Minulé životy

Od: Datum: 04.08.13 17:35 odpovědí: 25 změna: 11.10.13 21:24

Ahoj,zajímá mě jaký jsem měl minulý život a jestli se to dá opravdu zjistit. Nevyžaduju to nutně,jen mě to zajímá,je tu někdo kdo s tím má zkušenosti? Opravdu funguej nějaká metoda? karty,hypnoza atp. Je výhoda znát svůj minulý život? díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.08.13 17:54
avatar

Dobrý den, nemám s tím osobní zkušenost, ale snad to nějak funguje metodou holotropního dýchání. Je to ale metoda kontroverzní a údajně i nebezpečná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.13 19:02
avatar

Znám psycholožku, která to používá, ale jen k terapeutickým (léčebným) účelům. "Výlety" do minulosti nedělá, a pokud k tomu není nějaký terapeutický důvod, tak to prý ani nefunguje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.08.13 20:38
avatar

Žádné minulé životy nejsou, život máme každý jen jeden. Doporučuji se podle toho chovat, využít ho co nejlépe a nezabývat se nesmysly.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: pt®
Datum: 04.08.13 21:00
avatar

Minulé životy? Na to nevěřím, opravdu ne. A holotropní dýchání a podobné techniky, jsou nebezpečné. Myslete si, že jste byl třeba kdovíco, když tomu věříte, ale víc nic. Tak to vidím já...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zivot
Datum: 05.08.13 09:33

Vidíte to špatně.No šptaně není ten správný termín. :)Lépe řečeno,nedostatečně.Skutečně jsou.A je to prozaičtější než si lidé uvědomují.Jsou Vaší součástí jako vzpomínky na život tento.Akorát to nedokážeme identifikovat,protože ty záblesky,pocity atd... považujeme za svou součást a ony skutečně naší součástí jsou.Je to tak prosté a známé,že bychom to nepovažovali za vzpomínku přesahující nynější existenci. Problém je,že si neuvědomujeme zde,že vše je naší součástí a právě proto považujeme ty tzv. minulé životy za něco co bylo a je to někde tam v minulosti...A dodám že v těch minulých vtěleních většinou vůbec nejste "kdovíco". Ty osobnosti jsou Vám vždy podobné.Ne fyzicky,ale určitými osobnostnímy rysy a v těch se poznáváte.Každá ta minulá osobnost má jen něco z Vaší současné osobnosti,protože některé rysy které máte teď ještě u ní nebyly rozvinuty.Ty osobnostní rysy se rozvíjí zkušennostmi. Mnoho lidí by určitým způsobem neublížilo druhému,protože sami na sobě pocitili jaké to je ikdyž si to neuvědomují.Vaše osobnost je z těch minulých zkušenností(životů,vtělení) vystavěná. Ty životy jsou stále s Vámi právě teď v této chvíli.Nejsou nikde v minulosti zrovna tak jako minulost sama není nikde někde tam...

Pro tazatele: Sám jsem se po tomto pídil a dostalo se mi poznání ,že vím do určité míry jak se věc má. Podotýkám,že to nebylo zadarmo a to vysvětlím níže. K těm životům: Je jich spousta.Jsou dokonce v určitých jakoby "tematických seriích". Jsou,tedy alespoň já jsem toto zjistil u sebe,i životy mimořádně náročné,intenzivní a někdy krátké(těžká fyzická omezení(invalidita,atd),těžké choroby na které momentální vědomí okolních bytostí nestačí(choroba nelze léčit),veliká fyzická trýzeň,samota,atd...) Zajímavé bylo,že v tomto případě u mne,šlo vždy o nějakou dohodu s takovými "andělskými bytostmi" tam nahoře.Prostě chtěli abych to prožil.Nedokážu to popsat,ale připadalo mi,že jsme se na těchto těžkých životech prostě nějak dohodli a já souhlasil.*nevi*Jinak vše je důležité a jde v užasném božím plánu. Každé utrpení je dávkováno jen to co bytost je schopna unést. Vše směřuje k tomu,abychom si uvědomili,že jsme všichni jedno. Pokud zavraždíte člověka budete příště pociťovat jaké to je,když o svého blízkého přijdete podobným či stejným způsobem.Zkušennost je to tak hluboká a intezivní,že už to nikdy neuděláte.Ale pozor! To,že někdo přijde tragicky třeba o dítě nebo kamaráda ještě neznamená,že si to zasloužil z důvode,které jsem uvedl výše.Jsou bytosti,který si sami dobrovolně takový život vyberou a tím pomáhají vyrovnávat dluhy.Pomáhají tomu celemu stvoření.

