Strach z dítěte

Od: Datum: 09.08.13 10:39 odpovědí: 10 změna: 10.08.13 00:25

Zdravím všechny rádce Snad se vám podaří najít odpověď i na moji otázku... Jsme s přítelem (on 30let, já 31let) rok a půl. Víc než rok jsme bydleli spolu tak, že u mě byl cca půl týdne a půl týdne doma. Teď spolu už třetí měsíc bydlíme denodenně. Klape nám to jako na začátku, cítím, že je to ten pravý. Nikoho lepšího jsem si pro sebe nemohla přát. Myslím, že i on to má stejně. (Poznám z jeho chování, pohledů, komplimentů ) ALE! Nechce ani slyšet o tom, že bychom se mohli začít snažit o dítě. Říká, že má strach! Strach ze změny, strach že péči nezvládne, strach že nebude dobrým rodičem. Nedokáže si představit, že by on měl mít dítě. Já už nevím jak na něj. Jak mu vysvětlit, že nemá důvod se něčeho bát? Hodně jeho dobrých kamarádů děti má a jsou nadšení, věřím, že i přítel by byl časem nadšený, jak jen prolomit ten jeho blok? Začínám z něj být pomalu nešťastná. Jak mu vysvětlit, že nemá důvod k obavám?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.13 10:52

Nevysvětlíš a pokud ho nějakým způsobem k souhlasu přinutíš, tak budeš pravděpodobně po zbytek života poslouchat "já to přece nechtěl" a riskovat, že zůstaneš s dítětem sama. Chtít by měli oba partneři.

Ohodnoceno: 0x

Od: pdfrhth
Datum: 09.08.13 10:57

Je také možné,že s váma chce postavit dům,rozejít se,a vy zůstanete sama,obere vás o peníze.Proto nechce dítě.Ale je to nepravděpodobné.

Od: skye®
Datum: 09.08.13 11:25

Vy mu to asi opravdu nevysvětlíte - chtělo by to, aby si promluvil s chlapem, který třeba byl v podobné situaci. Když má hodně dobrých kamarádů, co mají děti - nepromluvil by s ním některý z nich?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.08.13 11:29

Nijak. Buď k tomu dojde časem sám nebo k tomu bude mít stejný postoj jako teď. Naprosto zásadní chyba by byla, pokud by se vám podařilo jej dotlačit k něčemu, co sám nechce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.08.13 11:53

Mezi STRACHEM a ODPOREM je velký rozdíl. Podle mě z něj strach může udělat rozhodně lepšího rodiče než nezájem nebo dokonce odpor k dítěti.

.

Navíc, chlapi to mají prostě trošku jinak než ženský - vy se na to těšíte už od jesliček, my do toho stavu musíme dorůst. Jestli je to opravdu ten pravý, tak to přijde, neboj.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 09.08.13 12:01

Naprosto Vás chápu, máte 31 let, čas tlačí. Na druhé straně dovedu pochopit i Vašeho partnera. Myslím, že ale není sobecký, spíše má větší míru zodpovědnosti než je obvyklé a bojí se nejistoty. Možná bych zkusila vzít si na víkend nebo alespoň na odpoledne dítě od přátel či příbuzných a zapojit přítele do společných aktivit a péče o dítě. Třeba budete mít štěstí a zjistí, že mít kolem sebe děti není až tak strašné. Kupte mu i nějakou literaturu, která se týká péče o děti. Mluvte s ním o tom. Jsem přesvědčená, že časem změní názor.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.08.13 12:42

No, když to vezmu podle sebe a toho jak jsem se koukal na svět před 5-10 lety, tak by podobná akce rozhodně nepomohla. Spíš by to ještě uškodilo... Přitom teď mám doma 1,5 roku starého syna a jsem nejšťastnější člověk na světě

Ale každý je jiný, třeba to u něj bude fungovat.

.

PS: když budeš chtít poradit jak svět vidí chlapi a jak to změnit, tak si nenech radit od ženských *smich*

Od: ria®
Datum: 09.08.13 12:15

Bratr také nechtěl děti, ještě kolem 30 pevně rozhodnut, jeho přítelkyně je samozřejmě chtěla..Nevím jak pak přišla na takovou strategii, že o dětech mluvila dost negativně, - dítě jejich přátel je ošklivý, krade jim čas, atdatd (nemyslela to tak) ale brácha se pak dětí nějak automaticky začal zastávat - ona že je ten úsměv až nechutně kýčovitý, brácha,nene, vždyť je to roztomilý - no a šupem je dítě v plánu..

Nechci to nějak zevšeobecňovat, ani nabádat, ale osvědčilo se : )..

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.08.13 13:00

Také zdravím. Ani já z přístupu Vašeho partnera necítím sobectví, nebo negativní postoj vůči dětem. Bojí se takové zodpovědnosti s kterou nemá zatím zkušenosti, bojí se svého selhání. Má v tomto nízké sebevědomí a chce být zodpovědný. Jak zde již bylo řečeno, tlačit ho do něčeho proti jeho vůli, nemá smysl. On sám musí cítit, že mu děti v životě chybí a sám je chtít. Já si myslím, že je to jen otázka času, než dospěje k opačnému názoru. Když si bude jistý, že váš vztah klape a bude v něm spokojený, že obstál jako partner a muž atd., přijde na to, že tomu děti přece jen chybí. Sám musí pocítit i touhu po tom, stát se otcem a snažit se obstát i v této životní roli. I když jsou lidé, kteří opravdu děti nechtějí, většina je těch, kteří se nebojí jimi svůj život obohatit a naplnit. On když párkrát uslyší - z Tebe by byl skvělý táta, začne to v něm hlodat, nebojte se. A bude o tom přemýšlet čím dál víc. Potřebuje jen získat větší sebevědomí v tomto směru a určitě ocení to, že na něj nečiníte nátlak a dopřejete mu ještě nějaký čas...Jako žena Vás chápu, chápu i Vašeho partnera, že se snaží být zodpovědný a má obavy z neznámého. Ty máme ostatně občas každý...

Od: davidp*
Datum: 10.08.13 00:25

Dobrý den,

doporučil bych častěji navštěvovat rodiny přátel, kde otcové mluví o svých dětech pozitivně a kdyby se jednalo o kamarády Vašeho přítele, o to by to bylo lepší. Váš přítel třeba není na miminka, ale mohl by ho inspirovat vztah otec/syn, otec/dcera, když už je dítě školního věku. Když zjistí, že být rodičem není výstup na Mount Everest a že to jeho přátele naplňuje, možná změní názor a bude chtít být otcem také.

David

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.