Jak vznikne odboj?

Od: Datum: 08.08.13 19:42 odpovědí: 9 změna: 09.08.13 20:33

Jako...Je to..Mno blbá otázka a nevím do jaké rubriky bych jí vůběc mohl zařadit... Společnost je taková... Nejvíce přiřaditelná mno.. K otázce.. *cteni*
Nevím zda to již někoho někdy zajímalo, ale jak vůbec může vzniknout odboj v cizích zemi? Například, když začala 2.SV, tak vlastně vznikl zahraniční odboj pro Čechy nejprve v Polsku, pak ve Francii, poté třeba ve slavném Spojeném království, a jako poslední i třeba tamhle v zrádném Sovětském svazu.. Nepočítaje třeba i ten domácí, ale to ani moc nechci vědět, jelikož to už bych spíše řadil mezi partyzánské boje..
Bohužel spousty informací v odbojích jsou k nenalezení a tak pokud můžu bych se vás prosím optat jak vůbec v těchto zemích začal a jak vůbec mohl vzniknout odboj určený pro ČS..Teda..Po Slovenské zradě spíše jen pro Čechy a jestli ho může zařídit uplně každý človíček a co kdyžtak k tomu potřebuje?
Děkuji za odpovědi a omlouvám se, že by tahle otázka patřila určitě více k nějakému Armyhelpu, ale nechci se tam setkat s určitou kategorii lidí, kteří by se z odbojů dostali klidně i do Napoleonstkých válek, či do sporu... Pro co bojovali Američané a jak jsou hrůzně hrozní a jak komunisté jsou děsně hodní, což věřte tomu, že doopravdy jde...*smich*
S pozdravem Paskovec.*cert*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 08.08.13 19:52

obecně-- odboj vznikne kdy skupina nespokojeních lidí začně protestovat a to i kriminálně proti danímu režimu.Písemné zprávy (prameny) o začátku odboje najdete pouze ze prorežmních zdojů

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.08.13 15:55
avatar
Čtu tvůj příspěvek a přemýšlím, že asi založím odboj proti špatnému pravopisu...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 08.08.13 20:09

Co se týče odboje, tak si třeba přečti knihu Ludvíka Svobody, Cestami života. Oba díly, jak první, který končí v Polsku, tak druhý který se zabývá vznikem zahr, jednotky v Buzuluku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 20:22
avatar

Odboj nevzniká. Organizují jej lidé, kteří jsou např. s něčím nespokojeni. Ti se spojí a společně začnou za něco bojovat.

Odbojem se to nazývá, protože jde zpravidla o boj proti "oficiální politice".

doplněno 08.08.13 20:22:

Oprava: ... za něco nebo proti něčemu bojovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.13 20:36

Myslím, že k založení odboje potřebujete asi toto:

Ideu, charisma, schopnost vést, nezlomnost, odhodlanost a pár lidí, kterým můžete věřit. V souvislostech války k tomu pak lze relativně lechce dodat i politický vliv. Tím myslím, že když kontaktujete místní vládu, že máte odboj proti jejich nepříteli, tak Vás velmi pravděpodobně podpoří.

Nicméně, je to jen moje myšlenka. Žádný oficiální názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paskovec*
Datum: 08.08.13 21:01

Dobrá..Tak děkuji všem, kteří mi odepsali a mno..Bohužel musím i zklamat, že od Svobody doopravdy moc knížky kvůli jeho minulosti a zločinů číst nebudu, ale tak či onak i vám děkuji a všem přeji hodně štěstí! ;)
Mějte se!:)

Od: zabu
Datum: 09.08.13 15:18

Je vidět, že toho o Svobodovi nevíte vůbec nic. Nic povzbujícího, řekl bych. Na to, že to byl jeden z našich válečných hrdinů, a prezident. A ještě se se svou nevědomostí chlubíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 09.08.13 08:19

Přeji Vám úspěch při vzniku (založení) současného odboje. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 20:33

odboj muze vzniknout zezdola (hladomorem, krevni mstou), nebo zeshora (politickym rozhodnutim nejmocnejsich skupin, nasledne dosazenim charizmatickych recniku a vykrikovacu v davu + nosicu transparentu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.