Předčasné ukončení rodičovské dovolené

Od: Datum: 08.08.13 08:41 odpovědí: 2 změna: 08.08.13 20:30

dobrý den, chtěl bych se zeptat, pokud přítelkyně předčasně ukončí 4 letou variantu RD a rozhodne se nastoupit do práce (nevrací se, ale nastupuje do nové), tak jsem někde slyšel, že by jí měli doplatit zbylou část rodičovského příspěvku do celkové nárokované částky 220 tisíc co nebyla vyplacena. Je to pravda popř. jak postupovat, musí se sepsat nějaká žádost atp.? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.13 17:51
avatar

Na RD - rodičovskou dovolenou (= volno od zaměstnavatele na péči o dítě) mají nárok jenom zaměstnané matky. Zaměstnavatel může RD poskytnout maximálně do 3 let věku dítěte.

Vy zřejmě míníte čtyřletou variantu rodičovského příspěvku (RP), což je sociální dávka.

RP lze pobírat i při zaměstnání. Tzn., že Vaše přítelkyně klidně může nastoupit do nového zaměstnání a přitom dále pobírat RP.

doplněno 08.08.13 21:19:

V tom případě byste museli variantu RP změnit na novou úpravu, při té může dítě od 2 let věku navštěvovat předškolní zařízení při současném pobírání RP.

Pokud byste chtěli zůstat u "staré" varianty, u které byste obdrželi o něco více, museli byste zajistit hlídání jinou zletilou osobou.

Dítě by smělo do školky až od 3 let, na 4 hodiny denně nebo na 5 celých dnů v měsíci, Každý měsíc by přítelkyně musela úřadu práce dokládat potvrzení o docházce (vydá školka).

doplněno 08.08.13 21:20:

Ještě odkaz: rodičovský příspěvek

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.13 20:30

Dekuji za odpověď

Ještě jednu věc, není ani problém, že syn normálně nastoupí do MŠ na celý den?

doplněno 12.08.13 14:14:

Tak jen pro případné další čtenáře, dnes jsme byli na ÚP a bylo nám sděleno, že pracovní poměr ani pravidelná návětěva MŠ nebrání tomu nadále pobírat přidělený RP. Nevím co máme za typ RP, ale máme ho od roku 2009...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.