Teď k tomu,že to nebylo zadarmo. Za prvé nečekejte,že to je jako se dívat na film.Ten každý život se Vás hluboce dotýká a pokud si ho vybavíte,ač to není nutné,budete s muset s tím vyrovnat. Což může nějaký čas trvat a také trvá. Za druhé,už nikdy nebudete moci pochybovat o tom,že ty životy neexistují.Možná Vám to nepřipadá jako problém,ale problém to je.Podle mne pro určite nevědomé části psychiky,takže ačkoliv to Vaše ego bude popírat,bude vždy narážet na to co jste zažil. A za třetí. Poklud nemáte nějaký problém,doporučuji se tím nezabývat.Není to totiž nutné. Ty životy jsou zahalené rouškou milosrdnou,jak říkávali staří mystici. Kdybyste se dozvěděl co je třeba odčinit,zhroutil byste se. Ono stačí jen poznání toho,že vlastní existence je bezčasová a čas je výtvorem mysli. Prostě mějte vždy na mysli,že do takovéto zkušennosti vstupujete s celou svou bytostí a budete toho celého dění naprostou součástí.Lépe řečeno,uvědomíte si,že jste celý toho všeho součástí.nikdy to nebude už jako před takovou zkušenností. Znovu zdurazňuji.Není nutné se po tom pídit.Vše přijde v pravý čas.Vše je v pořádku.Vše je vědomí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.13 10:04
avatar

Uf *uf*! Zase jeden zcela vyčerpávající blábol. Člověk by nevěřil, jak je taková schizofrenie rozšířená nemoc. Smiřte se s tím, že život je jen souhra chemických a fyzikálních reakcí a když se to všechno odreaguje, prostě to zmizí. Nafurt a definitivně. To, co zbyde je jen mrtvá hromádka chemických sloučenin, které se samozřejmě můžou časem podílet na další chemicko - fyzikální reakci v jiném organismu. Ovšem s původním "životem " už nebudou mít společného vůbec nic.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: zivot
Datum: 09.08.13 10:06

Schizofrenie? Jste lékař,že dokážete takto stanovit diagnozu?:) Pochybují.Ujiš´tuji Vás,že si plně uvědomuji vlastní existenci a mé ego(mysl) je zcela pohromadě. Ano,život je souhra chemických a fyzikálních reakcí.To je naprostá pravda.Takto funguje celá biosféra planety. Ale položte si sám sobě otázku.Ještě tu je něco navíc.Něco co to ví,že to existuje. Něco co o tom mluví(v případě lidských bytostí)Něco, co to vnímá,že ten svět to existuje. ;) Jinak já jsem zcela smířený. Ani nevíte jak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.08.13 11:54
avatar

"život", a jaký by to mělo smysl? Podle Vašeho přesvědčení je spousta životů, ale přece jen jednou musel začít ten první, jaký smysl má pokračovat v jiných životech? Je nějaký poslední? Lidí příbývá, je jich víc než dříve. Jak by se mohli objevit, z mála původně, do dnešního počtu? To jsou úplně primitivní otázky, ale odpověď nikde. Takže tomu nevěřím. Prostě tam není smysl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zivot
Datum: 09.08.13 10:59

