Syn nechce spát ve své posteli

Od: Datum: 10.08.13 16:24 odpovědí: 45 změna: 15.08.13 10:00
Dobry den potrebuji poradit jinak se zblaznim.Mam doma skoro 9leteho chlapecka a s manzelem ho nemuzeme dokopat k tomu aby ve sve posteli.Je fakt ze odmala spal s nami,ale uz mi v te posleli dlouho vadi.Zkouseli jsme vsemozne zpusoby,ale nic nezabralo.Vim ze je to ostuda,ale je mu je to zcela jedno!Prosim poradte.Predem dekuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.13 16:53

Je to hlavně vaše ostuda - co jste ho proboha naučili. Vysvětlete mu , že každý člověk má svou postel , ať se zeptá kamarádů jestli spí s rodiči . To by se styděl se zeptat co? - Asi by se mu pěkně smály...ale dobře mu tak. Ať spí sám ve své posteli ve svém pokoji .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.13 17:10

Naučit dítě, psa a kočku spávat v posteli a po čase je to chtít odnaučit je celkem nesmysl. Dítě má svojí postel od narození a tam se ukládá ke spaní. Vnučka spí od 1. roku ve svém pokoji a své postýlce, někdy přicapkala v noci do postele rodičů ale minimálně. Ke třem rokům si vybrala sama velkou postel s žebříkem, skluzavkou-skoro takový domeček a je jí nadšená, zkuste vzít syna do obchodu aby si postel vybral, pro kluky mají třeba podobu auta. Cena je víc jak 10 000 ale za to pohodlí rodičů to stojí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.13 17:12

To že má sv ou postel měl vědět od narození...

Vysvětlovat mu to v devíti letech je poněkud pozdě.

Že to není jeho chyba, ale Vaše je Vám snad jasné.

Teď už jen doufejte, že ho to do 18ti let přejde...jinak budete mít větší problém..

Od: ace*
Datum: 10.08.13 22:45

jj...což teprve, až si v 21letech přivede nějakou nevstu, to už se nevyspí ani náhodou...*smich*

Jinak, tohle jsem řešil cca. v 6.ti letech u Lucina /holky/ mé přítelkyně dost razantně, tedy, tohle je tvoje, tohle naše, a místo mě tu můžeš spát, když tu nebudu... Křiku breku až až, ale po čase to šlo svojí správnou cestou...

Datum: 10.08.13 17:45

Jaké "všemožné způsoby" jste už vyzkoušeli (ať zbytečně nepíšu již vyzkoušené)?

doplněno 10.08.13 18:39:

Přesuňte veškeré "předusínací" aktivity do chlapcova pokoje: pomazlení, pohrání, četbu pohádky, ...

Trvejte na tom, že po pohádce už chlapec nesmí z postýlky (ohlídejte, aby si před přečtením pohádky ještě došel na WC!).

Rozhodně neslibujte žádné odměny! Je naprosto normální, že každý spí ve své posteli, takže ode dneška tak bude spát i on.

A na pár večerů se obrňte trpělivostí, nepolevujte a nereagujte na jeho pláč.

Zní to tvrdě, ale jinak byste neuspěli.

Od: wmjtgjdg
Datum: 10.08.13 18:14
to by mě taky zajímalo. Nejen to, on nejspíš bude a zůstane jedináčkem. 9 let bez sexu v posteli, pokud si tedy nekoledují o nějaký §, já bych ho hnal.

Od: hanka312
Datum: 10.08.13 18:16
Tak zkousely jsme mu pohrozit,postrasily jsme ho certami,slibily jsme mu ze kdyz tam bude spat tak. tak dostane odmenu,koupily jsme mu plno plyšaku,specialni lampicku...
Datum: 10.08.13 18:20

Zkuste Estivillovu metodu, je sice pro mladší děti, ale může zabrat i u syna:

