Jak říct ne?

Od: Datum: 07.08.13 20:31 odpovědí: 8 změna: 08.08.13 07:11

Jak mám odmítnout kluka, když mu nechci ublížit. Prosté NE mi připadá strašně drsné...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 07.08.13 20:41

Pokud ho chceš opravdu navždy odmítnout, řekni mu slušné ale důrazné NE. Sice ho to bude možná v tom okamžiku bolet, ale brzo se vzpamatuje a začne hledat jinde. Je to lepší, než mu ubližovat tím, že mu budeš dávat nějaké marné naděje, že třeba někdy, možná, časem...

Ohodnoceno: 0x

Od: tesije
Datum: 07.08.13 20:47

jenže když je to kamarád, kterého mám ráda? :(

Od: hop®
Datum: 07.08.13 21:08

Kamarád taky rád? Představuje si něco víc než jen kamarádství? Asi ano, ale pokud si ho vážíš jako kamaráda, tak právě proto co nejdříve upřesni "pravidla hry", a netrap ho!

Datum: 07.08.13 21:17

Řekni mu, že nechceš vaše kamarádství kazit. Proto bys ráda zůstala pouze u toho, co je mezi vámi teď. A nechceš na tom nic měnit. Myslím si, že to není urážlivé, ani drsné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.13 21:28

Prosté NE je to nejlepší, co můžeš udělat. Jakmile to začneš jakkoliv mírnit a "okecávat", budeš mu dávat naději, kterou mu dát nechceš.

Od: buss®
Datum: 07.08.13 21:34

Je třeba se naučit říkat NE.

Datum: 07.08.13 22:29
Bohuzel je toto jedna z veci co kamaradstvi znici... On se jen tak neodmiluje at reknes cokoliv. Takze bych rekl sejde z oci... Ja vim neni to dobra rada, ale pokud opravdu nemas zajem, tak i pri "promin ne, budeme dal jen kamaradi" se bude nadale uzirat. Dovedes si pak predstavit to kamaradstvi? Jako ze by si snim resila svoje soukrome zalezitosti a treba vztah? To asi ne, pak uz to ale nebude kamaradstvi, vsude s nim nebudes moc jit, vse mu nebudes moc rict atd. Takze radim, sejit se s nim vse mu narovinu rict a je uplne jedno co a jak reknes ptz on bude stejne vnimat jen to "ne" a ta omacka okolo bude nepodstatna a dat si "pauzu". Treba si najde nejakou jinou mezi tim a pak vam to kamaradstvi zacne zase fungovat a za par mesicu, let se tomu spolu zasmejete...

Datum: 08.08.13 07:11

A co třeba toto:

Promiň, ale já tě prostě nemiluji a s tím se nedá nic dělat.

Hlavně mu to prosím řekni. Přestaneš trápit jeho i sebe. Držím palce ;).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.