebo psaní klíčového e-mailu, kde na každé precizní volbě slova (právo?) závisí, když kolem všichni ostatní mluví? :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.