ak naučit dítě usínat? Co třeba Estivillova metoda...
O tom, že dětí se špatnými spánkovými návyky je celá řada (a netýká se to jen toho vašeho drobečka), se ví. Ovšem víte, že 35 % dětí mladších pěti let trpí nespavostí? Podívejte se na to z pohledu svého potomka _ usíná, maminka u něj sedí a zpívá, čte, hladí ho po hlavičce apod. V noci se mrňousek vzbudí a logicky se dožaduje stejného procesu uspávání jako večer, ovšem to už se maminkám (anebo tatínkům) moc nelíbí a snaží se přimět dítě usnout jinak. Jenže ono jinak usnout neumí, je zmatené, nešťastné a pláčem se dožaduje svého. Taky vám to teď došlo? :)
Tak jako učíme své miláčky pít z hrnečku, jíst lžičkou, mluvit apod., stejně tak je musíme naučit usínat samotné. Návodů na to, jak dítě naučit usnout samotné, je celá řada, my se prozatím podíváme na mezi maminkami poměrně hojně rozšířenou Estivillovu metodu. Jedná se o metodu popsanou v knize Dětská nespavost, kterou napsal Eduard Estivill. O co vlastně jde?
Tato metoda by měla pomoci vašemu dítěti usnout a spát celou noc nepřerušovaně (cca 10 hodin). Pokud si říkáte, že už máte za sebou metod celou řadu, a nic nepomohlo, pak to berte tak, že když zkusíte další, nemáte vlastně co ztratit. Ovšem u Estivillovy metody je údajně prokázáno, že funguje u 96 % dětí _ to už stojí za úvahu, co myslíte?

• Rozhodnutí _ jakmile se jednou rozhodnete, že jdete do toho a naučíte svoje dítě usínat samotné, pak už necouvejte. V úvodu jsme upozorňovali, že ideální doba nebude nikdy, protože vždycky se najde důvodu, proč učení odložit. Pochopitelně je-li dítě nemocné, pak učení raději odložte. Přistupujte ovšem k této metodě až v okamžiku, kdy již dítě v noci nekojíte (nekrmíte), tedy dítě zpravidla starší půl roku. Rodinní příslušníci musejí být jasně obeznámeni, k čemu se chystáte, a musejí se rovněž zapojit. Ať půjde dítě uspat kdokoli, musí respektovat pravidla.

• Trpělivost _ než začnete, obrňte se horou trpělivosti. Bude potřeba, než totiž naučíte dítě usínat samotné, může to trvat třeba celý týden (u některých dětí stačí dva tři dny..., ale každé dítě je jiné). Buďte klidní, trpěliví, protože jedině tak bude i dítě v klidu.

• Podmínky _ dodržujte podmínky pro spaní dítěte, viz boxík. Snažte se co nejvíce odlišovat noční a denní spánek, tzn. pokud jde dítě spát přes den, nezatahujte závěsy nebo rolety. V noci naopak respektujte tmu a ticho. Nesviťte dítěti při spánku ani tlumeným světlem, dopřejte mu klidnou atmosféru. Připravte si věci, které chce mít dítě (anebo vy mu je chcete dát) při usínání a po celou noc u sebe _ plyšáka, panenku, závěsný kolotoč apod. Všechny tyto věci vždy před spaním dítěti ukažte, aby vědělo, že jsou tam s ním.

• Pravidelnost/rituály _ děti milují rituály, ty starší jsou dokonce schopné vás upozornit, že jste něco vynechali. Než uložíte dítě do postýlky, měl by předcházet vždy stejný sled událostí, např. večeře, koupel, čtení pohádky či krátké pohrání, pomazlení nebo zazpívání písničky (doporučuje se cca 10 minut mimo postýlku i mimo místnost, kde bude dítě spát) a uložení do postýlky. Takto s dítětem nacvičíte afektivitu.

• Kouzelná formule _ jakmile uložíte dítě do postýlky, proneste předem připravenou větu (pozor, tuto větu budete říkat během noci několikrát, proto volte větu tak, abyste si ji dobře zapamatovala). Soukromě této větě říkám "kouzelná formule", je to takové soukromé zaříkadlo. :) Mohla by vypadat třeba takto: "Michalko, už jsi velká slečna a můžeš spinkat ve své postýlce sama, tady máš dinosaura, medvídka a myšku, tak hezky spinkej, dobrou noc." Mluvte klidně, ale rázně, aby bylo dítěti jasné, že nejde o žádnou hru a že po něm něco chcete. V pokoji byste neměla být déle než 30 sekund a před odchodem můžete větu zopakovat třeba třikrát. Poté odejděte. Při dalších návštěvách pokoje nezůstávejte déle než 10 sekund.

