Neprodloužení pracovní smlouvy

Od: Datum: 07.08.13 15:21 odpovědí: 2 změna: 07.08.13 19:20

Dobrý den, pracuji v nejmenované fabrice pod agenturou, kde mi dávají smlouvu vždy na měsíc. Na tento měsíc jsem smlouvu nedostala s tím, že mám normálně do práce chodit dál. Znamená to že tímto smlouva přechází na dobu neurčitou? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 07.08.13 15:33
avatar
Do prace chodit dal sice muzete,ale take se muzete dockat napr.toho,ze Vam nezaplati:(Smlouva musi byt vzdy pisemna,co je psano,to je dano,nic mezi tim neexistuje!Ihned si ji vyzadejte!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 19:20
avatar

Kdyby se jednalo o normálního zaměstnavatele, nebylo by potřeba nic dalšího sjednávat, protože smlouva by podle zákoníku práce přešla ve smlouvu na dobu neurčitou.

Ovšem vzhledem k tomu, že zaměstnanecké agentury mají určité výjimky (spíše bych to nazvala privilegii), je možné, že se změny na dobu neurčitou nedomůžete.

Každopádně nic nedáte za zkoušku:

Napište zaměstnavateli, že ode dne (uveďte den navazující na poslední den pracovní smlouvy) pracujete s vědomím a souhlasem zaměstnavatele, takže jste od zmíněného dne zaměstnána na dobu neurčitou. Můžete doplnit, že trváte na dalším zaměstnávání a přidělování sjednaného druhu práce.

Zašlete zaměstnavateli doporučeným dopisem s dodejkou.

___ Ovšem moc si od toho neslibujte. pro posouzení situace by bylo třeba znát více údajů a přečíst si pracovní smlouvu.

doplněno 07.08.13 19:36:

Pro Vamp:

ZP, § 65 Skončení pracovního poměru na dobu určitou (viz odkaz) (2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

___ Podle mne není nutné sjednávat další pracovní smlouvu.

Naopak bych doporučila opatrnost, neboť v nové smlouvě by mohla být nová zkušební doba.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.