Nevěřte.Je to jedno. Víra či nevíra nic nezmění na tom,že tráva odráží zelené světlo a proto se nám jeví jako zelená,tedy,že je tráva zelená. Je problém to vysvětlit.Podotýkám,že to není mé přesvědčení,ale má zkušennost! Já kašlu na přesvědčení.Lepší jsou zkušennosti.Je to podobné,jako kdybyste chtěla,abych Vám vysvětlil jak chutná třeba jahoda a Vy jste ji nikdy neokusila. Byla jste někdy na Eifelovce? Pokud ne. Můžete si o tom utvořit určité připodobňující představy jaké to asi je. Pokud tam ale vylezete,už nepotřebujete představy,protože už víte. A nikomu,to si uvědomte,tuto zkušennost nedokážete předat.Leda že by také na tu věž vylezl.Tak nějak podobně to je,když Vám budu chtít vysvětlit jak je to s těmi minulými a budoucími životy.I tak se pokusím.Mám sice málo času,ale byl jsem zvědavý na reakce tak jsem sem zase vlezl.Už to neudělám.*smich* Nepotřebuji nikoho přesvědčovat.Ok. takže: Celou věc posuzujete svojí myslí,která jde jakoby po časové přímce.Z minulosti do budoucnosti.Také logika, že máte problém vyřešit ve své mysli to,že se někde hromadí lidé a kde se objevují atd.. Toto je normální a takto svou mysl používám běžně i já. Nemyslete si,že jsem nějaký esoterik vznášející se v oblacích.To vůbec ne.Naopak po té zkušennosti jsem neměl vůbec chuť se zabývat nějakými duchovními věcmi a naopak více jsem začal užívat můj život teď a tady. Podstata je Vaše vědomí.To že víte,že existujete. Kdybyste neexistovala,neexistoval by svět,protože by nebyl nikdo kdo by ho vnímal.Na to Vám Vaše mysl řekne,že přece budou ostatní lidé vnímat...jenže kdo ví,že existují ostatní lidé?;)...Vy...chápete?...Pořád jste teď...;)...V podstatě tak jak si tu píšeme,jsme jedno,přestože se cítíme a vnímáme to tak,že jsme oddělení.Ty životy nejdou po lineární přímce,ale spíše jako od úplného zapomnění kdo jsem až po čím dál větší uvědomění kdo jsem a že jsem.Toto cele je součástí Vás samé.Lze to ale lineárně vysvětlovat. Jednotlivými vtěleními jdete vlastně cestami v sobě samé než si uvědomíte,že jste všechno to dohromady,že to jste Vy a že jste vědomí. Má domněnka ,protože toto mi nebylo zjeveno, je ta,že pak vlastně všechny životy pak zmizí,protože byly vlastně takovou iluzí,hrou,protože jakmile se jakoby oddělíte od toho vědomí,musí být nějaký protihráč. To vědomí je to čemu lidé říkají Bůh a to není nic jiného než to,že existujeme.Svět existuje.Pro vědátory dodám: to je to,že existují chemické reakce,atomy a energie.Prostě cokoliv co existuje,je vědomí.Heleďte uvědomujete si teď když se podíváte kolem sebe,že to vše existuje? Že Vy jste a to pouze teď? Vše ostatní je jen mysl,minulost a budoucnost je jen Vaše mysl.

Nakonec dodám to,že jsem reagoval na tazatele a že jsem naprosto normální člověk s běžnými starostmi.Vůbec se nezabývám esoterikou a podobnými věcmi.Toto co jsem zde napsal si jen pamatuji jako prožitek a to zcela reálný,ačkoliv to mnohým bude připadat jako šílenost a další to asi naštve. Mystici tomu říkávali "náraz světla". Stává se to u duchovně hledajícich lidí,když si naberou víc než mohou strávit.Sám to znám velice dobře. Takže pokud se někomu zvedá žaludek z toho co jsem napsal,normálně to ignorujte a nepřemýšlejte o tom. Duchovní cesta nejsou žádné závody. Pro materialisty ateisty a pod..,ačkoliv já je tak nevnímám,dodám,že buďte aktivní především tam kde zrovna jste. Není nutné nikam utíkat proto,abyste dosáhi cíle.Vše si totiž vezete s sebou. Důležité jsou vztahy. K rodičům,sourozencům,partnerům. Není potřeba věřit v Boha a chodit do kostela.Pokud se ale dostanete do úzkých a bude Vám opravdu zle.Budete doslova na dně.Proste Ho. Volejte třeba Světlo a proste. Vždycky příjde.Přísahám.

Víc se k tomuto zde už nebudu vyjadřovat.Jste jako já,takže možností jsou nekonečně.jen kolik jich chete vytvořit.Svět je průzračný krystal,jak jsme někde četl...a dodám,že vědomí v něm tvoří "obrázky".:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 11:48
avatar

Hmmm... No tak jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.08.13 11:54
avatar

"život", neznáte mně. Já v životě uznávám duchovní hodnoty a vím, že jsou pro mně důležité. Je to úcta k druhému, pomoc potřebným, ochrana bezbranných a zvířat, to jen tak na okraj. Četla jsem knihu Bibli, kolikrát se k ní vracím, jsou tam hluboké morální zásady, když pominu její historii Izraelského národa. Jsou v ní historické dějiny, ale i poučení pro život vůbec. Je to kniha uznávaná a čtená na celém světě. Proč píši tak obšírně? To proto, že se tam nikde nemluví o několika životech nebo převtělování. Spíše pomáhá pochopit to, jaký má život smysl. Chápu Váš prožitek, ani nevíte jak. Možná byste se mohl duchovně vzdělávat a i tu Bibli si přečíst a uspořádat si myšlenky. Já to dělám stále a stále se učím, celý život, abych byla lepším člověkem. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.08.13 12:02
avatar