• Pláč _ je vám jistě naprosto jasné, že jestliže ne ihned, tak velmi brzy mrňousek spustí pláč, bude se dožadovat vaší přítomnosti a využije k tomu všechny zbraně, které má (některé děti dokonce i zvrací _ pokud k tomu dojde, dítě umyjte, převlékněte a zachovejte dále stejný průběh). Čím dříve k učení přistoupíte, tím lépe, protože s přibývajícím věkem je dítě více a více vynalézavé. Ale to vás nemusí zajímat, nedbejte ničeho (pochopitelně v rámci bezpečí a zdraví dítěte), vždy jen vstupte do pokoje, proneste formulku, letmo se dítěte dotkněte a opět odejděte. Nediskutujte, nehlaďte dítě, nedržte ho za ručičku a nevyndávejte ho z postýlky. Pokud z ní vyleze samo, vraťte ho zpět. Nevešla jste proto, abyste dítě znovu uspávala, ale proto, aby vědělo, že je maminka nablízku, že ho má stále ráda... Musíte si proto zachovat chladnou hlavu, ať se děje co se děje.

• Harmonogram _ podle tohoto harmonogramu (soukromě tomu říkám "návštěvní hodiny") budete vstupovat do pokojíčku a pronášet onu kouzelnou formulku.

první den nácviku:
první čekání _ 1 minuta, druhé čekání _ 3 minuty, třetí a další čekání _ 5 minut
druhý den nácviku:
první čekání _ 2 minuty, druhé čekání _ 5 minut, třetí a další čekání _ 8 minut
třetí den nácviku:
první čekání _ 3 minuty, druhé čekání _ 7 minut, třetí a další čekání _ 11 minut
čtvrtý den nácviku:
první čekání _ 4 minuty, druhé čekání _ 9 minut, třetí a další čekání _ 14 minut
pátý den nácviku:
první čekání _ 5 minut, druhé čekání _ 11 minut, třetí a další čekání _ 17 minut
další dny, než se dítě naučí usínat samo:
první čekání _ 6 minut, druhé čekání _ 13 minut, třetí a další čekání _ 20 minut

Nesmíte hledět na to, jestli je devět večer, nebo čtyři ráno, jednou jste se rozhodla a musíte být tvrdá (hlavně na sebe), postup proto opakujte, dokud bude dítě vzhůru. Věřte, že pokud dodržíte pokyny, po několika dnech by se měly dostavit výsledky a vy se konečně vyspíte (o to jde také, že). Nemusíte se obávat, metoda možná vypadá drasticky, ale není a dítěti nehrozí žádné nebezpečí.

zdroj: http://www.mamaaja.cz/ActiveW…806/jak_naucit_dite_usin.html

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.08.13 23:07

9 let? Panebože... a slibovat mu odměny a hrozit čerty? To snad už vůbec ne... Prostě ho nechte v jeho pokoji, když bude řvát, tak nereagujte, neberte si ho do postele, ať si spí třeba na chodbě na podlaze...

A když to chcete rychle... no... prostě si počkejte, až zase za vámi bude chtít přijít a s manželem na to vlítněte. Chlapec otevře dveře a bude od té doby určitě raději spát ve vlastním.

doplněno 10.08.13 23:11:

Ještě dodám, že 9leté dítě už není "chlapeček". Vždyť má chodit do 3. třídy, bože. V takovém věku jsme do školy chodili už pěšky sami 2 km a v noci na zahradě/pokoji stavěli pevnosti ze všeho možného. Představa, že bychom po něčem takovém šli spát za maminkou do postele... No, zaděláváte si na pěkného mamánka, co se bez vás ve třiceti ani neobleče.

Ohodnoceno: 2x

Od: miriana
Datum: 10.08.13 23:14

To není špatný nápad :D co to zkusit po zlém, schválě nahlas chrápat, převalovat se, třeba se ve tři probudit a něco naléhavě hledat, bouchat šuplíkama, aby se pár nocí pořádně nevyspal - teď když není škola, by to ani nevadilo.. pak by možná přišel na to, že mít vlastní postel jen pro sebe, není tak špatný..;)

Od: ria®
Datum: 11.08.13 00:33

ale né, : ) skoro každý dítě má něco, v čem je trošku pozadu za vrstevníkama, někdo špatně mluví, jiný má dlouho "noční nehody" .. Zase bych to nedramatizovala, jako že ho to poznamená, řekla bych, že se blíží k věku, kdy mu to ze dne na den přecvakne a už za rodiči nepříjde.. za pár let z tohobude jen zábavná historka při rodinných srazech..

