Zloději - nikdo nic neudělal

Od: Datum: 13.08.13 18:03 odpovědí: 19 změna: 06.09.13 11:08

Dnes jsem se stal v supermarketu svědkem krádeže. Dva zloději ukradli plný vozík zboží. Jeden prošel pokladní zónou, odebral se k prázdné pokladně, kde za zády pokladní, která obsluhovala otevřenou pokladnu, otevřel vrátka a druhý zloděj v klidu projel s vozíkem a oba zmizeli ven. Když jsem zaplatil svůj nákup a dostal se ven, vidím, jak ujíždí autem s oběma SPZ zakrytýma černou barvou. Kolem chodilo sto lidí, i ta pokladní se podivně otáčela za sebe, ale nic neřešila a markovala dál. Nikdo nezavolal policii, nikdo si ničeho nevšiml (asi). Dělali byste něco?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 13.08.13 18:05

Nikdo nic neřešil, nikdo nevolal policii, nikdo si ničeho "nevšiml". A CO JSTE UDĚLAL VY?! *nevi*

doplněno 13.08.13 18:24:

Mimochodem, je to jak ze špatné detektivky, lupiči jedou s maskovaným autem uloupit košík žrádla... *smich*

Ohodnoceno: 4x

Od: zh*
Datum: 13.08.13 18:43

Vážně to tak bylo, dva takoví plešatí opálenější,ale ne úplně cikáni myslím, prostě klasický typ zlodějů, provedli to velmi profesionálně. :D

Datum: 13.08.13 18:05

A to tam nebyly bezpečnostní rámy, které by v takové přépadě měly začít "vřískat"?

Ohodnoceno: 1x

Od: jen*
Datum: 13.08.13 18:09

ano dělejte co dělá celé stádo.. je opravdu těžké vzít mobil a vytočit 158ku..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.13 18:16

Vy byste to udělal, když byste viděl, jak někdo krade plný vozík jídla?

Datum: 13.08.13 18:30

"Vy byste to udělal?"

A co byste dělal Vy? Stál a koukal? Když jsou zloději s lupem z obchodu pryč, už je pozdě. Hrát si na Sherlocka a chtít zjistit spz, to, jak jste poznal, nemusí vyjít.

Datum: 13.08.13 18:15

Bylo to v Penny, asi měli plný vozík jídla, to nešlo vidět přesně.

Od: wamp®
Datum: 13.08.13 18:17

Hergot,tak zařvu:"Zlódějííí" a ukážu na ně *zed*Já to umím:D

Ohodnoceno: 1x

Od: az*
Datum: 13.08.13 18:20

Chtěl jsem zjistit SPZ auta, ale měli to zakryté *sok*

Datum: 13.08.13 21:41
A k čemu by vám SPZ byla?

Datum: 13.08.13 19:23

Proč jste sám něco neudělal?

Datum: 13.08.13 19:31

Sice tomu nevěřím ale pokud bych něčeho byla svědkem tak mám hubu a telefon.

Datum: 13.08.13 19:32

Ano presne proto je tato republika tam, kde je. Ze jsi videl zlodeje se ukaze az doma u vecere, nebo v hospode kdyz se pochlubis u piva. Ale ve chvili kdy nekdo mohl neco udelat, tak ne. Penny ma vetsinou aspon jednoho cloveka na hlidani a i kdyby ne, kdyby jeden udelal rozruch, vsadim se ze se par dobrych lidi najde.

A ano, ja bych zareagoval. A kdyz ne fyzickou zabranou, tak aspon slovne upozornil ostatni.

Ohodnoceno: 2x

Od: davidp*
Datum: 13.08.13 20:25

Já bych okamžite volal policisty. Muselo trvat, než nákup naložili, takže šance na jejich chycení existovala. Myslím, že policisté nejsou rádi, když jim po městě jezdí auto se začerněnými SPZkami a o to víc, by se asi snažili je chytit.

David

doplněno 13.08.13 20:29:

oprava: napsal jsem "nákup", ale myslel jsem "ukradené zboží"

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.08.13 21:24

§76 trestního řádu

(2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.

nemusíte v tu chvíli nijak zvlášť řešit výši škody,protože se může jednat o podezření z TČ bez ohledu na ní(pachatel mohl být v posledních 3 letech za tento čin odsouzen)

je to o osobní odvaze a o tom na co se cítíte,ale povinností by mělo být alespoň zavolat policii nebo upozornit pracovníky obchodu.Bohužel v této zemi se nikdo neohlédne i kdyby vedle něj někdo padnul v krvi na zem.Jsem profesionál tak opravdu vím o čem mluvím.

Datum: 13.08.13 21:44
Dá se na to pohlížet různě: http://www.blisty.cz/art/69672.html

Datum: 14.08.13 07:16

SPZ by nic nevyřešila. Kdyby nebyla zakrytá, mohla by být falešná. Ale připadá mi to jako ze špatné detektivky. Jezdit po městě se začerněnou SPZ je velice nápadné. A navíc, jak znám Penny, většinou pouhé 4 pokladny, fungují z nich 2 a další jsou uzavřené tou závorkou a normálně otevřít a projet nelze. Jednou jsem to zkoušela s prázdným košíkem a nešlo mi to, až když pokladní něco zmáčkla. Takže se mi to všechno zdá velice nepravděpodobné. Jaga.

Datum: 14.08.13 15:12

Však píšu, že ten jeden tu závorku odhákl - něco tam zmáčkl a ten druhý pak projel, to normálně jde. Obchod je na kraji města a oni ujeli pryč z města, ne do města.

Nemám důvod si tu vymýšlet takové povídky, vážně se to tak stalo pro ty, co mi nevěříte.

Od: mourekk
Datum: 06.09.13 11:08

Nevim ale nechat se zmlátit kvůli košíku žrádla , to asi ne. Navíc pokud by zloděj patřil k jisté etnické skupině tak je problém s rasizmem. Myslím že ten market má svou ostrahu a pokud ta je nechala jet, věděla proč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.