Chce se ke mě vrátit nebo si jen užit?

Od: Datum: 09.08.13 17:54 odpovědí: 7 změna: 11.08.13 18:49

Ahoj,

Nedávno jsem se po pěti letech setkala se svojí první láskou. Tenkrát jsme spolu chodili rok a půl a rozešli se téměř bez důvodně. Teda spíš on se rozešel se mnou... Každopádně ten rozchod mě zničil. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se dala zas do kupy. Ted když už jsem si myslela, že je to konečně úplně za mnou ho potkám a jsem v tom zas až po uši. Pozval mě s kamarády k sobě na jednu akci, kde se mi omlouval za ten rozchod, že muselo být strašný pro mě dostat kopačky, aniž by k tomu byl důvod. Mrzelo ho, že mi ublížil a bál se aby mi neublížil znova. ,,Bojím se, že ti ubližuju i teď " povídal a měl pravdu. Oba dva jsme zrovna nezadaní a já nevím, jestli za tím pozváním mám něco hledat. Možná mě jen chtěl vidět čistě z kamarádského hlediska. Nebo si chtěl jen užít? Musím říct, že zvědavost se hrozná věc. Taky by mě zajímalo, jaký by to sním bylo po takové době. Třeba se ke mně chce vrátit. Problém je v tom, že se bojím zeptat...lépe řečeno se bojím odpovědi. Pak mě ještě párkrát pozval ven, ale nikdy jsem z toho nepoznala, co vlastně chce.

Poraďte prosím.

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.13 18:42
avatar

Pět let Vám travalo zmátořit se z rozchodu a riskla byste to znovu?

No, je to Váš život.

Ale odpověď na svůj dotaz nenajdete zde. Buď počkejte, s čím Váš bývalý nakonec vyrukuje, nebo se jej zeptejte přímo.

Ale já bych mu to neusnadňovala: Jestli se k Vám chce vrátit, měl by to dokázat říct sám. Takhle to na mne působí spíše dojmem, že čeká, co nabídnete Vy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davidp*
Datum: 09.08.13 20:57

Milá candys,

berte to i nadále jako kamarádská setkání dokud se sám jasně nevyjádří, co si od vašeho znovusetkání slibuje. Pamatujte si, že míč je stále na jeho straně, protože to byl on, kdo se s Vámi rozešel, takže dokud sám nepříjde s tím, že by rád vztah obnovil společně s dostatečně věrnou a upřímnou omluvou nebo vysvětlením, nemá smysl se trápit tím, co by kdyby. Situaci řešte, až když nastane.

Jste o pět let starší, o pět let zkušenější a nepotřebujete dělat ukvapená rozhodnutí.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.13 00:25
avatar

Máte vůbec nějakou hrdost? Borec Vám dal kopačky, ani nestála jste mu ani za to, aby Vám svoje rozhodnutí zdůvodnil. Asi Vás bral jen jako husu, ke které si může dovolit všechno a vůbec mu na Vás nezáleželo. Ani se tomu moc nedivím - podle toho co píšete to vypadá, že je pro Vás skoro jako Bůh a tak mu odpustíte všechno. On to samozřejmě ví a využívá toho. Skutečně někdy žasnu nad naivitou některých lidí.

Nemá teď žádnou známost tak to trochu nahrál, napovídal Vám přesně to, co chcete slyšet a asi plánuje Vás zase nějakou dobu využívat něž si najde někoho dalšího. Někteří lidé umí takto manipulovat dokonale. Ale bohužel je to tak, že kdo zradí jednou, zradí vždycky.

Radím Vám - najděte si někoho jiného. S tímto přerušte veškeré styky. Jakákoliv další komunikace s ním bude znamenat jen další zklamání a zbytečnou ztrátu času který byste mohla věnovat někomu kdo Vás bude brát jako partnerku a ne jen jako povyražení v době nouze.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidp*
Datum: 10.08.13 00:40

Dobry den,

kdyby byla candys taková husa, tak si přece nebude psát o radu a vrhne se expříteli do náruče. Místo toho se nás tu ptá, co bychom ji doporučili, aby udělala. Jejího expřítele neznáme, takže nemůžeme říci, že je to zlý člověk. Důvody jejich rozchodu mohli být komplikovanější, než se nám nezasvěceným může zdát a tak dělat takové přísné soudy, nemá smysl.

Lidé se rozcházejí a scházejí. To se v životě stává a může se to stát i teď. Každopádně si to musí candys pořádně rozmyslet.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 11:43
avatar

Já si myslím, že záleží na tom, jak to máte v hlavě a hlavně v srdci srovnáno. Jestli dobře, proč si to teď neužít s tím, že se zítřkem nebudete počítat? Jen poděkovat životu a osudu za to, co je dnes. Jen si užít hezké chvíle. A ne hned kupovat kvasnice na svatební koláč. ;)

doplněno 11.08.13 07:19:

Joj jo, Jago, je to tak. Přesně jak píšeš! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.13 06:53
avatar

Dobrý den, nechci být prorokem špatných zpráv, ale obávám se, že B/ je správně. Proč? Vy se mi zdáte taková nerozhodná, když se na někoho upnete, nedokážete to vymazat. Nasvědčuje tomu těch 5 let. Když jste se s ním rozešla, během 5 let byste už dávno měla mít nového partnera, případně k tomu i 1 - 2 děti. A vy 5 let čekáte /na co?/ A když ho znovu po té době potkáte, rozklepete se jako sulc. To už by dávno mělo být všechno za Vámi, zvláště, když dotyčný Vám tehdy ublížil. On vás vidí jako snadnou kořist a do posiluje jeho sebevědomí. Vidí, že pro Vás byl tím jediným a ani za 5 let jste jiný vztah navázat nedokázala. Tak začne zase věšet svoje sítě - a situace se bude opakovat. Vidí ve Vás zamilovanou chudinku, která zbožňovala jen jeho a na jiného se neodváží. Myslím si, že se vrátit nechce, spíš si jen zase trochu užít a pohrát si. Jste pro něj snadná kořist, zná už Vaši povahu, Vaše chování, klady i zápory, ví jak na Vás. Není Vás na to škoda, když už znáte jeho povahu? Být Vámi, poslala bych ho do háje a našla si pořádného chlapa. Ale přiznejme si, na to jste měla přece už těch 5 let, která jste promarnila. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kopretina25*
Datum: 11.08.13 18:49

Ahoj,

no všichni rádci přede mnou mají svým způsobem pravdu. Ono je to těžká věc, protože vás neznáme a hodnotíme dle vlastních zkušeností. Myslím si, že ste toho muže měla hodně ráda a on vás jenom využíval, o tom svědčí ten bezdůvodný rozchod. Prostě už vás víc nepotřeboval. Nabízí se situace, že se vše bude zase opakovat. Ale na druhou stranu uběhlo 5 let, danný muž zestárl a "zmoudřel" a podle toho, že se bojí, že vám znovu ubližuje, si je plně vědom toho co dělá. Já bych na vašem místě se na nic neptala, nechala bych to na něm, jestli to myslí vážně, tak se určitě z něčím vytasí sám. Vyčkejte času jako husa klasu a patujte práce kvapná málo platná!;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.