Datum: 11.08.13 00:40

Jenže špatná mluva nebo ty "nehody" nejsou přímou vinou rozmazlování rodiči. Spíš by se to dalo přirovnat ke vztekání v obchodě atd. Naštěstí to tedy tady matka dítěte začala (snad) řešit. Nu, lepší pozdě nežli později.

Datum: 11.08.13 01:18

Je to vůbec možné? Vy u toho kluka nemáte absolutně žádnou autoritu? Budete mu slibovat, doprošovat se ho? Uvědomte si, že vy dva jste dospělí a on je dítě. On musí poslouchat Vás a to bez výjimky. Zatím je to naopak a to je naprosto špatně. Asi si myslíte, že když mu všechno dovolíte, že Vás bude mít o to radši. Omyl. Bude Vás brát jako měkké nuly ke kterým si může dovolit všechno. Jak nebude po jeho, bude nepříčetný a nakonec třeba skončí na psychofarmacích, bude Vám krást peníze, chovat se jako gauner.

Musíte mu bezpodmínečně určit hranice. Váš manžel ať sebere koule ze země a jasně mu příkáže, že ode dneška bude spát ve svojí posteli. Hotovo, tečka. Žádné smlouvání. Odmítne poslechnout? Trvejte na svém. Přečtěte si něco o principech asertivního jednání. V případě nutnosti ho trochu proliskat aby si uvědomil, že nemůže všechno a nebude pořád po jeho.Pár dní se možná bude tvářit uraženě, ale celkově mu taková lekce prospěje v dalším životě. Když tohle nezvládnete, budete mít doma rozmazleného nezvládnutelného froce, který nedopadne dobře.

Ohodnoceno: 6x

Od: martin1965*
Datum: 11.08.13 02:57

To jako bych slyšel mluvit svýho otce, samá autorita.

Od: pets43
Datum: 11.08.13 11:06

Ufff už jsem myslela, že jsem sama...-))

Od: jh11
Datum: 11.08.13 02:32

Nechte mu na jednu noc jeho dobyté území a běžte spát jinam.

Kam jej nepustíte.

Datum: 11.08.13 02:53

Podle mě se bojí, hledá jistotu a je dobré, že jí hledá u Vás v rodičích. Celkem chápu, že si asi neužijete, ale dítě je přednější.

Datum: 11.08.13 03:03

A nejhorší jsou rodiče, kteří zaženou svý děti spát ve 8 hodin, aby měli klid.

Datum: 11.08.13 11:59

Martine, vy zcela jistě své děti nemáte. ´V 18:45 byl Večerníček, umýt, navečeřet a všechny 3 bez rozdílu věku do postele, můj muž v legraci říká, že si to v mých 17ti letech kdy za mnou chodil pamatuje, první film ve 20h byla Lvice Elsa a druhý Prstýnek jelikož má máma v 16ti letech dostala za jeho zhlédnutí v kině dvojku z chování a nekecám bylo mi 15 let. Moje dcera ve 20h spát a zavřené dveře rodičů ložnice respektovala od 4 let jelikož věděla, že rodiče mají intimní chvilku, klepe se u nás dodnes ani já bych jí nevlezla do pokoje bez klepání. Vnučka od roku svůj pokoj a i ona ví, že na zavřené dveře se klepe a na chalupě v 19h zvoní klekání a to jde domů a říká babičko večeřet, vyčůrat, umýt a spát, nejpozděj ve 20.30 je ve své posteli a po pohádce usíná. Špatní rodiče co děcko nechají venku do půlnoci.

Datum: 14.08.13 22:20

Děti mám dvě už dospělé, ale, když byly malé, tak chodily spát, až se jim chtělo. Se svými kamarády jsem toto také probíral, a byl jsem většinou v menšině. Jsem pro liberální výchovu. Chápu ale, že to tady ve Střední Evropě nemá takovou tradici.

Datum: 14.08.13 22:52

Jako děcka jsme mohli lítat po venku klidně do půlnoci. Stačilo přijít ještě za světla a říct, že se zdržíme. Tak to bylo cca od 10 let, dřív si nepamatuju. Ale spát jsme nemuseli (i když se zhasínalo cca v 9, ale mohli jsme koukat na TV nebo si číst u lampičky atd.)

doplněno 14.08.13 22:52:

Ale musím dodat, že jsme z vesnice o 200 obyvatelích :D.

