Příšerná bolest v krku

Od: Datum: 13.08.13 10:24 odpovědí: 11 změna: 13.08.13 20:15

Dobrý den. Už čtrtý den mě neskutečně bolí v krku. Nemůžu pít, jíst, mluvit. Nejhorší to je večer, behěm noci a ráno, ale i přes den to neskutečně bolí. Není to škrábání, ani jak se říká ,,knedlík" v krku, spíš jakoby mě tam něco tlačilo. Zkusím jsem paralen, ibuprofen, acylpyrin, tyto léky mě vždy pomohly, ale tentokrát ne. Šel jsem do lékárny, tam mi paní doporučila Bromexin, že prý to určitě pomůže, ale v podstatě jsem žádný rozdíl nezaznamenal. Už se to nedá vydržet, protože ani spát nemůžu a už jsem čtyři dny nic nejedel, maximálně jogurt a polívku. K doktorce teď zajít nemůžu, je jedno z jakého důvodu.. Tak bych Vás chtěl poprosit, jestli neznáte nějaký lék nebo kapky, které by mi pomohli. Děkuji za každou pomoc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mickey506
Datum: 13.08.13 10:28

Tohle mohou způsobovat afty v krku u mandlí. A to si panečku vystojíš. V takových případech ti nikdo nedoporučí nic lepšího než mazat k doktorovi a udelěj si to jak chceš :D Z volně prodejných léků nedám dopustit na tantum verde spray.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.13 10:30

Jaké máte mandle? Zduřelé, červené? Máte na nich skvrny, vřídky?

doplněno 13.08.13 10:43:

Toto je angína jak z učebnice. Bez antibiotik se asi neobejdete! Alespoň si zavolejte pohotovost, když k lékaři nemůžete. *hej*

Od: kenseiarrs*
Datum: 13.08.13 10:33

Mandle mám růžové a jsou na nic červené skvrnky, vypadá to ale spíš jak žíly.. Ale žádné vřídky na nich nemám.. A teď jsem si měřil teplotu a mám 38,1

Datum: 13.08.13 10:36

Žádné bílé skvrny ani čepy okolo? S takovou teplotou to vypadá na angínu. Fakt si zajděte k lékaři, pokud nechcete z nějakého důvodu k obvodnímu, tak klidně na ORL. Nemohl byste přidat fotku krku, to bychom hned viděli více.

Od: kenseiarrs*
Datum: 13.08.13 10:45

Tak ono jde spíš o to, že jsem pár desítek kilometrů od obvodního, takže to mám celkem daleko.. Zítra si tam zajdu teda :) Tak děkuji za rady! *placni*

Od: askmenow*
Datum: 13.08.13 20:15

Pokud vás bolí v krku, nemusíte přeci k obvoďákovi, kteréhomáte daleko, ale na ORL - a pokud vím, tam berou toho, kdo přijde (aspoň u nás).

Jinak je vždy možnost si prostě v noci zajet na pohotovost...

Datum: 13.08.13 10:45

Jeli teplota , vypada to na zanet v krku , tak sup k doktorovi

Od: ria®
Datum: 13.08.13 10:47

Pokud je to angína, zbytečně nepřecházejte, může to mít fatální následky *plac*chce to antibiotika hned.

Od: jh11
Datum: 13.08.13 10:52

Jednou když mi opakovaně nezabrala antibiotika

mi byla doporučena vitamínová bomba která alespoň u mne zabírá.

Je třeba během jednoho dvou dnů sníst celé balení celaskonu vitamínu C,

kterým se člověk nepředávkuje, přebytečný se vyloučí.

Nesmí se to ale dělat často aby se nepřekyselil žaludek.

Stejně ale nejlepší je zajít k lékaři

podcenit anginu se nevyplácí poškodí se srdce.

Není to tak dávno co se umíralo na záškrt

na kterýá pomohla antibiotika

ale nyní již také ztrácejí účinnost

Datum: 13.08.13 15:43

jh11, nikdy žádný vitamín nezabil ani bakterii, ani vir. Vitamíny jen posílí imunitní systém, který se s nimi vypořádá. *hej*

Datum: 13.08.13 13:51

k lékaři co nejdříve, něco podobného se mi přihodilo také, ani pusu jsem nemohl otevřít, jak to bolelo. Obvodní mě poslala do nemocnice na penicilínovou injekci a do večera bylo po bolesti. Čím dřív, tím lépe, opravdu to neodkládejte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.