30 u lékaře

Od: Datum: 03.08.13 18:57 odpovědí: 4 změna: 03.08.13 21:43

Dobrý den chci se zeptat když jdu klékaři a požaduje 30kč mám právo po něm požadovat potvrzení o zaplacení? jdu si jen pro svojí zdravotní dokumentaci i v tomto případě se platí? musí mi dát doktor do ruky zdrav.dokumentaci z důvodu stěhování do jiného města nebo se zdrav.dokumentace i v tomto případě posílá od současnýho lékaře k novýmu děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.13 19:00

potvrzení vám na požádání vydá za placení 30kč - u nás se vždy ptá -zda chci potvrzení

ohledně dokumentace ...myslím, že vám ji do ruky nedá - a váš nový doktor si ji u něj vyžádá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 19:00

Potvrzení by vám měl na vyřádání vystavit. V případě, že si jdete pouze pro zdr. dokumentaci by se platit ale nemělo. A dokumentaci Vám do ruky dát nemusí, měl by si to zajistit Váš nový lékař, stačí mu pouze nahlásit jméno původního lékaře. Ale někdy jí do ruky dají, záleží na něm.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 21:11

Už se to tu řešilo, jestli jsem dobře pochopil, zdravotní dokumentace je majetkem Vašeho lékaře, Vy si buď zažádáte o placený výpis (jak kde 250-500,-Kč) a nebo si Váš nový lékař buďto dokumentaci vyžádá, či so udělá vlastní. Každopádně podle zákonů o osobních údajích se v podstatě ani Vy nesmíte k takovýmto údajům, které jsou v této dokumentaci vedené dostat, byť se Vás bezprostředně týkají. Alespoň tak jsem to pochopil já. Za výpis požadovat 30,- tedy nesmí, může však požadovat učitou částku, měl by to mít vyvěšené na dveřích (alespoň moji doktoří mají). Jsem toho názoru, že potvrzení o zaplacení Vám musí vydat vždy bez vyzvání! Pokud nevydává, logicky to nemusí dát do účetnictví a nikdo se to nedozví, když to udělá denně u 10ti pacientů, tak má 300,-Kč v kapse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.08.13 21:43

repkine, je to trošku jinak


Podle novely zákona o živnostenském podnikání, musí od 1.7.2005 všichni podnikatelé, kteří podnikají na základě živnostenského oprávnění, vydat zákazníkovi doklad o prodeji zboží nebo poskytnuté službě, a to pokud přesahuje platba výši 50 Kč. Zákon o živnostenském podnikání nerozlišuje, zda se jedná o doklad z elektronické pokladny, či doklad vypsaný ručně.
doplněno 03.08.13 21:46:

* pardon, asi jsem kouzelník, nemám tušení jak jsem do odpovědi dostala obrázek poradny *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.