Datum: 11.08.13 06:22

Vaším benevolentním chováním jste ze syna vychovali kluka neschopného samostatného života. V 9 letech se už běžně jezdí na letní tábory, to tam bude spát se svou vedoucí? *ee* Na školu v přírodě jezdí už i děti z mateřské školy. Měla jsem tam třídu čtyř až pětiletých, pokoje po 4 - 5 dětech, večer jsme se pokaždé rozloučili, okoukla jsem, zda je všechno v pořádku a spalo se. Prostě razantně to utnout, takový veliký kluk už nemá u rodičů v posteli co pohledávat. Ještě, že není už povinná vojna, to by třeba chtěl spát u poručíka!*ee* A další Váš špatný přístup - pokud ho budete strašit, jak píšete ČERTAMI, to je za 1/ v 9 letech houby platné a 2/ postarašit dítě večer čertem a pak ho vystrčit někam spát samotné - to také jistě žádný výsledek nepřinese, jen z něj bude neurotik. Chce to pomalu, rozumně, vysvětlit, že se tohle nedělá a koupit mu do jeho postele něco pěkného, aby se tam těšil. Viděla jsem třeba prima klukovské povlečení s motorkami nebo kamióny. To by se mu mohlo líbit. Jaga.

Datum: 11.08.13 10:25

Tahle otázka mi příjde natolik blbá, že si myslím, že ji nemohla položit dospělá žena. Že se baví zase nějaký unuděný puberťák?! *cert*

Datum: 11.08.13 10:38

jestli je to pravda, tak chudak ten kluk. Myslim, ze psychicke nasledky vaseho rozmazlovani si ponese celej zivot. Vazne nechapu, jak to muzete nechat zajit tak daleko.

Asi moc konkretniho neporadim, ostatni tu uz par rad napsali, ale proboha udelejte dobro pro vase decko a vykopejte ho z vasi postele, i kdyby lezl treba po zdech. Je to jenom pro jeho dobro.

Datum: 11.08.13 10:40

Vydržte ještě, ono ho to za chvíli přejde samo. Moje dcera se mnou spala do deseti let. Dnes ji je dvacet a jak na to obě rády vzpomínáme.

Ze začátku když byla malá, usínala se mnou a spala s námi celou noc. Se vstupem do školky jsem ji ukecala na to, že usínala ve své (se mnou), a v noci přišla do naší postele.

Pak už usínala sama, ale v noci pravidelně jak hodinky chodila za námi. Když byl pak syn, tak chodil i on,ale jen nějakou chvíli. Asi do pěti šesti let. Vadilo mu, že se s námi nevyspí. Odstěhovala jsem se kvůli dětem z ložnice na sedačku, aby se manžel vyspal. Takže jsem se někdy ráno vzbudila na 140 cm široké sedačce. Na břiše stočenou dcerou, na zádech nalepeného syna a psa nad hlavou nebo v nohách. A manžel se roztahoval na manželské posteli.

Prostě správná smečka.-))

Dneska mám ještě jednu malinkou dceru a od roka ji UČÍM, aby spala se mnou. Teprve posledního půl roku spí se mnou v posteli. Předtím spala v postýlce a nechtěla spát se mnou.

Musím přiznat, že velká dcera ještě někdy přijde k nám do ložnice (tedy ke mně a malé dceři) a spí s námi.

Zeptejte se syna, proč chce spát s vámi. Třeba trpí nějakými úzkostmi. Moje velká dcera je od malinka bojácná a v noci se bojí. Málokdy spí sama. Bud je tu její přítel nebo chodí spát na matraci k bráchovi do pokoje a nebo přijde k nám.

Třeba by pomohlo mu nejprv dát jeho postel do vaší ložnice. Nebo vy chodte spát k němu a v noci se přestěhujte do své.

Já bych řekla, že je přirozené že dítě chce spát s rodiči. Že nechce být samo. Nevím jak vy, ale já jsem sakra ráda když v noci v posteli vedle sebe najdu teplou mužskou ruku. Uklidňuje mě to. Bohužel nemám to každý den. .-)

Ale opravdu věřte mi, že přijde doba, kdy budete chodit tajně v noci k němu do pokoje a lehounce ho hladit, protože ve dne by se ten habán už pohladit nedal.-)). Mám dceru 20, syna 17 a dceru 2,5. Vím, o čem mluvím.

Datum: 11.08.13 10:45

Vy učíte dítě, aby spalo s váma v posteli? A tolerujete, když tam za vámi přijde i dvacetiletá dcera?

