Výměna peněz při návštěvě Polska?

Od: Datum: 07.08.13 17:51 odpovědí: 4 změna: 10.08.13 11:39

Dobrý den,
chystám se navštívit na týden Gdaňsk mám dotaz jak s výměnou peněz. Část si chci vyměnit před odjezdem, zbytek vzít v naší měně a vyměnit až na místě. Nabízí se též možnost získat finance výběrem z bankomatu. Vzhledem k tomu, že nemám znalosti která varianta je výhodnější co se týče poplatků v konečné fázi, dovoluji se obrátit na Poraďte.cz s dotazem o radu. Jistě se najde kdo má zkušenot s danou situací, případně mě doporučí kde hledat informace na netu.*jasne*
Děkuji každému za případnou pomoc.
Kefud

doplněno 10.08.13 12:21:

Prosím uvádějte jaký je kurz 1 PLN ku Kč v Kantorech případně i města která jste navštívili. Jedná se mi o porovnání kurzu u nás a v PL. Rovněž uvítám informaci kurzu případně poplatků při platbě kartou AIR banky. Chci konkrétní údaje porovnat u jednotlivých transakcí výměny valut s platbami kartou.

Děkuji za vstříctnost a přeji hezký den.

kefud


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.13 19:06
avatar

V Gdaňsku jsem byl minulý týden a mohu potvrdit, že kurz Kč je v tamních směnárnách o něco horší, než ve směnárnách těsně za hranicemi. Výběr z bankomatu je nevýhodný, to bych nedoporučoval. My jsme vyměnili za hranicemi naše koruny a v Gdaňsku ve směnárně US dolary. U benzinek a větších marketech jsme platili kartou.

doplněno 10.08.13 11:51:

Za hranicemi jsme dostali za 1000Kč 161 PLN, v Gdaňsku 160 PLN. Při platbě kartou mě u Poštovní spořitelny vyšel kurz 6,23. Na severu se pohybuje více dolarových cizinců, proto je tam docela dobrý kurz USD/PLN, kurz EURO/PLN také nebyl špatný. My jsme měli sebou dolary, proto jsme za ně u moře koupili zloté.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kefud*
Datum: 10.08.13 00:32

Bruno2: zajímalo by mne proč jste měnili US dolary a ne zlotý? Co se týče kurzu Kč, můžete být konkretnější co se týče výše platby za zlotý za hranicemi a v Gdaňsku? Dnes jsem si vyměnil v JH 160 zlotých, 1 zl. = 6.29Kč. Jaký kurz vám byl účtován při platbách kartou a u které banky?

Děkuji kefud.

Datum: 10.08.13 08:56

Dobrý den. V Polsku jsou na každém kroku tzv. KANTORY. Tam vyměníte peníze naprosto bezproblému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 11:39
avatar

juvla, to je pravda, ale kapku méně výhodně. Je zajímavé, že Poláci mají více rádi dolary než třenba eura. Ale ty vezmou také. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.