Ale me se to docela libi. Neverim tomu, ale libi se mi to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.13 22:14
avatar
Vim o cem mluvite.a dela mi radost.ze nas je mnoho.a ze jsou taci.kteri dokazou o souvislostech mluvit...protoze ja vim.co citim..ale je tezke to sdelit.zvlast kdyz vetsina chce argumenty...a ty ja nemam-nedokazu predat zkusenost...na druhou stranu se nekdy objevi clovek.ktery je otevreny a tam problem nemam.naopak beru nase setkani a povidani jako moznost se nekam oboustranne posunout..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 11.10.13 21:19

Vidím to podobně

doplněno 11.10.13 21:20:

To patřilo ke komentáři uživatele "zivot"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 04.08.13 21:36
avatar

Pomoci hypnozy a vzpominek na minule zivoty se ukazalo, ze po svete beha minimalne od kazdeho tucet byvalych Alexandru Makedonskych, Nefertit, Tutanchamonu, Napoleonu, Caesaru ale kupodivu zadni Lojzove z horni dolni.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iq5
Datum: 05.08.13 12:02

Verit v minuly ci posmrtny zivot je na te same urovni jako verit v boha nebo ve fungovani komunismu v praxi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 05.08.13 15:06

Třeba já a 527 ostatních lidí jsme byli královnou Kleopatrou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tere71*
Datum: 05.08.13 15:16

nechapu ze to myslis vazne.. zlato si tu poprvy, zadnej minulej zivot nemas...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.08.13 10:16

Pochopil bych že máme něco v genech po předcích, ale jinak je to kra...a. Ale dá se tím i živit... Nezabývej se bludy a Žij dneškem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 08.10.13 22:14

Díky regresi jsem se uzdravila z rakoviny. Jsme energie, a jak známo zákon zachování energie říká: energii nejde zničit. Ovšem jde ji přeměnit. A jednotlivými inkarnacemi se zušlechťujeme, někdy i padáme, ano, souhlasím: prožijeme ty těžší životy, postižení, schizofrenii a podobně. Kdyby Vás zaujalo: http://www.ivanka-centrumduch…ipomoci.cz/videa-z-prednasek/. http://regresniterapie.eu/. Ovšem jak zde varovali: Může to být nebezpečné, může se otevřít něco, co zatím nemusíte ustát: třeba pokud jste byl katem a uvidíte, kolik lidí jste třeba popravil a tak podobně. Pokud není vážný důvod, jako u mě rakovina, raději bych do toho asi nešla. Doporučuji obrovskou opatrnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.13 16:23
avatar

Zdravím, ve většině případů se jedná o buď klaickou hypnózu, nebo regresi. Právě regrese je návrat do součaných do minulých životů pomocí řízeného vzpomínání. Moje léčitelka tuto metodu dělá běžně, několik známých díky ní vyřešilo své psychické i fyzické problémy. Je ale potřeba se svěřit do rukou opravdovému odborníkovi, žádnému šarlatánovi. Jak ovšem píše Ivulenka, můžete o sobě zjistit nepříjemné věci, takže musíte mít rozhodnutí "to ustát".

A těm, co nic takového nezažili a nevěří, to nevnucujte a nenechte se jimi odradit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 09.10.13 21:56
avatar

Má pravdu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 09.10.13 22:06

Přesně tak: nic nevnucovat, každý je na své jedinečné úrovni vnímání, až dozraje do hledání co jak kterak, začne se tím zabývat. Vždyť jsme také nevěřili, než nás životní "karamboly" konečně dokopaly objevit jádro pudla těch karambolů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 10.10.13 23:31

patrej hledej ptej se vzdelavej se uvažuj posuzuj vyhodnocuj oběvuj delej bud sam sebou a najdeš odpovedi ty ktere ti přisluši

ale mužeš žit i jen tak jist pit pracovat a nevěřit na nic nerealneho a v klidu si umřit

ale pozor i to je jen cesta ne cil

mnoho moudrych a vzdelanych lidi stravilo svuj život v bludech a tezich ale jen malo v poznani a osvicení

kdo jsi že se ptaš kdo jsi že odpovidaš

harmonie energie veda či čhi prana nebo jen od

jsme zde abychom se očistili a padaji dalši andele a pochybuji přichazi se na nas divat a take hledaji odpovedi a davaji sve rady

jsou i taci co se snaži mnenit a nastolit novy řad unik z teto trestne planety faktu

kde je krasa snoubena s bolestí

uff hau

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 11.10.13 21:24

Tak nějak: očistec duší, učíme se MILOVAT, furt milovat a pořád milovat. Milovat sebe, druhé, VŠE. Takové, jaké to je. Projít všemi situacemi v lásce a harmonii

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.