Datum: 11.08.13 11:02

Ano. Nebo si dokážete představit, že ji řeknu "Zmiz nemá na tebe náladu, to je moje postel"?jsem máma a vím, že když přijde, tak má nějakou bolístku nebo se něco děje. Myslím ta dvacetiletá.

Pravda, že se mnou v posteli nespí. Ale lehne si na matraci vedle a dlouho si povídáme. Ve tmě se toho řekne víc než za světla.

Ano malou učím se mnou spát v posteli. Já prostě ve spaní s dětmi nevidím nic špatného. Nějak nechápu, jak by to to dítě mělo poškodit. Já tam před ím nesexuji, nedělám nemravnosti, ani před ním po nocích nejím..-)) Jo sice občas dostanu kopanec pod žebro nebo hlavou do nosu, ale to se dá přžít. Jeďte do skanzenu a koukněte jak spali naši prararodiče. V chalupě jedna postel a třeba sedm dětí.-))A oni před nimi i sexovali.-))

Datum: 12.08.13 16:56

"pets43" to je ale o něčem jiném i naše dospělá dcera přišla večer do postele pokecat, dnes má sama rodinu a jak je s náma tak večer šupne za náma do postele a to se pak dovím třeba to, že budu znovu babičkou. Spát má ale podle mě každý ve své posteli, i po letech jsem zvyklá spát s manžel v obětí a ten třetí by překážel.

doplněno 12.08.13 16:58:

Přiznávám, pes a dnes i dcery kocour v naši posteli chrní.

Datum: 11.08.13 10:55

tak koukám, dle tady vyhrocených názorů, že jsem až dosud nevěděla, že jsem svojí benevoletní výchovou vychovala tři nesamostatné citově pokřivené jedince. .-))

No nechci Vám všem do toho kecat, ale za 1.) sex se dá mít i jinde než v manželské posteli.-)) za 2.) V přírodě taky mládata spí s rodiči. za 3. ) kolik lidí normálně přizná, že pes spí s nimi v posteli. Nebo to alespon zkouší. No možná to bude nějaká přirozenost.za 4.) mám děti už dospělě, takže mohu posoudit výsledky své výchovy. Dcera je a byla úzkostná(byla adoptovaná a neměla dobrý start do života), ale dnes je z ní super ženská.

Syn se mnou spal od 2 let do 6 a pak ho to samo přešlo. Dnes je z něj krásný samostatný chlap, sexuálně i morálně normální. Nefetuje, není na mě závislý. V 17 letech si přivydělává ke studiu tolik, že mi přidává na domácnost.

Takže v klidu. Jedinou chybou ve výchově je nedostatek lásky a empatie. Prostě měly potřebu se mnou spát, tak se mnou spaly. Holt asi by si člověk měl uvědomit, že je na určitý čas rodič a jeho vlastní potřeby musí jít trochu stranou. Ona zase přijde doba, kdy člověk má volnou postel, čas na knížku i na sex, čas sám na sebe. A je ho pak tolik, že mu to milé není.

Datum: 15.08.13 01:00

Pro Pets43 - je to přesně tak. A sex před dětmi jsme dělali fakt už v hejhorším případě, kdy to nešlo vydržet a hlavně už pěkně pozdě v noci. Jedinou chybou ve výchově je nedostatek lásky a empatie - to si musím někde zapsat, abych mohl radit našim mladým, až (když dá bůh) budou mít svoje děti. Děkuji.

Datum: 11.08.13 11:00

Moje dcera mela stejny problem a zacala tim,ze vnuka chodila uspavat do jeho postele,kdyz usnul odesla,ale on kolikrat prisel zas k nim,tak zas vstala a odvedla ho do jeho postele nekdy tam i usnula.Noo trvalo to dlouho...,ale ted,uz chrupe sam je mu 8let.Ale nekdy to pry jeste zkousi..;) take jedinacek

Od: li*
Datum: 11.08.13 17:17

Docela drsný, že tě to napadlo řešit až teď a né třeba v 6 letech když šel do školy. Nebo ve 3 když šel do školky.?

Datum: 11.08.13 17:22

Jako malá jsem s rodiči v posteli nespala (až na výjimky), ale v jedné místnosti ano . Až do 10 let. V dětství jsem se hrozně bála tmy a spát sama v tmavém pokoji -což jsem zažívala např u babičky - bylo pro mě neskutečné trauma. Když jsem se v 10 letech přestěhovala do odděleného pokoje, musela jsem mít celou noc rozžhnutou lampičku (jinak bych hrůzou nespala). Dnes musím mít na spaní co největší tmu. :D

Takže souhlasím s názorem, že pokud dítě chce spát s rodiči, má to většinou nějaký hlubší důvod.

doplněno 11.08.13 17:24:

Nejsem jedináček, ale sestra jak lehne, tak spí jak pařez :D. Takže když jsem měla v noci strach, nemělo smysl ji budit.

