Dovoz ze země mimo EU

Od: Datum: 10.08.13 13:25 odpovědí: 1 změna: 11.08.13 04:38

Dobrý den,

pokud bych chtěl dovážet a prodávat v tuzemsku věci zakoupené mimo EU, jsou zde nějaké požadavky, co se týče předmětu podnikání (živnosti), placení cla a DPH? Viz tento text (podnikatel.cz):

Dovoz zboží může být daně osvobozen, pokud je zboží, které je dováženo osvobozeno od cla nebo by dodání zboží plátcem v tuzemsku bylo od daně osvobozeno. Zákon opět velmi přesně určuje § 71 případy, kdy je dodávka ze zahraničí od DPH osvobozena.

Někde jsem četl, že obchodní balík může být osvobozen od cla, pokud hodnota nebude přesahovat 150 Eur, což by balíky určené mně splňovaly. Bylo by kvůli tomu nutné se registrovat k dani?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 04:38
avatar

CLO, dane platite tady

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.