Převod nemovitosti synovi 15.let

Od: Datum: 03.09.13 19:20 odpovědí: 4 změna: 04.09.13 14:20

Máme nemovitost a chceme tuto nemovitost převest synovi který má 16.let.je to možné?Podnikám a mam dluhy,a nechceme lidově řečeno přijit o nemovitost,kdyby přišla exekuce.Syn ma příjmení od manželky za svobodna,takže nejsem jeho biologicky otec.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 19:44
avatar
Majitelem nemovitosti u nás může být i nemluvně. Stát se zajímá pouze o to, aby z dostal při změně majitele svoji daň.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 03.09.13 19:53

Právní úkony za nezletilého musí schválit soud. Pozor na trestný čin poškozování věřitele podle § 256 trestního zákoníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 00:08

Naše právní norma samozřejmě neurčuje minimální věk nabyvatele nemovitosti. Nicméně do 18 let mu musí být soudem přidělen opatrovník, který jej bude v této záležitosti zastupovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pravnik
Datum: 04.09.13 14:20

Pokud není darovaná nemovitost zatížena věcnými břemeny či zástavními práv a neobsahuje-li darovací smlouva nějaké "nevýhodnosti" pro nezletilého obdarovaného, není třeba žádného soudem stanoveného opatrovníka a stačí aby darovací smlouvu před jejím podáním na katastr odsouhlasil opatrovnický soud.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.