Od: davidp*
Datum: 12.08.13 17:19

Dobrý den,

pokuste se uzavřít dohodu o tom, že když se synovi podaří spát týden ve svém pokoji, dostane nějakou věc, po které touží a bude jí mít do té doby, dokud bude spát u sebe.

První noc mu usnadněte tím, že si do jeho pokoje dáte matraci a přespíte u něj. Další dny už to necháte na něm. Pokud poruší dohodu, příjde o něco, na čem mu záleží.

David.

Datum: 12.08.13 20:03

To je rozumné řešení...taky bych to asi tak řešila..-)

Datum: 12.08.13 18:00

Jak "nemůžeme dokopat"? U nás tedy, když táta zavelel, tak jsme stáli v pozoru, neuspolechnutí neexistovalo.

Zřejmě jste velmi měkcí a neustále povolujete. Devítileté dítě přesně ví, jaké kličky a obraty použít, aby rodiče dostalo, kam chce. Nenechejte se. Jsi už prostě velký a budeš spát sám v posteli jako všechny ostatní děti. Pokud přijde - vyprovodit z ložnice ven. Pokuduž vidíte, že to dělá schválně (což zřejmě dělat bude, aby bylo po jeho, a vymyslí si tisíce záminek, proč není ve své posteli), tak není na škodu na chvíli zamknout ložnici.

Vy jste rodič, Vy máte hlavní slovo a Vás musí dítě poslechnout. Tak na to pamatujte.

doplněno 13.08.13 16:20:

Prosím, neplácejte. O žádném strašení jsem nic neříkala, stejně jako o zařvání. To jste si jaksi domyslel. A to velení jste také pochopil podle svého.

Pouze jsem napsala to, že ve vztahu rodič-dítě v tomto věku je to vždycky rodič, kdo by měl mít v důležitých situacích rozhodné slovo. Dítě si nesmí dospělého naučit, že když si dupne nebo zabrečí, tak všechno dostane. S mým tátou byla vždy vcelku slušná domluva, ale nastavil prostě pravidla, která platí a která se nebudou překračovat. Takto jsem myslela to velení. Prostě řekl - dost, tady už přeháníte. A fungovalo to, aniž by se mně nebo bráchovi stala nějaká újma.

A věřte, že ve školce se snažíme s dětmi především dohodnout. Ovšem jsou jistá dohodnutá, o kterých děti ví a snaží se je dodržovat. Když se spletou nebo zapomenou, stane se - pravidla jsou jim jemně připomenuta. Pokud to ale dělají naschvál, tak vcelku brzy pochopí, že takhle se dál nedostanou. A stejně jako ve školce učitel je doma rodič tím, kdo tato pravidla nastavuje a hlídá jejich dodržování. Řev není potřeba. Stačí prosté oznámení a velká důslednost. 9leté dítě není vůbec hloupé, aby to nepochopilo. Jen si samozřejmě začne různými formami vynucovat to, na co dosud bylo zvyklé.

doplněno 13.08.13 16:25:

Jinak, jak píšete "otočte si to".

Do 8 let jsme měla s našimi společný pokoj, poté začali spávat jinde. Samozřejmě jsem večer schválně brečela, aby máma přišla. A ona přišla jednou, pětkrát, desetkrát. Jenže pojedenácté nepřišla.

A já si brzo zvykla, opět bez újmy. Stejně jako si děti za chvíli zvyknout pěkně bývat či spávat po obědě ve školce a moc se jim tam líbí.

Datum: 12.08.13 19:56

Taky řešení.-))zařvat, zavelet a dítě odkráčí do svého pokoje, Co na to, co se mu děje v duší a v srdíčku a v mozku, hlavně, že my máme klid...

Jojo to taky dělal můj táta, proto nikdy nebudu jako on.

