IT služby

Od: Datum: 11.08.13 20:50 odpovědí: 5 změna: 12.08.13 01:38

Dobrý den,

potřeboval bych radu nad zlato. S kamarádem tedy už pracovním kolegou jsme si založili živnost a chtěli by jsme podnikat, při studiu. Oba máme elektrotechnické vzdělání. Kolega má kontakty v některých firmách, kde byl na stážích, které by nás mohly doporučit. A oba máme otce eletrikáře, kteří nás můžou doporučit.

Podnikatelský plán máme vymyšlený, ale problém se skrývá někde úplně jinde.
Co budeme provozovat: sítě (montáže), opravy PC, instalace PC, sestavení PC, veškerá správa bez programování aplikací (programování by jsme časem také zapojili do naši činnosti).
Tady mám napsány některé věci, co máme v plánu dělat a moje otázka zní. Máte někdo zkušenosti s těmito aktivitami? Kolik si účtovat? Jak obtížné je se zviditelnit a v poslední řadě dá se tímto dnes, ještě vydělat (né přežívat a žít ze dne na den), ale vydělat ve smyslu mít v pracovních dnech příjem okolo 2500,- na den. Vím že, aby se podnikání vyplatilo chce to vydělat denně 4500,- hrubého.
Děkuji za každou odpověď a radu .
Pokud nám toto podnikání nevyjde chceme se zaměřit na nákup a prodej převážně svítidel a další elektroniky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 21:30
avatar

Zkušenost s aktivitami nemám, ale vím, že účtovat si můžete maximálně tolik, kolik budou lidé či firmy ochotny za služby zaplatit.

Zkuste si udělat průzkum - poptávejte služby, které chcete sami nabízet, nyhledejte si ceníky firem, které nabízejí totéž (nebo podobné služby).

Sestavte si rozpočet nebo finanční plán, zakalkulujte nájem, ceny energií, pojistné, licence SW, cestovné, cenu práce za hodinu, cenu komponent, ...

Výsledné náklady porovnejte s ceníky konkurence.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.13 21:44
avatar

Základ bude, že se musíte zaregistrovat jako plátce nebo dobrovolný plátce DPH bez toho si u firemních zakázek neškrtnete. Vydělat se dá, ale nejdůležitější je získat uznání a hlavně si uvázat stálou klientelu servisem. V tomhle týmu se musíte zaměřit na určitou vrstvu firem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 11.08.13 22:02
Jak se prijde na tech 4500,- denne? To jako ze pro kazdeho z vas prijem 2250,-/den = cca 1100,-/den po zdaneni = cca 20 tisic prijem mesicne? *ee*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 12.08.13 01:05

Dobrý den,

zjistěte ceny nejbližší konkurence v místě vašeho působiště, nasaďte stejné ceny služeb a nabídněte podzimní akci výhodných cen (cena - snesitelná sleva). Neprezentujte se jako začínající firma. Získejte co nejdříve nějakou pozitivní referenci a tu použijte v propagaci svých služeb.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 01:38
avatar

Vyplatí se podnikat jen v tom, co se dá dělat masově bez zásadního růstu nákladů. Něco, kde se lze efektivitou propracovat ke konkurenceschopným cenám. Pokud do toho půjdete, pojměte to jako komplexní servis počítačů na klíč. Abyste byli efektivní, doporučuji vše co půjde řešit vzdáleně jako např. servisnaklik. Dělat výjezd kvůli každé blbosti je finančně sebevražda. Do podnikatelského plánu přidejte ještě telekomunikace - VoIP. S počítači to úzce souvisí a budete mít něco navíc. S námi takto spolupracuje mnoho podobných lokálních firem. Firmy ocení, když se jim přechodem na VoIP sníží náklady na volání třeba 10x, ale potřebují někoho na místě, málokdy mají schopného zaměstnance, který by přechod zařídil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.