"Vy jste rodič, Vy máte hlavní slovo a Vás musí dítě poslechnout. Tak na to pamatujte.".-))Lotrando byl taky rodič a svému synovi na smrtelné posteli říkal "A nikdy chlapče, nepracuj!" a Svěrák k tomu dodává a z toho plyne poučení, "že ne vždy je dobré poslechnout rodiče" .-))

Proboha!Dítě je živá bytost, křehká nádoba. Otočte si to, jak by bylo Vám kdyby jste se bála něčeho a ten koho nejvíc milujete a kdo je vaším vším by Vám zabouch dveře a ještě je zamkl a řekl vyřeš si to sám!

5.prosince bych hromadně k těm , co straší děti čerty, poslala kontrolu z berňáku nebo urnu se samopalama až by je polil studený pot, celí by se klepali, tak bych se začala smát..."Neboj, to není doopravdy, to je jen jako. To je jen převlečený pán a ten samopal nemá ostré!

No co, nečin jinému, co nechceš sám.-))Končím a dobrou, jdu se do postele vmáčknout ke své nejmenší.-))Dneska asi přijde i nejstarší. Přítel je v práci a brácha ji odjel.

Je to v noci úžasný pohled na to moje bohatství. .-))

Datum: 15.08.13 09:57

pets. *placni*

Od: uska®
Datum: 12.08.13 21:47

Jak ho k tomu dokopat?

Tuto otázku mohl položit puberťák z nudy. Já bych dítě nijak nekopala, ale také v 9ti letech bych mu nekupovala plyšáky, to je kravina, viďte? Ve 3 třídě dítěti číst pohádky? Proč si je nečte sám? Pokud je to pravda, tak ještě zvládnete synka přihlásit na 7 - 10 dní na poslední turnusy nějakého tábora. Tam maminky s nimi nespí v postýlce. Miluji takové maminy s opičí láskou, které jsou schopny třeba v 9 ti letech chodit utírat zadek synkovi.

Od: muslicka
Datum: 13.08.13 09:19

dobrý den já vi jak ho to mu dokopa musíte si lehnou s ní do jeho posltele až bude 22.00 tak jít spat a jinak jeto vaše chyba tajtu otazku zamítam a naučily jte ho to sami a to vi steto nedělali

Datum: 15.08.13 10:00

aleale. muslicka? Pročpak svoji odpověď píšete sem a neřeknete jí tazatelce, když spolu sedíte u jednoho počítače? :D

Od: urvaobecna
Datum: 13.08.13 09:59

je to jasné! On nechce mít žádne sourozence!

Buďto ho musíte odtáhnout do pokoje kdo ho zamknete nejlépe zajistěte i okno, může slézt po stěně a vlést k vám oknem aby vám v tom zabránil. Je to partyzán!

Od: tunta
Datum: 13.08.13 10:04

Mlčeti zlato!*ee* Je to jen dítě, co chce být v bezpečí u rodičů!

Od: serenaw
Datum: 13.08.13 11:58

tomu se říká buďto legrace nebo ironie.

Datum: 15.08.13 09:55

Mé vnučce je 9 let a už od malička...spí se mnou *smich*. Když usne ve svém pokojíčku, tak stejně v noci za mnou příjde. No a co? Vždyť je to naprosto logické. Usínat s někým, cítit něčí teplo - to je přeci krásný pocit bezpečí *houpy*..

Na skautské i jiné tábory přitom jezdí od svých necelých šesti let a nejraději spí ve stanu úplně sama *sok*. Nebojí se ničeho. Byla z dětí nejmenší, kdo si zkusil přespat "sám" v lese, jen tak pod širákem. Letos už je potřetí sama s partou malých "divadelníků" u moře. Není s ní vůbec žádný problém, nebojí se, je velice samostatná.

Takže bych to až tak nehrotila. Mínus pro Vás je samozřejmě Váš intimní život, který je velice narušený.

No a i my se hlásíme k takové té "jižanské výchově" :D. Proč bych hnala děti teď v létě brzy do postele, když si ráno můžou pospat. Máme tady nedaleko vyhlídkovou restauraci, kde se celé večery hraje na plno hudebních nástrojů, je tam hřiště pro děti , prostě to tam žije. Pravda je, že tam nejsou takoví ti ožralové, ale fakt parta lidí, co se i v dnešní době umí bavit. Mamči jsou tu i s těmi nejmenšími dětmi do 23 hodin a pohoda. Osobně se domnívám, že právě ty největší zážitkové hry jsou pro děti spojeny s tmou. Přeci jen je to pro ně jakési tajemno...

Pochopitelně jak nastane škola, vrací se vše do normálu. Bohužel *plac*;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.